Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 01:38:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 270
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 249
Total: 250

249 гости, 1 потребител
zlia

bootcamp проблем

Започната от iNtaCt, 29-06-2009, 22:11:30

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

iNtaCt

Имам следният проблем:
Инсталирах Windows XP на новия macbook air. Всичко мина добре, инсталирах драйварите, но wireless-a нещо не е наред. Много е бавен интернета и като дам инфо на wireless connection ми дава че съм на 2 мб и се мени постоянно.Драйварите които инсталирах са ми от диска и са версия 2.1. Така поне пише. Моля помогнете прерових всичко в интернет и не намерих решение.

HQ

изтегли си драйверите от последната бета на сноу лепард,има ги изкарани и торентнати.Другото е че антените на еъра са много мижави и ти трябва доста добра видимост към рутера особено ако е само "G" стандарт.Това е което предлагам,а под OSX различно ли е?Ако да-можем да дискутираме отново за връзката софтуер-хардуер и по-точно частта майкрософт и техните тъпотии.

iNtaCt

#2
Връзката е ок. N е и е excellent, както под windows така и под mac.Само където вместо да се connect на 54 мб се конектва на 2 примерно и постоянно се мени ... и е много бавно. Сега ще потърся тия въпросните драйвари и ще кажа какво е станало :)
Благодаря

iNtaCt

Не стана!Никаква разлика. Други предложения ?

SkiRaceGeek

Смени канала на който предава рутера. Това че ти показва че сигнала е силен не значи че е качествен. Може да се смущава от най-различни неща.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

iNtaCt

Защо на мак да не го смущава а на windows да го смущава. Не е логично. Все пак пробвах де, не стана :)
Други предложения ?

julss

освен да преинсталираш бозата, може релийза да е скапан, пробвай с друг

iNtaCt

Цитат на: julss - 02-07-2009, 20:57:56
освен да преинсталираш бозата, може релийза да е скапан, пробвай с друг

То май само това остана... пълна боза е тоя windows ама като не мога да играя диабло 2 на него  ;D ;D

iNtaCt

Е смених и windows-a с sp3 и пак не става. Смених на всякакви канали рутера, пак не иска. Инсталирах през bootcamp на snow leopard с 3.0 версия и ОТНОВО не иска.

julss

опитай да смениш стандарта на рутера на "G", може драйвета на bootcamp да не сработва добре на N

iNtaCt

Дойде ми на акъла, но моя белкин няма такава функция :( той е 11б+г+Н и не може да се сменя.

julss

занеси го на друго място с wifi достъп и виж дали ще върви добре, така поне ще знаеш дали проблема ти е в рутера

iNtaCt

Цитат на: julss - 12-07-2009, 16:10:38
занеси го на друго място с wifi достъп и виж дали ще върви добре, така поне ще знаеш дали проблема ти е в рутера

Днес инсталирах Windows 7 64bit и всичко се оправи. Оказа се че проблема е точно в това, че под ХР нещо или няма N support или не се connect нормално. Под Windows 7 всичко е абсолютно ок, освен разбира се малко кофти събирането на драйвъри :)

Мерси за идеята, която се оказа вярна ;)