Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-05-2024, 05:37:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 669
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 222
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 122
Total: 122

122 гости, 0 потребители

Как да поддържам OS X в добро състояние?

Започната от iapplethis, 23-09-2011, 23:51:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

daniel

От прочетеното до тук стигам до извода, че отделяте прекалено много ненужно внимание на OS-a. ;D
Разбира се всеки сам си преценява  ;)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

thebrainless

Каква преинсталация, какви чудеса, за толкова години как никога не ми се е наложило. В общи линии когато нещата излезат извън релси, създаването на нов профил решава всичко с магическа пръчка.
Stay hungry. Stay foolish.

kubche

Цитат на: iPeichiny - 24-09-2011, 02:36:29
Да ви кажа честно,и аз имах Clean my Mac,но не съм доволен и я махнах.Останах с впечатлението,че премахва и някои неща,които не трябва!Нещата,които правя сега са обичайните-оправям пермишъните след инсталация на всяка апликация,рестарт и лог аут.Мака ми работи много добре за годините си!Купих го Тигър,минах през Леопарда и неговия бял съкотник,и сега съм с Лъв.Преинсталирал съм всяка от системите поне по 3 пъти на година.
Да така е с нещата които не трябва да премахва... Имам оригинален уаркрафт 3 инсталиран , и всеки път след Клиин Маи Мак ми се налагаше да го преинсталирам , защото се триеха някакви , явно важни фаилове... Тъпи девелопери .....

netizen


Lycan

Упс... MacKeeper е по-лош от вирус. Onyx също се престарава ако го нацъкате безогледно.

Едно permissions reset е достатъчно.
Регистрите ги поддържат оттатък. :)

sclera_bg

От години ползвам Onyx - пускам го на всеки два-три месеца. Напоследък пробвах и по-малкото му братче - Maintenance - то си е на практика съкратена версия на Onyx . Ама за Lion още го правят....

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

daf

Това с repair на permissions е голяма глупости и който си мисли, че компютърът му върви по-бързо и стабилно след това се лъже. Със сигурност не пречи да се прави, но още по-сигурно е че и не помага, обаче навсякъде по форумите се предлага като решение на всеки възможен проблем.

На следния линк има детайлна информация колко безмислено е да се repair-ват permissions
http://unsanity.org/archives/000410.php

Lycan

Много ясно, като не ти върви колата няма смисъл от автомивка.

темата беше поддръжка