Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-05-2024, 23:48:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: WilliamRam
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 207
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 197
Total: 197

197 гости, 0 потребители

Macbook a1342 не се стартира

Започната от tresto, 19-11-2014, 19:21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tresto

Здравейте,намирам се в чужбина и взех от една разпродажба въпросния Мак ,но не тръгва.Не съм наясно дали този модел ако е скапана батерията ще тръгне.Доколкото пробвах да я премеря няма никакъв ток в нея.Зарядното също не е оригинално.В домашни условия възможно ли е да направя някакъв тест за да установя причината.Няма никакви видими забележки по дънната платка и корпуса.
Благодаря предварително.

krank

Като начало пробваи с друго зарядно , докато нямаш зелена светлина на накраиника на зарядното няма да тръгне или оранжево ако зарежда батерията....
Успех!!

tresto

Пробвах и с друго зарядно (оригинално) свети само зелено ,но не тръгва пак.

pmetodiev

Вероятно има проблем с дъното. Пробвай да махнеш батерията и да го пуснеш само на зарядно, но щом няма никаква индикация че стартира (бял екран, звуков сигнал) верятно дъното е заминало. Успех.
Keep Walking!

krank

 Аха добре това е добро начало:)
Намери конектора на клавиатурата до него мисля , че в ляво има 2 празни площадки окъси ги с пинсета или отверка .... така баипасираш клавиатурата , когато е мокрена не тръгва , много често срещан проблем!Ако тръгне , нова клавиатура и си ок.Ако обаче не тръгне провери 2,26 или 2,4 процесор е и ми кажи да ти изпратя схема ....после мултицет и многоооооо търпение:)
Успех!

tresto

Здравей krank,пробвах без батерия ,но не мога точно да те разбера за кои точно две площадки се дават на байпас.Снимах дъното ,ако не е проблем само да отбележиш за кой точно иде реч.
Може и някой линк да дадеш да не те притеснявам излишно.
Иначе модела е с 2,4 процесора.
Благодаря ти предварително.




krank

Ами ето какво намерих в нета , малко тъп метод ама за теста става от ляво на дясно броиш на конектора 5 и 6-ти пин окъсяваш ги и пали:) По-добре е да извадиш клавиатурата както е показано във видеото!
https://www.youtube.com/watch?v=4YC1Y94eE5w
Ако премериш 5 и 6 ти пин ще видиш че излизат на двете правоъгълничета отпред и в ляво на конектора.
Успех!


tresto

Пробвах и това ,но за съжаление не тръгна.

krank

Ами за съжаление схемата и мултицет и много измервания:(

kmonev

Цитат на: krank - 24-11-2014, 20:15:41
Ами за съжаление схемата и мултицет и много измервания:(

И много опит и познания трябват, това се учи с години. Да гледаш в youtube и после да опитваш е несеризно. Електронен техник съм по диплома
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

tresto

Благодаря на всички,сигурно няма да пробвам сам,ами ще ходи на сервиз.