Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 00:48:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 270
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 264
Total: 264

264 гости, 0 потребители

корел 11 за мак - гърми при инсталация

Започната от nikoncho, 18-01-2009, 14:43:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

намерих си корел 11 за мак.... като се опитам да го инсталирам се появява инсталер за монет пита за парола и след като я получи изчезва....
на интел платформа съм с лео 10.5.6 (с мака дойде малко по-старо но се ъпдейтна)

чето мнения на хората там от където го "купих" корела и те си го бяха инсталирали на интел платформа..... така че....  :roll:  :roll:  :roll:

ясно ми е колко народ ще ми препоръча илюстратор но не ми се учи нова програма след като познава нормално корела

avioli

не знам как да се оправиш с това добиче, но те предупреждавам, че CorelDraw на Mac е доста нестабилна програма. Аз я ползвах само ако някой ми прат cdr файл и да опитам да се оправя сам, но тъй като не отваря X3 и т.н. файлове, често казвам на клиентите да пратят по-стара версия или направо PDF/EPS.

ЗАСЛУЖАВА си да поразгледаш и НАУЧИШ Adobe Illustrator... няма да съжаляваш и миг.

иначе успех с опитите, дано някой ти помогне! а ако решиш да учиш Illustrator, аз съм насреща и мога да ти помогна, само да искаш.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nikoncho

пробвал съм се и илюстратора е далеч от интуитивноста на корела....
все едно някой да ми кажа корел фото пейнт е по-добра от шоп - заслужава си....

на корел работя от 13 години и е повече от ясно колко съм свикнал .....

ще чакам някакво решение.....

Becko

Корел 11 работи нормално на PPC, така че ако имаш интел мак не я гледай изобщо ами си сложи VMWARE с XP и си инсталирай последния корел 14 ...

nikoncho

точно от винбозата ми се бяга :((((((((((((

май няма бягане.... ще трябва да заделя част от харда и да инсталирам боза....

thebrainless

той корела под win е истинска трагедия, а да не говорим на мак ос как работи...
Stay hungry. Stay foolish.

Becko

корела е еквивалент на уиндоуса :) така че ако ти се бяга научи се на илюстратор

трябват ти 4 гб само за да сложиш уиндоус и корел като всичко стои на файл няма нужда да делиш диска

avioli

да не казвам пропиляни, но за тези 13 години не успя ли да разбереш кой софтуер колко струва? нито с профили се справя добре, нито работи с точни стойности както трябва. да не говорим за стабилност и бързина на работата... и още куп други работи, за които не ми се пише тук и сега!

успех с кутията на пандора :)
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nikoncho

явно ще минем на спор левски цска.....

достатъчно агенции сериозни познавам дето ползват корел......

но както и да е явно няма да го имам на мак  :roll:

avioli

няма да минен на спор левски/цска, спокойно.

не мога да те убедя че е по-доброто решение, предвид богатия ти опит, но поне можех да опитам да ти предложа да го погледнеш най-накрая. щом не искаш - прав ти път.

корел 11 на интел се подкарва, но (може да) е доста нестабилен, защото си е PowerPC приложение, не универсално или просто интелско.

1. сложи си english като първи език, ако си на български или друг.
2. ако нямаш инсталиран принтер, инсталирай си Generic PostScript Printer (или който и да е друг) и го направи default. този номер помага, но не винаги. така съм го оправял, ако не тръгва.
3. виж си в /Users/ТВОЯТ-ПОТРЕБИТЕЛ/Library/Preferences/ и изтрий com.corel.DRAW.plist
4. аз си го подкарвам с ей този номер: DR11CRD-0012082-DGW

при мен си бачка на леопард 10.5.6, на мак мини (не на хакинтош, там не ползвам корел).

можеш да изчетеш и какво пише тук, но доколкото знам това е за upgrade:
http://www.corel.com/servlet/Satellite?pagename=Corel3/Downloads/Download&cid=1047022889007&pid=1047022888296
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

eek

Corel съкс, вземи си сложи Illustrator :) 100% си работил на фотошоп, learning curve-ата :) ти ще е нулева.

Wizi

Имаш ли инсталиран принтер? Знам, че това беше една от хватките въпросната мизерна програма да не крашва. Пробвай, може и да стане, а със сигурност е по-лесно от колкото да инсталираш ХР и него отгоре му.

Корел се учи лесно, илюстратор много по-трудно. Нека точно нашите рекламни агенции не бъдат такава една статистическа извадка  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

patchosan

Цитат на: "nikoncho"намерих си корел 11 за мак.... като се опитам да го инсталирам се появява инсталер за монет пита за парола и след като я получи изчезва....
на интел платформа съм с лео 10.5.6 (с мака дойде малко по-старо но се ъпдейтна)

чето мнения на хората там от където го "купих" корела и те си го бяха инсталирали на интел платформа..... така че....  :roll:  :roll:  :roll:

ясно ми е колко народ ще ми препоръча илюстратор но не ми се учи нова програма след като познава нормално корела

САМО НА TIGER COREL 11 !!!

eek

Цитат на: "Wizi"...
Корел се учи лесно, илюстратор много по-трудно. ...

Дрънканици :) ако си работил на фотошоп, можеш да работиш и на илюстратор и даже на индесигн -- същите фърчащи palettes и toolbox. (но ако не можеш да рисуваш или пък въобще немаш усет за композиция, за това нито корел нито адобе могат да помогнат) :)

nikoncho, не се занимавай с корели и виртуални шитни, ами си намери creative suite за мак и пробвай illustrator. Няма какво да загубиш :)

Wizi

Цитат на: "eek"Дрънканици :) ако си работил на фотошоп, можеш да работиш и на илюстратор и даже на индесигн

Добре.  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD