Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 00:51:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 270
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 260
Total: 260

260 гости, 0 потребители

iMac + Bulsatcom - възможна ли е такава комбинация?

Започната от Adamov, 30-08-2012, 16:34:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Adamov

Колеги, преди малко звънях на Булсатком с въпроса мога ли на iMac да гледам тв, защото нямам телевизор в стаята си. Прехвърлиха ме на 4 различни хора и четиримата ми казваха "амиии би трябвало, не знам". Даже последния пич каза "Казахте, че сте с iMac нали? Значи взимате си лаптопа и отивате до наш офис". Направо паднах. Някой от вас може ли да ми даде компетентен отговор (знам, че вие ще сте по-компетентни от тях). До колкото знам ми трябва преход usb-hdmi. Ще се радвам на всякакви съвети и предложения. Благодаря ви!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Wizi

Тоест искаш да ползваш iMac-a вместо телевизор?

Това, което аз знам е, че Епъл имаха желанието да направя видео вход специално за 27" версия когато излезе на пазара преди години. Опцията за съжаление така и не се осъществи! Няма MiniDisplay port с обратна връзка да подава към Мак-а видео сигнал. Предвид това, че твоя Мак е доста по-стар едва ли има такава възможност.

За USB-HDMI преходник дори не съм чувал  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

0pl0pl

#2
Цитат на: Adamov - 30-08-2012, 16:34:33
Ще се радвам на всякакви съвети и предложения.

Това, което може да ти свърши работа е USB видеокепчър (т.е. видеовход).
Не съм сигурен дали се намират в БГ за HDMI, но за SD има (за съжаление, тези с мак поддръжка са по-скъпи)
Например подобно http://www.amazon.com/Elgato-Video-Capture-Device-10020840/dp/B0029U2YSA


Добавено:
За HDTV се сетих, че има как да стане, но са нужни тестове:

1. С Elgato и тест на съвместимост на CA модула - http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/EyeTV-Sat/product1.en.html

2. С професионален продукт като на "Blackmagic Design" - над 200$ и иска USB-3 или Thunderbolt порт

3. Вземи си един монитор с HDMI вход и това е (има втора употреба на добри цени).

Adamov

Wizi: Ми то има такива. Мушкаш usb и излиза hdmi даже мога да си занеса мака в офиса им да тествам ама не ми се мъкне. Уж казаха, че може. Знам ли...

0pl0pl: Благодаря за предложенията. Ама аз ако имам 200долара ще си взема тв :) За това идеята е да ползвам мака :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

0pl0pl

Цитат на: Adamov - 30-08-2012, 19:13:26
Мушкаш usb и излиза hdmi

Ако правилно съм разбрал - това е Видео ИЗХОД, а не Видео вход.
Такива "видеокарти" съм ги виждал и наистина работят (всичко се смята от процесора). Можеш да пуснеш и втори и трети монитор.

P.S. Аз имам Pinacle TV тунер (за към 60лв) но не работи с OSX (не е EyeTV съвместим)

faire

Не си заслужават подобни врътки според мен.. Вземи си просто някакъв външен монитор, който хем можеш да ползваш за ТВ, хем да го вържеш към мака като втори, според зависи каква работа обаче вършиш на него де..
Булсатком ли ти е единствения избор? Къде-къде по-евтини решения има.. но зависи къде живееш де..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

В провинцията съм. Разлог. Иначе булсатком ми е прекрасно решение като интернет + телевизия + качество + цена.. просто за момента нямам пари за външен монитор иначе бих си взел направо тв :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd