Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 03:34:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 269
Total: 269

269 гости, 0 потребители

Enter на цифровата клавиатура

Започната от ivo_minchev, 20-05-2013, 13:36:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivo_minchev

Здравейте,
От скоро имам Хакинтош и съм новак с тази ОС. Използвам Планиския лъв. Свикнал съм да работя с Enter да си е като при нормалните машини. При мен подредбата е друга, както се вижда от скрийнщота:



На снимката се вижда че двата клавиша Ентер се различават.

Опитах да си сложа друга клавиатурна подредба, която аз си създадох с Ukulele, но винаги има една по условие от оригиналните, която не мога да махна.

Предварително благодаря.

KurtiMakarov

Това което си посочил не в "Enter".
Клавиша ентер е на едно и също място на всички клавиатури


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

vaskog

От толкова години съм с обикновена клавиатура и никога не съм забелязал десният ентер да се държи странно. Даже паролата ми е точка защото е близо до ентера.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

ivo_minchev

Аз си реших проблема с DoubleCommand.

Морт

Добре де, а наистина, какво е по-различното на този ентер? При мен на клавиатурата е със същия символ, като на картинката, но си работи като.. ентер и с US и с Bulgarian Phonetic.
.fr

ivo_minchev

Не знам. При мен не беше така. Установих, че при физическа смяна на клавиатурата с друга ми изчезна и още един проблем с разместени клавиши. Сега със същата установявам, че при старите настройки на DoubleCommand клавиша Ентер си работи както трябва, затова по-скоро си мисля, че самата клавиатура е е била шантава.

Морт

Ама аз се опитвам да разбера какво не е било такаааа. Не е работел като ентер? Не е работел изобщо? Просто ми стана интересно...
А разместените клавиши да не са били ~/Ч и §/± ? Че това ми лази по нервичките 3-4 години. Преди се занимавах да си правя подредби с Укелеле, после ми писна и свикнах  ::)
.fr

ivo_minchev

Цитат на: Морт - 22-05-2013, 14:15:29
Ама аз се опитвам да разбера какво не е било такаааа. Не е работел като ентер? Не е работел изобщо? Просто ми стана интересно...
А разместените клавиши да не са били ~/Ч и §/± ? Че това ми лази по нервичките 3-4 години. Преди се занимавах да си правя подредби с Укелеле, после ми писна и свикнах  ::)
Това с разместените клавиши ~/Ч и §/± беше единия проблем, но си го реших чрез Укулеле.
Относно Ентер-а. Проблемът е, че работи като Command. Проблемът си го реших чрез програмата DobleCommand.

Petar Jamby

Известно време се мъчих и аз със един РС Logitech,  и все нещо не се получаваше. Накрая поръчах през ebay ето тази - http://www.logitech.com/en-us/product/wireless-solar-keyboard-k750-mac и сега всичко си работи без грешка, включително и Ч ;)
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR