Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 16:06:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 381
Total: 382

381 гости, 1 потребител
Nako

Как да изтрия файловете от външен хард диск

Започната от Constantine, 18-11-2014, 13:34:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Constantine

  Здравейте,

трябва ми място на хард-а, трия файловете по стандартния начин, но същност не се освобождава място на самия хард.     Какво е решението?

bboyg

Кой е тоя стандартен начин? В какъв формат е тоя хард? Под каква ОС се опитваш да ги триеш?

Constantine

Ами като move to trash после empty trash. Харда е във формат - Windows NT Filesystem. Имам инсталирани NTFS for Mac OS и Tuxera NTFS. OS X е операционната система. Отначало се получаваше, но сега нищо не се случва.

arnold

Real Mac mini

Constantine

Това беше първото нещо което опитах...

Пиф

Той е писал, че дава empty trash. По-скоро е важно дали наистина успява да изпразни коша, понякога вади съобщение, че не може да го направи, понякога иска админинстраторска парола - получава се ако има заключени файлове или такива с ограничени права.

patchosan

Ако външният ти хард диск е форматиран под FAT32 e много вероятно файловете да НЕ се изтрият.
Аз имам такъв опит с диск, на който записах и след това изтрих под MAC OS X 10.8 файлове на външен диск.
Файловете бяха там, но бяха скрити в TEMP папки. НЕ помня как точно се казват папките, но те са на външният хард диск.

Съветът ми е:

- Отвори хард дискът на Windows машина и изтрий файловете които са скрити

- Разреши скритите файлове под MAC OS X и отново изтрий ръчно скритите папки с файлове.

Ето и как става това под MAC OS X:

1. Open Terminal found in Finder > Applications > Utilities
2. In Terminal, paste the following: defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES
3. Press return
4.Hold 'alt' on your keyboard, then right click on the Finder icon in the dock and click Relaunch.
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD