Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-06-2024, 05:42:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 668
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 234
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 189
Total: 189

189 гости, 0 потребители

Въпрос относно dev account

Започната от undrDev, 14-09-2011, 18:06:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

undrDev

Опитвам се да го активирам за платени приложения и при банкова информация трябва да се въведе както IBAN, така и BAN (Bank Account Number). Проблема е, че за второто дори ходих в банката, в която ми е сметката (първа инвестиционна) и казаха, че при тях е само IBAN като номер. Пробвах навсякъде да напиша IBAN, но ми дава грешка и си иска другото. Ако някой е минал по този път, или има идея как се процедира, да драсне =)
Благодаря предварително.
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

iapplethis

Смисъл искаш да платиш $99? Аз като се регистрирах и се стигна до плащането ми дадоха ето това
http://dox.bg/files/dw?a=559b61f963

undrDev

Аз $99 ги платих и това е за банкова информация при iTunes Connect. Тук е проблемното - Bank Account Number :(
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

iapplethis

Това не го знам какво е, там до полето в дясно цъкна ли въпросчето да видиш точно какво е? А да те питам тия $99 с тази форма по факса ли ги плати?

undrDev

Дам, попълнения формуляр (pdf-а) по факс го пратих. Иначе описанието при въпросчето за Bank Account Number е:

ЦитатAn account number can generally be found on your checks or bank statements and must be English letters or numbers only. For Belgian banks, dashes (-) are also permitted.

Но прегледах всички документи, които съм получавал от банката и нищо такова не намерих, отделно и ходих да питам днес.
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

iapplethis

Защо не пишеш мейл на Apple? А за факса се чудя сигурен ли е понеже на него ти е всичката лична информация, да не отиде където не трябва?

undrDev

Сега ще им драсна. Иначе и на мен ми беше много чудно защо през факс, а не през мейл или някаква secure форма през саита им. Но като се замислих, факса е от доста години и би трябвало да си е достатъчно сигурен, понеже много фирми още си разпращат чрез него количества информация. Просто реших да се доверя, не че имах и избор :D
Но определено е много глупаво tech комания номер 1 в момента да иска чрез факс да се извърши подобна регистрация.
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

undrDev

При Bank Accpunt Number написах Client ID от банковият  ми акаунт и номера стана :)
Най-вероятно това е трябвало да се напише, понеже други номера освен Client ID и IBAN нямам. Май по-рано трябваше да го пробвам, но търсех нещо дълго и сложно като IBAN номера :D
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

iapplethis

Еее браво! А това за какво точно ти трябваше, да знам и на мен като ми дойде времето  :P

undrDev

При завършване на покупката на лиценз с факс и след като бъде активиран, за платени приложения и iAd реклами трябва да се вкара банкова информация, където да се превежда евентуалната печалба :)
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

iapplethis

Значи фактически втори път си регистрираш информацията за получаване на печалбите, а първоначалната регистрация е само за покупка на приложения.

undrDev

Дам, информацията във факса е само за покупката на лиценза. След това трябва да се вкара и тази.
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM