Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 13:28:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 255
Total: 255

255 гости, 0 потребители

APPLE TV

Започната от grooveee, 11-03-2009, 21:39:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

grooveee

Здравейте фенове,
Имам проблем с appletv 40GB. Съвсем ново ми е и нямам ни най малка представа какво да правя за да гледам hdtv филми.
Четох цяла вечер форуми за тва как трябва да се слагат кодеци, софтуер и бла бла. Не мога да се оправя :(
Отделно, че имам свободен хард от мака ми който е 80 GB и ако може да се смени, ще е супер. Четох и такива теми и nothing.

Ако някой има AppleTv и си е решил проблема с .mkv или е правил упгрейд, моля да сподели.

Благодаря много.

Lycan

мен ме светна fpyyh
сложи това http://code.google.com/p/atvusb-creator/ на едно usb и си готов

grooveee

пробвах с тва...и така и неразбрах какъв му е плюса.
Мене ме интересува да си сваля хдтв торент на мака... и после да го гледам от appletv-to..
тия boxee и другите не ме радват, доколкото видях с тях не мога да чета файлова от мака ми.
има ли друг начин?

Becko

ами има и друг начин следващия път прочети какво плейва епъл твто преди да си го купиш и като видиш че не плейва това което гледаш не си го купувай ами си купи мак мини :)

Lycan

#4
XBMC плейва всичко, добавяш си SMB в мрежата и ако искаш гледаш оттам без да копираш.
става въпрос за 720p. аТВ-то е с nVIDIA 7300 Go, съобразявай се нея.
Ако искаш 1080p и висок битрейт ще ти дропва дори и на минито

grooveee

#5
Можеш ли да обясниш как става добавянето

Между другото някой занимавал ли се е с това
http://www.engadget.com/2007/04/10/how-to-play-divx-and-xvid-on-your-apple-tv/
Изглежда някаво разумно решение без ползване на друг основен софтуер

Lycan

#6
ти не разбираш ли български?
http://code.google.com/p/atvusb-creator/

This version is comes with ssh, bin tools, and two plugins (XBMC/Boxee Installer/Launcher and SoftwareMenu). That's right, two full blown OSX applications with their own AppleTV plugin to launch AND get updates. And not only that but previous problems with launching an application into the front under all display resolutions has been resolved.

Remember that some USB flash drives just will not format correctly and if you have problems try another brand. Minimum flash size is 512MB. Follow the GUI and select "ATV Patchstick", make sure to select the correct disk and hit the circling arrows to the left of the drive menu if you insert the USB flash drive after launching atvusb-creator.

като си направиш пач-стика (става за 5 минути) го пъхаш в изключено Атв-то - после щепсела в контакта и даваш ъпдейт.

преди това трябва да си направил АТВ-то да има връзка в нета, ако не wi-fi, мушни му кабел RJ45.

След като пачнеш пусни Software Menu --> install NITO TV, SMART INSTALLER, PERIAN, FILES (също плейва x-vid), XBMC и каквото то харесва.


grooveee

А знае ли някой как да сменя харда?

XXwolf

Цитат на: grooveee - 12-03-2009, 17:51:09
А знае ли някой как да сменя харда?
http://www.engadget.com/2007/03/23/how-to-upgrade-the-drive-in-your-apple-tv/
има и други ако питаш google ;)

grooveee

Някой тук правил ли го е, да сподели

grooveee

Цитат на: Lycan - 12-03-2009, 00:06:48
ти не разбираш ли български?
http://code.google.com/p/atvusb-creator/

This version is comes with ssh, bin tools, and two plugins (XBMC/Boxee Installer/Launcher and SoftwareMenu). That's right, two full blown OSX applications with their own AppleTV plugin to launch AND get updates. And not only that but previous problems with launching an application into the front under all display resolutions has been resolved.

Remember that some USB flash drives just will not format correctly and if you have problems try another brand. Minimum flash size is 512MB. Follow the GUI and select "ATV Patchstick", make sure to select the correct disk and hit the circling arrows to the left of the drive menu if you insert the USB flash drive after launching atvusb-creator.

като си направиш пач-стика (става за 5 минути) го пъхаш в изключено Атв-то - после щепсела в контакта и даваш ъпдейт.

преди това трябва да си направил АТВ-то да има връзка в нета, ако не wi-fi, мушни му кабел RJ45.

След като пачнеш пусни Software Menu --> install NITO TV, SMART INSTALLER, PERIAN, FILES (също плейва x-vid), XBMC и каквото то харесва.



А като ги инсталирам тези програми от къде да намерия файловете на мака?

Lycan

. ще можеш да копираш в/у Atv диска през SSH.
. ще можеш да виждаш USB дискове.
. ще можеш да добяваш SMB мрежови точки. (Wi-Fi SMB Sharing)

На практика това е орязан Tiger, инсталирай и Combo 10.4.9 ъпдейта през Software Menu!
Направи си мрежата, с рутер ли си?

grooveee

Цитат на: Lycan - 12-03-2009, 21:02:08
. ще можеш да копираш в/у Atv диска през SSH.
. ще можеш да виждаш USB дискове.
. ще можеш да добяваш SMB мрежови точки. (Wi-Fi SMB Sharing)

На практика това е орязан Tiger, инсталирай и Combo 10.4.9 ъпдейта през Software Menu!
Направи си мрежата, с рутер ли си?


С рутер съм да... само незнам от къде да добавя мака си :(