Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-05-2024, 13:33:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 241
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 191
Total: 192

191 гости, 1 потребител
forka2k

Проблем със записване на DL DVD

Започната от enemy, 31-08-2009, 18:51:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

enemy

Значи свалих си final release на Mac OS X Snow Leopard и тръгнах да си го записвам на ДВД с Toast Titanum. На 2 пьти на 50% ми даде някакъв Medium Error. Някаква идея от от къде по дяволите става грешка?

thebrainless

На каква скорост записваш, винаги гледай да е на минимална, възможно е също дисковете да са некачествени, аз така имах проблеми с едни TDK, чак при третото се получи
Stay hungry. Stay foolish.

enemy

Първо опитах на максимална - не стана. После сам си избрах скорост (имах само един вариант - X2) - същата простотия. Сега пробвам с Disk Utility да го запиша. Ако и сега не стане повече дискове за опити не останаха  :-X ???

enemy

Е няма да съм точно днес с нов Мас ОС. Ето тази грешка пък ми даде Disk Utility-то.


rafaelo

Аз се чудех има ли вариант да се ресторне имиджа на твърд външен диск и през USB да се запише операционната система ? Би спестило бая главоболия.

enemy

#5
Да и това е най-лесният начин. Проблема е, че нямам такъв диск в момента. Сега ще пробвам да го ресторна върху отделен партишън и ще пробвам да буутна така. Може и да се смеят някой на това ама ми хрумна като идея.  ;D

iNtaCt

Абе тоя релийз да не би да е скапан нещо ?

Freeze

Ако си на Мас може да бутнеш ресторната инсталация от дял съвсем лесно. За хак трябва да си поиграеш на Хамалеон.

enemy

Нищо му няма на release-a току що си го инсталнах по начина който написах по-горе. Дори не виждам смисъл да се мъча да качвам на ДВД при положение че ставало така :)  ;D

Nistel

Аз имах същия проблем на моя Макбук .. накрая на iMac го записахме безпроблемно.

Странно наистина - пиша си DVD-та доста често и нямам подобни проблеми.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

julss

Цитат на: enemy - 31-08-2009, 19:32:39
Да и това е най-лесният начин. Проблема е, че нямам такъв диск в момента. Сега ще пробвам да го ресторна върху отделен партишън и ще пробвам да буутна така. Може и да се смеят някой на това ама ми хрумна като идея.  ;D

Тъкмо щях да го предложа, няма по-лесен вариант. Не харчиш DL DVD-та и нямаш нужда от външен хард :)

fpyyh

макбууците са безкрайно капризни по отношение на dl dvd-та, аз съм успял да запиша едно единствено, а съм пробвал какви ли не медии, накрая се отказах, защото излиза твърде скъпо. на големите макове, със същите медии, общо взето - никакви проблеми.

enemy

Ами държа да отбележа, че проблема за който писах е на iMac 24" early 2008 или както се води там.  ;)

altunian

успешно записах снежното коте на един Verbatim DVD DL +r. Май +R са по-удачни. За макбук говоря. И леопардчето на такьв го записах, а на сьщата марка -R не стана...

konstant

Имах наскоро проблем с записването на диск. Оказа се че ,масово продават дефектни! Днес една моя позната с Аймак също не можеше да си запиче снимки. накрая на Усб флашка ги записа. Не знам дали от дефектните дискове ли, от капризните Макове ли, но с флашка си е истината!