Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 05:23:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 249
Total: 249

249 гости, 0 потребители

eMac

Започната от mina_dim, 30-04-2010, 12:04:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mina_dim

Здравейте,
eMac e първия ни Apple компютър, който имаме от 2005 г.
В момента децата го ползват за игри и интернет. Проблема е че флаш игрите много бавно зареждат и нета е бавничък (не е от доставчика). Та питането ми е има ли възможност да се ъпргрейдне този компютър.

Ето му и спецификациите
Machine Name:   eMac
Machine Model:   PowerMac6,4
CPU Type:   PowerPC G4  (1.2)
Number Of CPUs:   1
CPU Speed:   1.42 GHz
L2 Cache (per CPU):   512 KB
Memory:   512 MB
Bus Speed:   167 MHz
Благодаря ви предварително :)
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

Wizi

Единственото, което можеш да подобриш е ъпгрейд на RAM паметта, но за съжаление Flash-а отново ще се тормози яко и реално не съм сигурен,  че ще си разрешиш проблема напълно. Дори по-скоро няма да успееш. Ще подобриш само като цяло производителността.

Най-добре събери парички за нова машина  :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

PeterS

Проблема на eMac-a се казва Flash и по-скоро смотаната му реализация в PPC (G4/G5).

Само показването на един глупав flash и процесора скача на 100% - решението е забраната на flash... и съответно загубата на youtube/vbox и т.н.

Имам същия проблем с едно Mini G4 така че знам за какво говоря.
mobilio - професионални мобилни приложения

angelvn

Или вместо да хвърляш пари за ъпгрейд купи моят - Mac Mini.  ;D
А сега сериозно - опитвал(а) ли си да пускаш игрите през браузъра Opera? Каква версия на Mac OS се ползва на този eMac?
Имам PowerBook G4 12" с процесор на 1GHz и рам - 768MB. Инсталирал съм му Mac OS X 10.4 и забелязвам следните разлики:
- под Сафари - hd флаш клиповете от youtube и повечето от vbox7 - насичат;
- под Опера - насичане не се наблюдава, но и при двата браузъра машината си загрява за отрицателно време.
- под Mac OS X 10.5.x - независимо какъв браузър ползвах - флаш клипчетата си насичаха.

Флаш игри не играя, но мисля, че положението би било същото или с една идея по-трагично :)
UI designer and developer

mina_dim

Рамта беше 256, ние и сложихме още толкова, това било максималното което подържа компютъра.
С Vbox, и youtube няма проблем. Фермата и Lady Popular трудно се зареждат и са бавни. Мислех да им купувам нов, но като знам колко зверски се държат с този, още им е рано.  ;D
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

mina_dim

Цитат на: angelovarna - 30-04-2010, 12:32:48
Или вместо да хвърляш пари за ъпгрейд купи моят - Mac Mini.  ;D
А сега сериозно - опитвал(а) ли си да пускаш игрите през браузъра Opera? Каква версия на Mac OS се ползва на този eMac?
Имам PowerBook G4 12" с процесор на 1GHz и рам - 768MB. Инсталирал съм му Mac OS X 10.4 и забелязвам следните разлики:
- под Сафари - hd флаш клиповете от youtube и повечето от vbox7 - насичат;
- под Опера - насичане не се наблюдава, но и при двата браузъра машината си загрява за отрицателно време.
- под Mac OS X 10.5.x - независимо какъв браузър ползвах - флаш клипчетата си насичаха.

Флаш игри не играя, но мисля, че положението би било същото или с една идея по-трагично :)

Аз пък забелязах точно обратното на Сафарито е малко по-добре от Операта. А версията е mac os 10.4
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

PeterS

Така - значи...

На 10.4 може се инсталира по-стар flash player и работи малко по-добре. На 10.5 уви натоварването е зверско - независимо от браузъра.

@angelovarna - аз не търся ъпгрейд. Г4-ката си е напълно достатъчна за целта.
mobilio - професионални мобилни приложения

mina_dim

Цитат на: PeterS - 30-04-2010, 16:01:55
Така - значи...

На 10.4 може се инсталира по-стар flash player и работи малко по-добре. На 10.5 уви натоварването е зверско - независимо от браузъра.

Мерси за съвета, но откъде да дръпна по-стар flash player като в сайта на Адоби направо ме препраща към последната версия. И какво означава по-стар, коя версия.
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

angelvn

И ще ти е много приятно като в 3 от 5 сайта ти излиза съобщение да си обновиш флаш плейъра :)
UI designer and developer

mina_dim

Цитат на: angelovarna - 30-04-2010, 16:59:52
И ще ти е много приятно като в 3 от 5 сайта ти излиза съобщение да си обновиш флаш плейъра :)

Напълно си прав за това не се бях сетила  :)
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

Papiloti

Цитат на: mina_dim - 30-04-2010, 12:39:07
Рамта беше 256, ние и сложихме още толкова, това било максималното което подържа компютъра.

Този eMac поддържа RAM до 2 GB (2 x 1  GB) памет от типа PC2700 (333 MHz) DDR SDRAM.

За да провериш доколко паметта ще ти подобри бързодействието можеш да подразпиташ за памет на старо или да инвестираш 60-100$ за 2GB според цените днес.
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you