Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 02:20:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 246
Total: 246

246 гости, 0 потребители

Кое да избера ?

Започната от Enkata86, 18-09-2014, 11:39:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Enkata86

Здравейте , тъй като не съм запознат с преносимите компютри на Apple , но карам с един Dell , който вече не ми върши работа, а ми трябва компютър с по-добре батерия , реших да се насоча към тях.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/515831/P11010101/Prenosim-kompyutar-APPLE-MB-PRO-MGX82Z/A-/-z0ra0007t/bg

http://www.technopolis.bg/b2c/details/515832/P11010101/Prenosim-kompyutar-APPLE-MB-PRO-MGX72Z/A-z0r900065/bg

Това са тези, които съм си харесал. Забравих да кажа , занимавам се с фотография и най- вече лаптопа ще се използва с Photoshop .

Бих искал да ми дадете съвет, кой да избера и ако може да се обосновете.  :) :) :)

angelvn

По принцип за apple техника изобщо не поглеждам към техномаркети и полиси, но...
Тези лаптопи, които си цитирал са така описани от техномаркет, че не може да им се намери модела в everymac.com (намерих го по модел процесор и тактова честота).
И двата лаптопа са late 2013 retina display. Цената им всъщност не е лоша  явно защото в момента са в промоция, тъй като са миналогодишни модели, и вече има излезли такива и след тях (а се очаква скоро да се пуснат още по-нови 13ки).

Препоръчвам ти да си вземеш модела с 256GB SSD. За фотообработка Iris-a би трябвало да ти върши перфектно работа. Подсигури се с преходник за монитор и монитор ако нямаш такъв. :)
UI designer and developer

msh

Добър ден, колега разликата е само една и тя е в SSD-то. Единия е с 128GB SSD, а другия 256GB SSD. Тук вече трябва сам да си прецениш колко място ползваш и колко ще ти трябва.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

Fifata

Тези дни някъде гледах имаше промоция на Macbook Pro Retina с 256гб SSD на същата цена, но хубавото беше, че в цената имаше подарък от рода на Apple TV3 мисля или друг подарък по избор.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Enkata86

Fifata ще съм много благодарен , ако ми дадете линк.

Fifata

Промоцията която съм гледал не мога да я намеря. Може да е била само до 15 септември. От промоциите който виждам в момента http://iabalka.eu/promo/iskamMac
Промоцията е с малко фейсбук реклама и документ, че си студент или учител и взимаш Ipod Touch подарък.

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Извинявам се за объркването по въпроса. Промоцията важи все още, но е друго. От Технополис, ако закупиш Ipad Air или Ipad mini retina Получаваш подарък Apple TV3.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

faire

Имам същия с 256 диск. 128 е малко за каквото и да е ползване, камо ли за фотография. Външен диск така или иначе ще ти трябва, особено ако това ти е единствен компютър. С aperture, photoshop и най-различни плъг-ини се справя добре. Много рядко съм имал малко по-ниска от нужната производителност и то само при работа с по-сложни четки в аперчър.


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

XoXo

13.3" е много малък екран за обработка на снимки...

faire

Think again.
2560х1600=4+MP
А и вкъщи може да си го върже към външен. Това е перфектната комбинация. Хем имаш лек лаптоп с ретина дисплей и добра батерия, хем съвсем пълноценно може да се ползва като десктоп машина с отделен монитор.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

XoXo

Цитат на: Enkata86 - 18-09-2014, 11:39:09
Забравих да кажа , занимавам се с фотография и най- вече лаптопа ще се използва с Photoshop .

Бих искал да ми дадете съвет, кой да избера и ако може да се обосновете.  :) :) :)

Който работи с Photoshop знае какво е малък екран... В случая става въпрос за комфорт на работа, а не за детайлност на картината...

Enkata86

#11
Ще го ползвам с 42inch samsung smart TV, затова искам да е компактен...  :) :)

faire

Абе то че по-голямо е по-добре - ясно. Но не бих казал, че е чак толкова неудобно да се работи на 13-ка. За фотография е добре да можеш да виждаш колкото се може повече мегапиксели на дисплея. 13" ретина има резолюцията на 27"-овия ми iMac. Дори на тъмнейлите на снимките се вижда дали даден кадър е на фокус или не. Чисто ергономично винаги десктоп компютър ще е по-удобен от лаптоп. Но дали ще е 13 или 15, файда особена няма - освен в размера и теглото на машината. Почти всички приложения вече имат fullscreen mode и по този начин се използва цялото екранно пространство - не се губи за док и меню бар.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.