Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-05-2024, 06:19:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 241
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 175
Total: 175

175 гости, 0 потребители

най вероятно тъп въпрос

Започната от d15b2, 12-04-2009, 17:41:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

d15b2

Здравейте, първо искам да се извиня предварително за най-вероятно `off-topic`-а, но четох доста от форума...въпреки това е възможно е да съм пропуснал issue-to ...проблема ми е следния:
системата :
AMD Athlon 64 3000+ - 1.81
MoBo - Gigabyte m61sme-s2 - socket AM2
RAM 2 G
hdd 1x40G 1x 60G - both IDE
Optical Drive 1xSATA
Chipset NVIDIA® GeForce 6100 / nForce 405
проблема ми е че след буут и пише :

AppleNFORCEDATA phy connection failed
AppleNFORCEDATA: Found 0 units
възможно ли е да нямам достатачно място na HDD - all0ocated disc space - нямам
или...ако някой им идея да сподели ...ако
в момента нистина нямам място - просто исках да старт инсталл диска ....може ли да детект-ва че нямам фрий спеис и това да прецаква инсталл-а


благодаря Ви предварително и сори за спам-а

Д.К

Wizi

Не ти намира диска или какво? Не ми става никак ясно.

Коя дистро ползваш?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

avioli

човека явно се мъчи още с инсталатора. въпроса е преди старт или по време на инсталацията ли гърми? и в двата случая кажи коя дистрибуция пробваш
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

d15b2

Здравейте, дистрибуцуята е XxX Leopard OSX86 10.5.6. Явно не съм обяснил както трябва предния път :) проблема... След като буутна инсталл CD-то и стига до:

AppleNFORCEDATA phy connection failed
AppleNFORCEDATA: Found 0 units

стои малко така и после пише:
waiting for root device.

Четох че имало някакво issue с чипсет nVidia + sata DVD, възможно ли да е от това, понеже съм с такава комбинация :) или просто с тоя хардуеър не мога да сложа тази дистрибуция.

d15b2

Здравейте пак...тоя път нема да питам а ще се хваля :) ...след 2 дни четене най-после и аз да се похваля с Hackintosh :) дистрото което 'захапа'от раз - Leo4All v4.1 Единственото което ме е яд е че не съм планирал миграция по-рано :)

arnold

Real Mac mini

d15b2

...Снощи само го инсталирах и по-точно се светнах за че ми разпознава видео картата като 32 МБ и другото че на този диск преди да направя тази инсталация имах Slackware & Windows XP - boot  с Lilo. Преди да почна с инсталл изтрих 2-та партишъна и направих един FAT32. След това от Disk Utility направих този FAT32 на Mac OS Extended (Journaled). Та...крайния резултат е че Leo си буут нормално, но Win XP умира още в началото след лого-то на Win. То е ясно че като се прибера от работа и ще му направя всичко което ми е в главата ...сещам се за още 1-2 възможности, но все пак ако някой е имал подобен проблем нека сподели - идеята е Win & Mac да са на 2 отделни дяла на един хард диск.

Другия проблем с видео картата - GeForce 9400 GT - изтеглих едни драйвери /още не съм ги инсталирал/ но май пишеше че трябва да съм на по-голяма версия от Leo4All 4.1. Мислех си да опитам ъпгрейд и после да инсталирам драйвера...някакви идеи :) ....те май много ми станаха въпросите...да не взема да стана много нахален още от началото :)

arnold

баце, след като си с Мак вече закво изобщо го мислиш това ХР
Real Mac mini

d15b2

Цитат на: arnold - 20-04-2009, 11:52:07
баце, след като си с Мак вече закво изобщо го мислиш това ХР
Прав си човече :) ...от предния пост до сега претърпях още малко ъпгрейд :) та сега вече съм на вер. 10.5.6. Всичко върви идеално с изключение на ДВД-то. Преди да пусна инсталацията видях че има някакъв пач или фикс за това issue обаче не знаех че сте го има,а  сега не ми се инсталира пак наново всичко. Да имаш идея дали може да се оправи без да преинсталирам всичко?

arnold

нямам щото съм с 10.5.1 и всичко ми баца, тъй че не барам повече ъпгрейди... а я ми кажи как точно се ъпгрейдна до 10.5.6? и някакви проблеми излязоха ли след ъпдейта като цяло?
Real Mac mini

d15b2

Цитат на: arnold - 21-04-2009, 11:51:49
нямам щото съм с 10.5.1 и всичко ми баца, тъй че не барам повече ъпгрейди... а я ми кажи как точно се ъпгрейдна до 10.5.6? и някакви проблеми излязоха ли след ъпдейта като цяло?

Ами направих нова инсталация, не съм ъпгрейдвал. Дистрибуцията - ICS 10.5.6. Всичко в момента ми работи с изключение на DVD-то, което е SATA, а ми го разпознава като IDE. Четох че има решение на проблема, но нямам време да инсталирам драйверите.

arnold

аха
аз мислех че си ъпдейтнал някак ...
Real Mac mini

d15b2

Проблема с DVD-то решен, сега всичко си работи :) Във AppleNForceATA.kext трябва да се добави ID na DVD device. Все още не съм пробвал дали ще записва, но поне чете дискове и не дава съобщение, че диска е празен.

vaskog

d15b2,
Дай един линк за тая дистрибуция ICS 10.5.6, утрепах се да я търся!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

d15b2

Цитат на: vaskog - 22-04-2009, 20:15:21
d15b2,
Дай един линк за тая дистрибуция ICS 10.5.6, утрепах се да я търся!

С много извинения - написал съм няк'ва простотия - дистрибуцията не е ICS, а iPC_OSx86_10_5_6_Universal_PPF5_Final - теглих от демоноид, има го и в замунда. Проблема е че за няколко дни както не бях виждал мак изтеглих де що има дистрибуция и + проблемите които имаше за решаване...просто ми е останала грешна информация в главата...мн съм зле  ;D