Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-05-2024, 16:16:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 271
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 158
Total: 158

158 гости, 0 потребители

обучаващо видео за работа с компютър за 8 годишен

Започната от mehudi, 31-07-2013, 12:04:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mehudi

здравейте,

наследникът стигна възраст за работ с комп, само че мен ме мързи, а и трудно систематизирам каквото съм научил от 1988 г досега.

може ли да препоръчате обучаващо видео на български за основите на компюръната грамотност - за предпочитане за mac os.

предварително благодаря
curiosity has killed the cat

thebrainless

Че тея малките имат ли нужда от подобно нещо, аз мисля че сме на прага да се напълни с 14 годиншни космонавтчета. Според мен, след година, той ще ти показва разни тарикатски неща  :)
На сайта на епъл има обучаващи видеа, но на анг.
http://support.apple.com/videos/#macos
Stay hungry. Stay foolish.

faire

Koлегата Adamov беше правил някакви туториали за работа с Мак ОС, iTunes и др, но не знам дали ще ти свършат работа. Мисля, че ги е пускал тук в този форум, ако не ги намериш, пиши му ЛС. Предполагам и той ще се включи след малко така или иначе де.. :)

пс. А малкият какво толкова ще прави на компютъра? Аз като бях на тази възраст, само игрички ми бяха в главата.. Не го пускай в интернет от сега, рано му е. Според мен го научи на най-елементарните неща за работа с мишка и клавиатура и му изтегли някакви занимателни програми/игри за деца.. Може би нещо за рисуване, някоя друга по-елементарна игрица (angry birds например), или iPhoto да си играе с ефекти по снимки.. Просто не знам какво друго би правил малчуган на компютър от толкова малък..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mehudi

ами вкъщи всички сме с комп, и той копира. някак си не върви да му кажеш - беги си играй с куклите, пък аз да свърша работа. има разни весели неща, да свиква и да не мрънка.

като стане на 14 ми е ясен, че отдавна ще му дишам праха. желанието ми е да получи някакво систематизирано начало, а не откъси от тук и от там.
curiosity has killed the cat

Lycan

Дъщеря ми няма 8, обаче някак напипа YouTube и край. Нищо друго не и е интересно. Чудя се дали да не го блокирам тотално.

thebrainless

Цитат на: Lycan - 01-08-2013, 13:44:54
Дъщеря ми няма 8, обаче някак напипа YouTube и край. Нищо друго не и е интересно. Чудя се дали да не го блокирам тотално.
е аз не съм на 36, но също имам проблем с youtube  :o
Нека се забавлява детето, няма нищо по-хубаво от знанието. Жалко, че в годините когато аз растях, нямаше толкова достъпна информация...
Stay hungry. Stay foolish.

Lycan

Знанието, но за малките, които нямат преценка за това, което почти безразборно им се показва не е точно така.
Parental control филтъра е много рехав...