Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 10:35:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 231
Total: 232

231 гости, 1 потребител
BuSteR

Сплитер за оптично аудио не работи...

Започната от arnold, 05-02-2013, 23:12:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Колеги, от една година се мъча да си изкарам звука от телевизора към домашното кино, но понеже то има само 1 вход за Toslink , се налага да ползвам някакъв сплитер за да вкарам двата източника в ресивъра. Обаче не работят... Пробвах два три различни модела от ибей - механични и не става. Видимо сигнала излиза - светка си , но не се получава. Някой да има някаква идея как може да се случи? Да не би като мине през тези сплитери да пада нивото на сигнала? Гледам предлагат се разни електронни сплитери на Lindy примерно, ама са по 40-50 долара...
Real Mac mini

angelvn

Аз използвам ей такъв: http://www.ebay.co.uk/itm/3-WAY-OPTICAL-TOSLINK-SWITCH-SELECTOR-SPLITTER-/230919200195?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Audio_Cables_Adapters&hash=item35c3db5dc3
И не съм имал никакви проблеми.
С него разпределям аудиото от: лаптопа, настолния компютър и конзолата към колоните.
UI designer and developer

arnold

Ами аз същия пробвах и не работи... Не знам да не би сигнала да е слаб, тъй като по принцип телевизора има Coaxial Out и ползвам преобразувател с външно захранване... Ама като махна сплитера пък си работи.
Real Mac mini

Wizi

Брат, играл съм го този филм и накрая изпочупих всички глупави сплитери и им теглих една майна.  >:( Жена ми за съжаление е още травмирана и като обикаляме из магазини за техника до ден днешен се оглежда за сплитери все едно ще намери някой работещ.....

Начина по който такъв механичен сплитер работи е обречен на провал :( По-добре събирай пари за някакъв компактен усилвател с 2 оптични входа, ако ти върши работа.

Успех!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

Real Mac mini

robobobo

Механичните са пълни боклуци. Няма да стане работата. Ако имаш излишни 40-50 долара купувай електронен.

arnold

Видях дори Hama да предлагат механичен, което ме навежда на мисълта, че не са съвсем безполезни....
Real Mac mini

Lycan

Ми те хама и пружини за креват правят

arnold

Е сега... Че на са Харман е ясно, ама все пак правят НЕЩО...
Real Mac mini