Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-05-2024, 07:34:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 241
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 170
Total: 171

170 гости, 1 потребител
BuSteR

Проблем с Ipad2

Започната от fuckspurs, 24-07-2012, 20:32:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fuckspurs

Преди около 4 месеца си закупих Ipad2 от Технополис , там като ми показваха служителите кое как става имаше проблем с триенето на приложения и не можех да се регистрирам в App store , човекът ми каза да отида след няколко дена в магазина за да ми оправят проблема , дойде въпросният ден и отидох , там друг служител пак не ми оправи проблема а ми преинсталира операционанната система и ми каза , че вече ще мога да трия приложения,като за проблема с App store ми каза , че трябвало да излезе някакъв нов джейлбрек и ще ми се обадят . От тогава чакам и никой не ми се е обадил , ако може някой от вас ако е запознат да ми каже как да си оправя проблема с триенето и регистрацията в App store и iTunes ще съм му много благодарен! А и забравих , като купувах таблет срещу сумата от 50 лв. ми инсталираха някакво Installious и ми казаха от там да тегля приложения .

rhino92

това са основни гугъл въпроси. щеше да си ги обясниш доста бързо. Явно момчетата от технополис са те прецакали, защото са ти взели 50 лева за да можеш да теглиш платени приложения безплатно. Едва ли това е официална Технополис услуга. http://support.apple.com/kb/HT2534 ето тук всичко е обяснено. следвай стъпките и ще си направиш акаунт в апп стор. а по-конкретно, какъв ти е проблема с триенето ?

fuckspurs

#2
ами проблема с триенето ми е , че попринцип нали на продуктите на Ейпъл като задървиш върху иконката и приложението се трие , при мен нищо не се получава.Иначе искрено ти благодаря с информацията ,която ми даде за проблема иначе защо да са ме прецакали от технополис ?

faire

Tия в ТП големи тарикати бре! Разбирам за без пари да го правеха, айде как да е.. Ама да ти искат 50 лв за нещо толкова елементарно като джейлване на айпад с 5.1.1 и слагане на сидия и инсталус.. Малко четене трябва и всичко е безплатно..
Почни с регистрация в bgiphone.com форума и мини през раздела за начинаещи.
Относно апстора - къде се опитваш да си направиш рег? В българския не би трябвало да срещнеш проблеми. С американския е малко по-сложно. Трябва през itunes да инсталираш едно безплатно приложение и тогава си правиш рег., въвеждаш американски адрес и тел. номер (за справка - чичко Г.) и начин на плащане NONE. БГ кредитна/дебитна карта не можеш да регистрираш в никой стор освен в българския.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

rhino92

като задържиш и като почнат да се клатят натискаш ли малкия X или само задържаш и очакваш да изчезнат. а колегата е обяснил защо са те прецакали. това е все едно да си купиш компютър и да ти вземат 50 лева, защото са ти инсталирали uTorrent, примерно. Аз ако бях щях да отида да говоря с по-висши лица в технополис и тия тарикати да си получат заслуженото

Metal

Направо ще ги уволнят за инсталиране на пиратски софтуер!

Включи пада и през iTunes дай Restore, после ще направиш регистрация в App Store с българска дебитна карта, Visa Electron и подобни. Ще теглиш безплатни приложения и платени (не са чак толкова скъпи 1-3 евро).
Ако искаш да нямаш проблеми просто следвай нормалната процедура. Пиратския софтуер разваля удоволствието от леснотата на работа с епъл продукти.

fuckspurs

Благодаря Ви много на всички.В апп сторе се регистрирах , а по въпроса за триенето , като задържа въобще не почват да се клатят , просто нищо не се случва .

rhino92

значи като направиш така : http://www.youtube.com/watch?v=mNwXsxWkRJs и нищо не става ?

fuckspurs

Цитат на: rhino92 - 25-07-2012, 11:42:09
значи като направиш така : http://www.youtube.com/watch?v=mNwXsxWkRJs и нищо не става ?
именно .

shaman

Хехе... и ако оставиш iPad-a включен - вместо да се гаси екрана след време се появява рекламка :)
Ако е така - имаш "demo firmware", който по принцип не би трябвало да напуска магазина...
С него идват всички програми на Apple ;)
iWork, iMovie, iPhoto, Garageband...

Само, дето не може да ги триеш - нормално е - все пак това е демонстрационен iPad и всеки го пипа - няма как да трие програмите...

Направи един рестор и ще се оправят нещата...

fuckspurs

Цитат на: shaman - 25-07-2012, 14:02:47
Хехе... и ако оставиш iPad-a включен - вместо да се гаси екрана след време се появява рекламка :)
Ако е така - имаш "demo firmware", който по принцип не би трябвало да напуска магазина...
С него идват всички програми на Apple ;)
iWork, iMovie, iPhoto, Garageband...

Само, дето не може да ги триеш - нормално е - все пак това е демонстрационен iPad и всеки го пипа - няма как да трие програмите...

Направи един рестор и ще се оправят нещата...
точно така както го описа ти е , появяват се рекламки , но таблета не е бил мостра , а си беше опакован.Благодаря ти много за информацията !

ValDenev

Колега от къде точно закупи аипада,а относто демо съдърбанието може да се махне даже и да е демо аипад.Трябванда влезеш в сеид мод след което когато му дадеш рестор ще си изтегли нужните пакети и ще се оправи.Ако те интересува нещо по конкретномпиши ми лично съобщение ще ти отговоря подробно
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

fuckspurs

#12
Цитат на: valentindenev - 25-07-2012, 15:39:55
Колега от къде точно закупи аипада,а относто демо съдърбанието може да се махне даже и да е демо аипад.Трябванда влезеш в сеид мод след което когато му дадеш рестор ще си изтегли нужните пакети и ще се оправи.Ако те интересува нещо по конкретномпиши ми лично съобщение ще ти отговоря подробно
ами АйПада го закупих от Технополис в Тракия , който се намира до Метро. Иначе благодаря за инфорамцията , сега ще се опитам да направя това , което спомена по-горе.
EDIT : Всъщност разгледах и други теми във форума и аз май най-новия Джейлбрейк го нямам , защото таблета го купих Април месец.

ValDenev

Лично аз ползвах Демо версия тъи като моя iPad беше демо защото е служебен.Ресторниго след което го дйеилбреикни с това https://sites.google.com/site/greenpois0nabsinthe/absinthe-win-2.0.4.zip?attredirects=0&d=1  след като го джеилбреикнеш демо съдържанието би трябвало да изчезне
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

fuckspurs

как да го джейлбрейкна смисъл въобще нямам представа как се прави такова нещо.