Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-06-2024, 03:19:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 143
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

споделяне на интернет

Започната от G3, 08-06-2010, 22:39:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G3

саквартирантът ми има лаптоп закачен за интернет посредством ethernet кабел, как мога да споделя тази връзка през wireless картата му, с моя айБук?
Нещо такова:
само че през уиндоус ХП
най-добрият приятел на човека е MACа...!

PeterS

и*на работа...

Най-лесно може да се реализира с ICS (Internet Connection Sharing). Обаче - има проблеми.

По-лесно вземете си рутер за 30 лева и забравете за проблемите...
mobilio - професионални мобилни приложения

Wreck

Става ... правил съм го, ама да ме убиеш не мога да се сетя как. Мисля че правих връзка първо между двата компа и след това шер на нета.

Успех, ама наистина с един рутер е по цивилизовано.
An apple a day keeps the doctor away!

Metal

Мисля че ставаше с Bridge.
Селектираш двете мрежи (от network connections) десен клик Bridge Connection. (нещо такова, не си спомням подробности)

Wreck

Пробвай на wireless-a Create Network > Create a Computer-to-Computer network. Тогава си направил wireless мрежа. След това другият комп трябва да я види и да се вържете.
Мисля че така беше.
An apple a day keeps the doctor away!

fpyyh

с bridge не става, десен бутон на ethernet->properties->там някъде има share connection и тн. ако тръгне - тръгва от раз, ако не, можеш да си играеш цял ден

Vladess

Въпросче може ли да си шерн-а интернет от мак-а да се кънектна с айФона ми и да си браузвам в интернет?
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

foctobar

Наистина, както вече бе споменато - ако мрежата се направи с рутър, наглася се веднъж, и после си работи, докато споделянето на интернет между два компютъра зависи от това да е пуснат този с връзката, а и има възможности за проблеми...
Иначе - от properties на интернет мрежата се дава "share this internet connection with other computers" (или както точно беше отметкат), и след това трябва да направиш wireless мрежа между двата компютъра, което вече е проблемната част. :)
Намерих едно видео, но не съм сигурен дали ще е от полза - http://cnettv.cnet.com/make-your-laptop-hot-spot/9742-1_53-28619.html
За закачане с iPhone, мисля че като имаш wi-fi мрежа по която се споделя интернет, остава само връзването на телефона към нея.

G3

Цитат на: foctobar - 12-06-2010, 17:09:41
Наистина, както вече бе споменато - ако мрежата се направи с рутър, наглася се веднъж, и после си работи, докато споделянето на интернет между два компютъра зависи от това да е пуснат този с връзката, а и има възможности за проблеми...
Иначе - от properties на интернет мрежата се дава "share this internet connection with other computers" (или както точно беше отметкат), и след това трябва да направиш wireless мрежа между двата компютъра, което вече е проблемната част. :)
Намерих едно видео, но не съм сигурен дали ще е от полза - http://cnettv.cnet.com/make-your-laptop-hot-spot/9742-1_53-28619.html
За закачане с iPhone, мисля че като имаш wi-fi мрежа по която се споделя интернет, остава само връзването на телефона към нея.
изглежда интересно ще пробвам и ще пиша...
най-добрият приятел на човека е MACа...!

G3

не се получава и товая си е... връзва се мака с еърпорта, но интернет не идва... 100% ще си вземем рутер, това със споделянето беше само една... идея  :) благодаря на колегите за отговорите 10х
най-добрият приятел на човека е MACа...!