Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-05-2024, 23:43:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: WilliamRam
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 207
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 187
Total: 187

187 гости, 0 потребители

MBPro не се събужда от sleep (понякога)

Започната от foctobar, 29-04-2010, 10:09:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

foctobar

Unibody MacBook Pro, OS X 10.6.3. Понякога не се събужда от sleep. Не мога да локализирам от какво е, така че ако имате съвети...

При отваряне на капака, компютърът започва да работи, екранът също работи, но е черен, и нищо не се получава, каквото и да натискам по клавиатурата. Е, ако има някоя специална комбинация за такива неща, сигурно не съм я правил... ;D Чувам че бучи, вентилаторите са в действие, но нищо повече. Единствената реакция е Caps Lock-а, който си светва по нормалния начин при натискане.
Пробвах с изваждане на периферни устройства - usb-та, захранване - цъ. Трябва да задържа power-а, за да се изключи, и след това да си го пусна наново. Не е като да казва че е бил изключен неправилно...

Случаят, който най ме жегна, и след който започнах да обръщам специално внимание (или може би стана по-често? не знам), беше като веднъж го сложих да спи, сложих го в раницата, и отидох някъде. След час и половина път, като го извадих там, беше горещ, работещ (по начина който вече обясних), и така не щеше да се събуди...

Понякога издивявам като се случи, особено когато имам сто неща отворени... Затова напоследък избягвам да го слагам да спи, понеже не знам дали ще пожелае да се събуди... Само ако съм сигурен че няма проблем това да му е и изключване, тогава... Което въобще не ми е продуктивно...

Wizi

Влез в safe boot и му пусни да Repair disk permissions да видим дали случайно нещо не се е омазало. Това поне е най-бързото и най-безболезнено, което мога да предложа да първо четене.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vaskog

Не е изключено подсветката на дисплея да прави номера. Опитай когато де случи черен екран да видиш с фенерче или на слънце дали има изображение на дисплея.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

Dinko

Аз съм с белия Макбук и при мен доста често се случва.
Като затвориш капака и го отвориш отново се събужда нормално.
Вижда се че всичко си работи само подсветката на дисплея не тръгва.
 MacBook 5.2 White 13.3" C2D 2.0GHz OS 10.6.4
 iPhone 4 16GB

foctobar

Repair permissions съм правил, ама не съм сигурен дали не беше преди появата на проблема... Ще пробвам пак.
Гледал съм внимателно екрана, нямаше изображение, а и ако беше само подсветката, щеше да работи клавиатурата, нали? Ще се загледам пак като се случи, ама не съм оптимист. :D
При мен като затворя капака, не заспива пак, продължава си да си бучи. При това положение индикаторът за sleep свети постоянно, не мига и не пулсира.

foctobar

Ами, правих repair permissions, известно време беше ок, но стигат няколкото пъти несъбуждане оттогава, за да ме смея да го оставям да заспи без да съм сигурен че няма да ми пука какво от отворените неща ще изгубя... Не си и помислям да го сложа да спи и да тръгна с него нанякъде... :(

Ето какво е значи... "Нарколепсия"
Цитат на: fpyyh - 11-06-2010, 09:39:28
явно е разпространен проблем:
http://www.tuaw.com/2010/06/10/recent-mbps-suffering-from-narcolepsy/
http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2397576&start=0&tstart=0

Не откривам и зависимост кога се случва...