Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-06-2024, 03:40:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 667
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 280
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 138
Total: 138

138 гости, 0 потребители

iTunes и просвирването на .ogg и .flac...

Започната от zyt, 03-02-2009, 03:08:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zyt

Здравейте, от около месец ползвам Mac и към момента не съм успял да накарам иначе хубавия плейър да просвирва .ogg и .flac файлове и това да го направи единствен на машната. Ще съм ви благораден, ако има начин това да стане и го споделите с мен.

Като оставим описаното по-горе единствените три неща, които ме тормозят истински са :
1) Мястото на "~" или "ч" на български(не е особен проблем, но ми досаден прехода Mac/PC).
2) Охлаждането не си върши добре работата при по-сериозно натоварване на графичния процесор.
3) Липсата на вградена възможност различните приложения да използват различни езици и се налага да сменяш м/у  Български и Анлийки безброй пъти...

Не съм сигурен дали мястото на тази тема е тук или в раздел "СЪВЕТИ ВЪПРОСИ ОТГОВОРИ", ако е нужно - нека бъде преместена в подходящия.

Lycan

iTunes не е точно player т.е това е допълнителна функция. Потърси други "чисти" или конвертирай ако държиш на него.
Иначе за 1) и 3) виж в търсачката. 2) зависи главно от машинката :)


Иван Ралчев

#2
За едно - ако съм те разбрал правилно, прегледай това - Huku Phonetic.

За две - Lycan е прав, можеш да търсиш изход и в друга посока. Но все пак:
*.Ogg
За *.flac действай на своя глава. :)

С три имаш проблем, ако си с Leopard. Виж InputSwitcher.
Once you go Mac you never go back.

Pitar

How to play .flac files in iTunes
http://www.simplehelp.net/2008/06/12/how-to-play-flac-files-in-itunes/

Преди година, две ставаше, a може и с новия тунес да става, но по-добре Vox или Vlc.

Becko

слагате flac в toast плейвате или записвате диск имидж после го маунтвате и iTunes си намира всички тагове и си го импортвате ...

sauron

За flac, ползвам Flux. Десен бутон на песен, open with -> Flux, и си готов, песента е вече в iTunes
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

iLili

#6
А аз за flac ползвам  Cog
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Pitar

Mежду другото за какво ти е тунеса за флакове, в сравнение с този на Vox звука е просто гадничък, Vlc също свири по-добре.

Xackintosh

Ми относно музиката винаги можеш да конвертираш.Пиши в Google или ако ти е по удобно в YouTube нещо от типа на ".flac to .mp3 coverter" и все нещо ще ти помогне.За 3 доколкото разбирам не ти силна графичната карта.Можеш попринцип да си я Ъпдейтнеш от сайта на производителя.
iPhone 3G 16GB Black OS 3.1.2
iPod Touch 2G 8GB OS 3.1.2
MacBook Pro [Mac OS X 10.6.1]

Иван Ралчев

Once you go Mac you never go back.

julss

#10
Цитат на: Xackintosh - 05-02-2009, 11:01:47
Ми относно музиката винаги можеш да конвертираш.Пиши в Google или ако ти е по удобно в YouTube нещо от типа на ".flac to .mp3 coverter" и все нещо ще ти помогне.За 3 доколкото разбирам не ти силна графичната карта.Можеш попринцип да си я Ъпдейтнеш от сайта на производителя.
И защо ще теглиш flack като пак ще го осереш конвертирайки го в mp3. Lossless говори ли ти нещо?! И спри да пълниш форума с безмислени и некомпетенти постове,ходи си във форума на датата, замундата или където се събирате пуберите там, че ми писна от вчера да ти чета простотийте... >:(.За два дена имаш 50 поста....аман.
Другия вариант е да седнеш да четеш, да не се обаждаш много и безпричинно, и може и да научиш нещо.

zyt

#11
Нямах много време около изпити и работа затова и не съм писал. Благодаря на всички отзовали се. Още същия ден си харесах като интерфейс Cog(най-близък е до Foobar, жалко че му липсва функционалност), справих се и с езиците, "ч"-то още не съм го сменил само защото още не ми е кипнало, а по точка 3 - чудя се дали ако сменя диска със така дискутираната във форума 320-ка на Сийгейт.

М/у другото имам една МХМ2 GeForce Go 7600GS карта, която не е предназначена за МАК - дали има възможност да се подкара?

vladyn

Цитат на: Becko - 04-02-2009, 08:30:03
слагате flac в toast плейвате или записвате диск имидж после го маунтвате и iTunes си намира всички тагове и си го импортвате ...

това е хитро и работи !

Lycan