Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-05-2024, 13:37:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 241
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 198
Total: 199

198 гости, 1 потребител
forka2k

Съвет за безжична клавиатура и мишка

Започната от urgan, 04-01-2011, 10:44:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Здравейте
искам да ви питам ще имам ли някакв проблем ако си купя безжична клавиатура, но не епълска? Става дума за марките на пазара Лоджитек, труст и тн. Понеже ми се прецака старата та реших да си купя направо безжична.

taurus

Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

urgan

Добре значи всичко ще се разпознае както трябва  :)
Благодаря за отговора, по късно ще взема някаква.

Wizi

Цъках един iMac с жична Лоджитех клавиатура и ти е бедна представата колко бутона "липсваха" в опер. система като функция.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

urgan

Става въпрос за хакинтош не за истински мак.

wess-music

Откакто духах супата с моята безжична (Епълска от прозрачните) съм много сдържан, макар че и дума не може да става за сравнение с удобството да я сместиш както ти е кеф.
Имай предвид, че Епълските, по моя преценка, са ергономични и красиви най-вече, макар и малко по-скъпи, но като че ли май едиснтвеното нещо от Епъл за работа, за което към момента мога да кажа, че е направено като хората заедно с ОС-а им.
Към всичко остнало уговорките запозват да стават все по-големи, ичключвам мобилните играчки, понеже нямам опит с тях.

За Лоджитек-а: и аз подобно на мнозина, имам и такава – безжична, която заедно с мишката струваха около 36 лв с ДДС в "Мост компютри" преди година.
Като базова клавиатура става. Не е по блутут, което за Хакинтош е удобство, защото от нея можеш да бутваш и да влизаш в биоса, докато безжичните на Епъл са само по блутут и трябва да държиш под бюрото още една за да оправяш щайгата като се наложи.
Лошо няма - то за това е Хак. Едно време си спомням как по автобусите Икарус на градския транспорт слагаха лепенки на Мерцедес.
Не че с Хак-а е нещо по-различно. То и аз също съм с такъв!

Та, за клавиатурата да се върна, има и неудобства (Лоджитекската), едва когато ръцете ти свикнат с епълската и както Уизи казва, функциналните клавиши не са същите.
Мястото на команда е разменено с това на Алт-а. Вадиш ги и физически ги разменяш, а после в "преференции/ кийбордс" оправяш "модифайърс" разменяйки "Комманд" с "Опшън".

(Велико нещо е кирилицата!)

Колкото и станно да е, аз купих такава клавиатура за да може жена ми да пише текстове на оригиналния МакБук Про, а аз ползвам и до ден днешен Епълска за Хак-а.
Е, противоположностите се намират.

От друга страна, лоджитекската клавиатура е удобна да работиш и под Вин, щом си с Хак.
За да минеш на ОС е обичайно да имаш Виндовс, но обратното, понеже рядко се случва, не е задължително!

Така, че като за начало, по-евтиния вариант е приемлив.

Имай предвид, че Епълските клавиатури не се ремонтират, защото имах такъв проблем с моята безжична.
Блутутът престана да се разпознава, а всичко останало си бе ОК.
От Епъл център хората бяха кратки - "тя е консуматив. Ако е в гаранция, я заменяме с нова."

Преценявай сам.
Алуминиевите (Епълски) жични са много готини и са по usb - т.е. за Хак-а ако трбва да оправяш биоси вършат работа.
Колегата ми е с такава и с нея се влиза в биоса, противно на слухове, че не ставало.
Изпробвано 100% на Хак-а от подписа.

Wizi

Цитат на: urgan - 04-01-2011, 13:15:50
Става въпрос за хакинтош не за истински мак.

Това според теб от значение ли е?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

svejen

http://www.novmak.com/accessories/logitech
Бялата в комплект с мишка- специално за Мак. Цена 193.41 лв.

urgan

Цитат на: svejen - 04-01-2011, 14:54:13
http://www.novmak.com/accessories/logitech
Бялата в комплект с мишка- специално за Мак. Цена 193.41 лв.

Това ми идва малко скъпо.

Добре Уизи, значи със сегашната ми BENQ клавиатура, която са разменени само алт и команд, както е казал колегата по горе. Какво по различно може да бъде със новата безжична клавиатура която ще взема? Искам да кажа начина на свързване жичен или безжичен има ли някакво значение?

По специално гледам таз защото мога да я взема днес
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=536675

Wizi

F-овете не функционираха. Ако е така губиш от там контрол в/у силата на звука, brightness-а, ejrct също ако не се лъжа.... ако нито едното не ти е проблем си лесен за процедиране  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

svejen

Горе съм объркал цената- 139.41 лв.

urgan

Прав си, от Ф10-12 ми работиха другите неискаха, предполагам и сега ще е така.
Благодаря на всички темата много ми помогна  :)

urgan

Да кажа каква я свърших :)
Взех тази http://www.logitech.com/en-hk/keyboards/keyboard-mice-combos/devices/5844 клавиатура и мишка. Работи много добре дори си има Fn клавиш, работят ми вече клавишите за намаляване и увеличаване на звука само контраст и такива не работят но не е проблем. Но Fn клавиша върши голяма работа, отделно алт и команд не са разменени работят си както са си по местата. Доволен съм от клавиатурата, разстоянието от което хваща е доста задоволително.

ManyG

Аз съм с такава клавиатура и мишка и съм доста доволен. Клавиатурата е тънка и лека а и батериите карат дооооста дълго. Мишката не е нищо особенно единствено ми прави впечетление че по-лесно на натискат ботоните отколкото на старата ми.

iv

на моя iMac SL ползвам от време на време клавиатура logitech dinovo за windows останала от стария ми компютър. след като пъхнах безжичния ресийвър в порта отзад всичко си тръгна както трябва. линдолс бутона си стана на команд кий. после от system preferences я идентифицирах (с натискането на един бутон става) и всичко си е идеално. само дето разположението на команд и алт е разменено ама ко да се прави. и функционалните бутони трябва да се правят ръчно.

все пак препоръчвам да се вземе клавиатура с кабел. тея батерии вече ми взеха здравето. маджик мауса  през няколко месеца иска нови (3-4). апълската клавиатура през 6-7-8. само лоджитеха дето купих преди година и половина още не е започнала да реве за нови.

за мен е излишна работа. пък и не виждам кой знае каква ползва от липсата на два кабела за повечето потребители. освен ако компютъра е много далече от работното място или искате да поддържате максимално изчистено бюро.
още един фактор е големината на самата клавиатура. свикнах на малката апълска и сега като сложа лоджитеха ми се струва ОГРОМНА ! или мишката ми е много надясно или като почвам да пиша клавиатурата ми е много наляво. затова за 100 лева взимай малката на апъл (USB) и си решаваш всички проблеми. ако искаш да е голяма тук е на промоция със силиконово покривало за 79 лева. http://www.istyle.bg/apple-keyboard-with-numeric-keypad-mb300bga-p-1666.html при нея има бонус получаваш по един допълнителен USB порт от всяка страна на клавиатурата.
iMac 21.5" core i3 3.2 GHz
- It's stupid fast