Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-06-2024, 21:51:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 668
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 249
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 223
Total: 223

223 гости, 0 потребители

Iphone 5, още на лято ?

Започната от rhino92, 24-03-2012, 17:45:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

Колеги, имам 4ка, ползвам го гол като пушка. Драска се и изобщо не ми пука.
Нищо не може  да замести усещано от това да е в ръката ти така както са го
измислили от Епъл а не това, което незнайни майстори на гумата и пластмасата
са решили, че е добре да имаш в ръката си.

Не си спомням преди години, когато бях с Нокиа 3310 да съм се притеснявал дали
ще се надраска а Вие?


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

angelvn

Ами че да...вземаш го нов, ползваш го 2 години или повече...накрая го подаряваш на някой роднина и си вземаш нов. Това е идеята.
UI designer and developer

faire

Taка е, ама за българина някак си е по-друго като е дал 1500 лв за телефон.. Поне на първо време си го пази, колкото може. Или поне аз :D
Взел съм му на моя един прозрачен кейс 1 мм тънък - switcheasy nude. Като се позахаби след някоя-друга седмица/месец ще го махнa..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

daniel

И аз съм така, никакви бъмпери, кейсове и тем подобни  ;D Отначало на първите 4-ки им слагах скрийн протектори, но ми писна и сега е "гол"  ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

brad pit

Това с разните бъмпери, протектори и други такива, ми прилича на на ония "автомобили" от соца покрити с платнище или найлон! ;D

foctobar

Всеки си преценява за себе си как предпочита и дали му трябва защита. Моя телефон също ми харесваше да го държа голичък, но след третото изпускане на цимент и леко очукани ръбове (+метал) си казах "стига толкоз!". Късметът няма да е вечен, а и съм видял достатъчно потрошени екрани (да не говорим че задното стъкло на 4-серията е много по-крехко от предното)... Влязох в първия срещнат магазин и си взех най-малко неприятния прост case. И ме питат после "ама ... много е ... бял!? Няма картинка или орнамент, цветове, текстура....".  :D Не са виждали такъв хората, колко съм индивидуален с това не си е работа.  ;D
Но и това не е стопроцентова защита, ако не обхваща телефона от всички страни. Но помага!  :D
А покривалото по колите е добра идея, когато колата не се ползва повече време.

fpyyh

#96
аз вече сменям трети екран (два счупих), последният е червен и при сегашните цени ($35 за екран + гръбче) не мисля да ползвам кейсове, бъмпери и подобни. няма да го изпускам нарочно, но все пак си е вещ, която трябва на мен да служи, не аз на нея

vla

MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

vla

Цитат на: likoktra - 08-11-2012, 15:57:57
зънаете ли дали iphone5 ще подържа ли flash player?

MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

bmas

Това за 5S е голяма прецаквация  ???
Точно мислех за Нова година да се снабдя с една 5-ца и тези спекулации взеха да ми секват ентусиазма  :-\
Това април-юни да вземе да излезе 5S и трябва ритуално да се самонакажа. Ще фикснат при него лющенето и по-добра камера вероятно ще лепнат ..
Какво мислите по въпроса ..

rhino92

аз се отказах от 5.. твърде много са й минусите не ми се рискува и както казваш (въпреки, че не вярвам да го пуснат толкова рано) да вземат да го пуснат началото на лятото. Дори и септември да го пуснат пак е по-добре да се изчака да премахнат тези недостатъци .

carrot

#101
Няма начално лющене на новите апарати в следващите "вълни" на доставки след пилотната. И ако се надявате да си вземете iphone и той да е "нов модел" една година - тези времена започват да отминават, както виждате, телефонът още не се е появил официално по всички държави, а се говори за следващия. Ако трябва да търсим "виновник", то това са Самсунг, които вадят телефони постоянно и не се интересуват от потребителите на старите.
Ако си вземете 5S като излезе, най-много два месеца след това ще се заговори за iphone 6 и тогава слуховете ще са още по-силни.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

angelvn

"Лющенето" няма да го "фикснат", защото е проблем и при други телефони, при които е ползвана тази технология (на оксидирания алуминий), мисля че HTC имаха такъв модел и съответно такъв проблем.

Сега съм с 4ка. Чакам да поспадне цялото иху-аху и спекулации и най-вероятно ще си взема 5тицата. Защо ли? Защото е нормално телефон да се сменя на 2 години (нищо, че моя е сменен преди има-няма половин година от сервиз с нов). :)
Но ще видим, може и да се задържи до 6тицата чак. Спирката няма да са "недостатъците" на 5тицата.
Всъщност какви са й недостатъците?!?
Не виждам такива - по-бързия процесор? по-добрата камера? по-големия екран? различния дизайн? повече поддържани екстри (от iOS)?
Ако това са недостатъци...да си стоиме на нокиите.
UI designer and developer

faire

Eдинственият недостатък, който аз срещнах до този момент, е живота на батерията. Трудно, много трудно ще ти изкара повече от ден.. Не може да се говори за недостатъци без да си пипал телефона (и минутното разцъкване в магазин на оператор не се брои). Аз това с лилавите петна на камерата изобщо не съм го срещал. И с/у слънцето съм снимал, и с/у лампи.. всичко е ОК! Може и в по-новите бройки това да е оправено.. Моят го чаках 1 месец докато го изпратят от UK Apple Online Store-a, което ме навежда на мисълта, че явно е по-нова партида.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bmas

Както споменах, за мен единствените минуси са лющенето и слабата камера (вечер не фокусира правилно със светкавица и има доста шум при слабо осветление).
Не мислех да съм чак толкова дребнав... Обаче, ако началото на лятото изкарат по-добро покритие и камера ще си е прецакване отвсякъде за мен, все пак и аз долу горе на 2 години (от договор, до договор :) ) сменям мобилка и 4-ката няма да е проблем да издържи до лятото.
И за да не изглеждам, както се напътствам от някои от горените коментари прекалено дребнав, ще кажа, че имам познати с черни 5-ци, абонати на Глобул и Мтел и още след седмица взе да си личи лющенето, въпреки че телефона се пази нормално.
Ако ще взимам 5-ца, бял ще е, защото ми казаха, че там не си личи толкова или по-бавно се случва, ама проблема е гадните слухове, че след 5 месеца ще има нов ..  ::)
Много гадна дилема, със сигурност ще се чувствам кофти, лятото да излезе подобрен, а аз да съм с 5-ца ..  :-\