Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-06-2024, 09:41:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 873
  • Latest: Develoarota
Stats
  • Общ брой публикации: 82 670
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 397
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 79
Total: 81

79 гости, 2 потребители
angelvn, jicall

Помощ,мака не се събужда от слийп...

Започната от HQ, 27-04-2010, 08:38:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте,и аз се оказах м/у чука и наковалнята тоя път...
Снощи бях на гости с мака и не ми трябваше да включвам зарядното,една батерия ми стигна и реших да го оставя да се самоизключи при 0%. Обаче като се прибрах,неще да се събужда. Вадих батерия,държах бутона за включване 15,20,30 секунди,включвах-нищо. Мъча се да ресетна pram & nvram,не помага,екрана си стои черен. Предполагам проблема е софтуерен и преди ми се случи да не се събуди,но с рестарт си тръгна както трябва,а сега не иска,а точно днес щях да го ползвам цял ден ...  :-\ :-\

Помагайте плс!

Metal

Остави го малко да се по зареди и пробвай пак.
без паника  ;)

HQ

не ми се беше случвало досега ... и по закона на Мърфи,точно когато най-много ми трябва. След малко ще правя контролно на С++ и ще се връщам да го взема и ако не запали ще е лошо.
Обяснявам си го с това че не е рестартиран около месец,има много слийпвания и уейкове и може да се е прецакал. Ако се оправи трябва да му направя сейф буут и репеър. Възможно е и при последното слийпване да не е успял да си сейфа рамта както трябва и да зацикля при уейк като не може да я възстанови на предното състояние...
Ако със заредена батерия не стане,има ли начин да го накарам да буутне в сейф мод,или въобще да буутне отначало без да ресторва от хибернейт? Със задържане на шифт не става,каквото и да задържа при включване,чува се харда да работи за 2-3 сек и така остава без реакция и с тъмен дисплей.

HQ

Батерията се зареди но проблема си остана ... някакви съвети?

HQ

колко не е за паника не знам,в Кайтекс казаха да изключа батерията на биоса и да ресетна фирмуера от там.Направих го и няма ефект. Отива на дъно работата  :'(

Metal

никакви признаци на живот ли няма?
какво става като натиснеш поуар бутона, поне за момент не светва ли дисплея?

julss

#6
пробвай с друга памет, не че има голяма логика рамта да се е бъгнала при заспиването, ама знае ли човек...

HQ

При натискане на пауър бутона,както казах се чува харда за 2-3 сек след това нищо друго не реагира - черен екран/не приема нищо от клавиатура/няма го стартовия звук.
Казаха ми и с друг мак да пробвам target disk mode,но едва ли ще проработи.Имам познат с пауърбук,но от него няма да успее да буутне системата заради разликата в архитектурите.
Това което пробвах - извадих двд-то,рамта,харда и пак не буутва.Също и го оставих 4-5 часа с извадена батерия на биоса,не помага.В момента го разглобявам да видя от долната страна на дъното дали има бутон за ресет на фирмуера...
Рамта е корсар 2х4 гб,пробвах поотделно с всяка от двете без резултат,но и без рам предполагам ще се пусне и ще изпише нещо,в кайтекс първо това пробваха - да го пуснат без рам.
Надявам се някой да сподели ако е имал същия проблем,надали аз съм първият.
Съмнявам се и че видеокартата ми е сдала багажа,едно време епъл подменяха безплатно всички които са имали проблеми с лаптопите и nvidia 8600M gt,заради лоша партида.Има ли някой информация дали още се прави това?
Благодаря на съпричастните!

HQ

Моя май беше до тук,хора. :'( Беше ми приятно да си говорим. Чао!

ggzy

дай да го изпържиме, може и да се оправи.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

HQ


j.tochkov

В крайна сметка какъв бе проблема ?


prOMiNd

Махни паметта и го включи без нея.
После я постави обратно и ще тръгне.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

Морт

Narcolepsy-ята е при current model MBP, а този щом се вади батерия, явно е преди унитата.
.fr