Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-06-2024, 08:30:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 99
Total: 100

99 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Съвет за Macbook Air 13 А1237

Започната от dirtysouth, 06-12-2014, 08:21:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dirtysouth

Здравейте , никога не съм ползвам макбук ,но след дълги години ползване на айфон реших да премина и към макбук , насочил съм се първият ми да е Съвет за Macbook Air 13 А1237 , искам да ви питам за съвети относно този мак , какво да гледам като го купувам , понеже вече е на години , може да има проявени дефекти и тн , вярно ли е ,че има две версий една 1.6 другата 1.8 процесор ? Другото искам да попитам има ли ресурс за надграждане , примерно още малко рам да се сложи от 2 гб на 4 да речем и да се смени диска със SSD има ли възможност ? И кое ССД да избера за този макбук , също се интересувам , може ли да се справя със HD видео ? И дали има някакъв цифров видео изход , ясно е ,че няма HDMI , но поне mini DVI или някакъв епълски който да може да се ползва с преходник за свръзване към телевизор , ще съм благодарен за всякакви съвети , благодаря предварително

ggzy

Ето тук са почти всички отговори на въпросите ти:

http://www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=A1237

Моя съвет - избери си друг модел. Тоя модел ако не се лъжа, основния проблем са калпавите панти.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

dirtysouth

Здравей , благодаря за линка ,но въпросите ми са конкретни и все пак нали това е идеята на БГ форума , да се обсъжда с реални потребители (българи) относната техика , ясно ми е ,че ако напиша в гуугъл модела , ще ми излезнат 330 неща , все пак благодаря за линка

bboyg

Отговарям:

Не, не може да се надгражда рамта.
SSD - няма значение марката, трябва да е от 1.8 инчовите.
Кабели има, но с HD+ съдържание ще се задъхва.
Както каза колегата - пантите са им слаба страна.
Ще добавя че не може да се ъпгрейдва до последната OS X - мисля че 10.7.5 му е максимума.

Накратко - ако ти трябва лек лаптоп за постоянни пътувания, с който да си водиш офис задълженията, все още става. За повече натоварване обаче не го препоръчвам.

dirtysouth

Благодаря , главно би се ползвал за музика и интернет , но доста гледам клипове в YouTube и заради това питах за ХД , а иначе понеже не съм ползвал мак , проблем ли е това ,че не се ъпдейтва до последната версия ? И какво тя е повече от тази която може да се ъпне за тоя мак ? Извинявам се за въпроса ,но каква е причината заради която не е възможно да се направи ъпдейт на РАМ-а ? Също така каква е реалната цена на читав екземпляр от този модел ?

bboyg

РАМ-та не може да се надгражда защото е запоена за дъното. OS X не може да се ъпдейтне защото EFI-то (разбирай BIOS-а) на този модел е 32 битово и не може да BOOT-ва новите 64 битови системи. Проблема в случая е, че ще има фостуер, който изисква по-нова версия за да се инсталира и съответно няма да можеш да го инсталнеш. Естествено винаги може да си сложиш един Windows и да си го ползваш пълноценно, макар и да се поддържат само 32 битори варианти.

Реалната цена на тая машинка е около 350-550 лв. в зависимост от състоянието, комплекта който включва. Разбира се има и ентусиасти които искат по 600/700/800 лв., но там вече чалгата им е дошла в повече :)