Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-06-2024, 02:34:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 668
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 213
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 210
Total: 210

210 гости, 0 потребители

корел 11 за мак - гърми при инсталация

Започната от nikoncho, 18-01-2009, 14:43:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Taiko_Sama

Може ли и аз да се обадя за т.н. спор ...
То спор няма, най-сигурния начин да разбереш кое е по-добре да ползваш е като  се обърнеш към следващото ниво на процеса на работа ... след предпечата. Демек - експонацията.
Е, самосезирах се :wink:  и отговарям ...работя на двата фронта, предпечат и експонация от 93-та година и казвам според скромния ми опит че 98% процента от проблемите при експонация се дължат на КОРЕЛСКИ файлове!!!
Проблемите които прави са толкова много че ... няма да ми стигнат десетки страници да ги изброя, но най-страшния проблем е че изкривява мисленето на предпечатаря  :wink:. Предпечата колкото и да им се иска на някои е като програмирането демек е базирано на език който за съжаление на много хора "лесния за работа" Корел не го знае.
За да не ме обявите в пристрастност да кажа че съм работил и с Corel-a освен с Illustrator, FreeHand, (Sketch и Inkscape - под Linux).
Туй то, спор няма, като фанеш некой на улицата първо за Корел се сеща ама това не е критерий, те и за Бозата първо се сещат  :wink:  ама сме на ОС-та ... тука поне говорящите.
MacBook Pro Retina, 15-inch, Late 2013, Processor  2,6 GHz Intel Core i7, Memory  16 GB 1600 MHz DDR3

avioli

Taiko_Sama, добре казано, но на nikoncho хич не му дреме за предпечатари и т.н.
той иска просто да е в джаза и да не се учи след 13 години на нова програма!
дори и да имаше нов софтуер, който да е по-добьр и от двата, взети заедно, то пак щеше да си иска корела, защото си му е спокойно с него и си върши успешно работата, независимо, че ти прави живота черен (ако има нужда от хора като теб)!!!

стига сме му казвали какво да ползва.

обясняваме му, че корел за мак е таралеж в гащите и да се оправя!

някой против??
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nikoncho

човек да не сподели проблем.....
казах че съм пробвал на илюстратор не веднъж и е гадна и неинтуитивна за работа (сигурно някой който се е пробвал на корел след като е работил на илюстратор може да каже същото)

колкото до печатници... не знам до колко печатаря намира оправдание с предпечата....  (сигурно солвентните принтери не влизат в това число защото съм си разпечатал 5 изложби на фотохартия и на винил и о чудо... всичко бе ок....)

достатъчно корелски файлове съм давал за печат и в булгет и в прес групата и съм присъствал и никой не се е тръшкал и не е имало драми....
ама както и да е... не ми е това бизнеса

а да.... дори последния фирмен каталог бе на корел и отпечатан в неопринт на дигиталната машина без никакви драми.... е верно на корел 14

на мен ми трябва за да мога някои схеми да си ги правя у дома....

явно ще продължа да си ги правя в офиса на винбоза....


мерси за мненията и считам темата за приключена....

сори ако съм направил на някой живота черен

Lycan

бях решил да си трая, ама вие направо го закопахте тоя корел...

Аз съм виждал достатъчно много гърмящи илюстраторски изпълнения от "виртуози"-профани в предпечата. А какъв % предпечатари от знайни и хиляди незнайни фирмици бачкат на mac?

Аре сега спомнете си допреди 4-5 години кое от двете приложения беше тромаво и нестабилно на XP? Кое от двете казваше out of memory по три пъти на седмица? Илюстратор за виндовс винаги си е бил калпав!
Ами какво стана с Quark? Adobe го утрепа с CS.
Ако корел имаше интеграция в CS и шорткътите му бяха по-човешки, положението щеше да друго, а и човек с опит знае кои са слабите му места и просто не ползва съответните "екстри".
Днешно време нещата се размиха, ПЦ-та евтини, памет бол, илюстратора не забива, терабайти се чуват, маковете са китайски някъде минават за Версаче :)
Аз съм бачкал доста на корел и някой простички функции, както и бързината му ми липсват, както предполагам ви липсва Copy/Paste при iPhone :)

Mincho

а аз какво направих...
имам домашен г3 с инсталиран корел 11. като ми дадоха служебния макбук не си намерих цдто с инсалационния корел и просто коопирах папката от единия апликейщън фолдер в другия.  корела си тръгна.
независимо, че го вземам от ппц мак и гопляскам на интелски.
за дребни ежеднежни драсканици е идеален.
единствения проблем е, че нито един шорткът не е съвместим с тези под осх и другите програми. но за ежедневни дреболии - става.
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

nikoncho

аааааааааааааааааааа копи пест вече има :-) вчера си го инсталирах

Dancer

Отскоро ползвам Mac, чисто нов с Leo, както се изразяват тук почитателите. Искам да защитя ползвателите на Corel и да подчертая, че ползвам лицензиран Corel, от чиито книжки съм научил неща, които доста от хората ползващи софтуера на Adobe не знаят, просто защото го нямат лиценциран. За да се работи с Corel се изискват три умения: математическо мислене, чувство за композиция и творчески умения. Ето точно този подход не може да бъде използван в Illustrator, тъй като е много некомуникативен и ориентирам предимно към самия печатен процес. Минал съм почти целия процес, на дизайн, предпечат и печат и съм се убедил, че познанията на голяма част от "дизайнерите" са доста повърхностни. Не нападам никого. Просто искам да защитя тези, които работят с Corel, и да кажа, че Illustrator е за хора с различно мислене. Ще добавя, че и до ден днешен във Photoshop няма невероятните инструменти за рисуване, които има във Photopaint например. Затова и се правят толкова много филтри за Photoshop, че няма време да бъдат овладяни. Явно засега ще трябва да се борим с бозата Windows само заради Corel. Поне аз така предпочитам. Надявам се от Corel да се освестят и да направят версия и за Mac. С това включване поздравявам всички и им желая успешна и ползотворна работа.

Pitar

Цитат на: Dancer - 25-02-2009, 10:57:51
Надявам се от Corel да се освестят и да направят версия и за Mac.

Те са се освестили и затова не правят робошеф вече.

zaqk

Кажете от къде да си дръпна Corel за Mak (PPC)?

nikoncho