Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 02:12:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 271
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 265
Total: 265

265 гости, 0 потребители

Съвместими части за x86?

Започната от gelen4o, 10-12-2009, 16:18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gelen4o

Здравейте, обмислям да сглобя машина, която главно ще се ползва под Windows (игри). В същото време освен Windows бих желал да имам и Мак (Windows освен за игри за друго не ми трябва).
В момента съм се спрял на следните процесор и дънна платка.
CPU: Intel i5 750 и дъно: Gigabyte GA-P55A-UD3
Интересува ме тези части дали ще са съвместими с Snow Leopard?

Благодаря :)

fpyyh

купи си направо един imac и играй през bootcamp

j.tochkov

#2
Аз бих се спрял на следният вариант. Xbox за игри - останалото от парите за хардуер с който може да се сглоби читав hackintosh

gelen4o

#3
Цитат на: fpyyh - 10-12-2009, 22:34:11
купи си направо един imac и играй през bootcamp

И аз съм си го мислил, но iMac започва от 1100 евро, вижда ми се джобонеизгодно на този етап :(
Горепосочените части ми струват 260 евро + още 140 евро за 4гб DDR3 1600Mhz рам и едно ново видео за 150 евро, и съм в играта (другите части си ги имам от старата машина, защо да не ги ползвам вместо да събират прах.). За 550 евро си сглабям машина която превъзхожда епъпълската в пъти, въпросът е дали Mac Os ще тръгне . Правят превъзходни машини, спор няма, но откакто не държат монопол над използваните части човек се замисля дали не е по-изгодно сам да си я сглоби.
Относно Xbox купуването на консолата е най-малкият разход. После не ми се дават по 50 евро за игра. Смятам да ползвам новата машина поне 3 год, ако купувам нова игра всеки месец да кажем сметката е 36x50 (закръглено)=1800 евро.
Чувал съм, че могат да се записват игри и д се играят на козолата, но не съм запознат и нямам опит.
Може ли някой да ми даде линк към списък със съвместими части. Рових в нета как се прави хакинтош но всеки ползва различни части ...

arnold

ти за пиратски дискове не си ли чувал батка?
Real Mac mini

arnold

http://www.insanelymac.com/osx86db/
това е списък със съвместими части...
Real Mac mini

fpyyh

аз имам xbox, който не е хакван и купувайки игри втора употреба, ebay или промоции, вече съм събрал около 25 (от януари) за не повече от 500 лв. няма особено много неща втора употреба за xbox в българия, но пък можеш да си купиш ps3, там се търгуват доста повече.

но ако играеш wow или стратегии всичко това е безсмислен коментар :)