Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-06-2024, 14:23:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 668
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 234
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 171
Total: 172

171 гости, 1 потребител
forka2k

Snow Leopard

Започната от iti, 23-03-2009, 19:00:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iti

Има ли някой вече впечатления как се държи това чудо?
Snow Leopard имам предвид
по-конкретно 10A286

има ли вече точна информация за всички новости които да очаквчме?
също така ми е интересно има ли значителен прираст в производилността?
съмнявам се, че няма да пипнат интерфейса освен докбара малко  ::)

SkiRaceGeek

Ами добре се държи. Повечето промени са под капака, но има и подобрения по файндър, куиктайм и разбира се новото Сафари и още няколко по дребни неща. А иначе за под капака подобряват поддръжката за 64 битовите програми. 
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

HQ

Os X си е достатъчно перфектен на визия за да се налагат външни промени.Още повече че потребителя може да си ги направи.
Това което очаквам аз е напът да се реализира - изцяло 64 битова ос и олекотена заради спирането на съпорта на power pc.Проблемите са че повечето програми няма да му вървят и ще трябва производителите да ги пренаписват.
Това е положението,няма как иначе.Така или иначе освен от Епъл няма от кой да видим 64 битови решения при комерсиалните продукти,защото М$ знаят само да си бъркат в **** и показаха че не е задача за тях.
Ще има да се почака още докато направят стабилна версия и не се съмнявам че ще закопаят уин 7 отраз.  ::)

Ама за хак с 10.6 ще говорим след това  ;D

Becko

нищо особено няма в 10.6 ... просто следващата ос

Wizi

Ако е достатъчно Интел оптимизирана (което от личните ми впечатления 10.5 за мен НЕ е) то ще ми е пре достатъчно като основание да му се метна с 200! :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

ти не чу ли?
Епъл казаха че 10.5 е ос-а който поддържа най-много платформи,хардуер,програми,драйвери и кво ли не.Естествено,че ще е тромав намоменти.Мен и сега 10.5.6 ми прави проблеми от време на време,но дребни,не преди с 10.5.2 да отказва напълно с 8 дни ъптайм.
Може пък Епъл да направят революция в инсталаторите - да изтриват ненужните драйвери при инсталация и да модифицират ядрото за една единствена система ... кой знае

iti

Благодаря ви. Общо взето съм наясно с тези неща.
Интресно ми е процентно изразено какъв ще е прираста в производителността спрямо 10.5.
Някои ползва ли вече някоя от бета версиите?

HQ съгласен съм относно визията повече промени в насока а ла виста биха били абсалютно ненужен кич.
Сравнително наясно съм с PCтата и мисля ,че към напално 64 битова архитектура се преминава точно по този начин а не с кръпки и лъжи както знаете кои.  :P