Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

31-05-2024, 02:11:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 135
Total: 135

135 гости, 0 потребители

The New (BG) iMac

Започната от Lycan, 10-12-2012, 04:47:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lycan

Гледам появили се тук-там.
За 2750 лв. май-малкия, гол като пищов без опция за избор на компоненти.

В новиямак теоритично избор има: допълнителни 8ГБ срещу някакви си 400лв и за 30-40 дни доставка. Направо от китай с джонка.

Няма да е лесно този път. По-добре отвън май?

brad pit

Гледах ги в Барселона, на същата цена са в магазина на Apple.

faire

Аз ще чакам 27-цата. Поне има възможност за ъпгрейд на рамта, а след като има повече място - да се надяваме и на харда. Пък ако може и втори да се сложи, би било повече от идеално. Ще видим като ги обезкостят ifixit.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

brad pit

И аз на 27 се точа, ама няма да ни огрее до нова година "май"

faire

Ами не знам, на новмак сайта нищо не се разбира. Все едно си го поръчваш и утре е при теб.. Никаква информация не са дали. На мейлите също рядко отговарят и не много по зададените въпроси.
По-евтино излиза ако се вземе от БГ, но без допълнителни конфигурации. Особено ако се възползвате от 5-8% отстъпка (студентската е 5, някои ползват + 1-2-3% ако са пазарували и преди). А който иска бързо да си го вземе и да не чака повече от месец, може да го направи от английския стор. Около седмица се чака за build-to-order. През фирма, която доставя от UK, доставката ще излезе около 22-25 лв.
Проблемът ми на мен е, че много свикнах със ССД-тата на МБП-то и сега този 7200 рпм механичен ще е голяма крачка назад. Аз както и да го гледам 500/800 лв не ми се дават отгоре за fusion drive 1tb/3tb, който също не вярвам да има равна производителност със ССД. Гледам, че ifixit сравнително лесно са стигнали до hdd отделението, та се чудя дали ще е възможно да си сменя диска с примерно едно ССД 512ГБ? Проблематично ще е сглобяването, защото ще трябват лепенки :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Lycan

В магазина на "кр.център" са написали че рамта била user accessible!?
И аз съм приговил един 512 ссд та ще отлепвам така или иначе

faire

RAM-та e user accessible само на 27-овите. Аз имам 2х256 на лаптопа, така че обмислям да го продам заедно с тях, а пък отделно да взема един Самсунг 530 серия 512 гб. Но не знам със смяната дали ще се справя.. В САЩ вече Епъл почнаха да разпращат 27-ците. Но дали тук изобщо ги има налични?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

StSm

Ще започна така-как епъл загубиха един клиент.
Февруари тази година взех 21" мак за синът ми и тези дни се замислих за нов компютър за мен че с лаптопа ще ослепея вече.Отивам за новия мак и честно казано се разочаровах.Бейсик модела е с повече рам по_голям хард и по мощна карта ,но липсата на двд драйв ,ограниченият порт за мемори карти и въобще ....как да се изразя,това е десктоп и на кой му пука дали е сантиметър по тънък или не като си му орязъл основни компоненти .Същевременно много добре знаят че хората ги използват все още и естествено ти предлагат да си купиш външните им двд драйв за още 80$.Доста си поиграх в магазина и въобще не видях някаква разлика в екрана.Порових се час два из интернет и попаднах на това:http://reviews.cnet.com/desktops/asus-et2300inti-all-in/4505-3118_7-35524246.html
Цената и на двата продукта е еднаква-1300$ но асуса е изключително впечатляващ.Започнах едно претегляне на плюсове и минуси и накрая взех асуса като продължава червейчето да ме гризе дали не сгреших защото се бях влюбил в мака.Всичко е толкова лесно и просто.Е казах си терзанията.



brad pit

Сгрешил си брат. Смъртен грях.

StSm

След като похарчих близо 1500$ с таксите стискам палци всичко да е наред.Със сигурност съм решил когато ми се скапе лаптопчето да си взема мак бук про 15".Ще излезе над 2000 но имам епълска кр карта и изплащането е безлихвено.

Wizi

Асуса е супер як и наистина адски впечатляващ! Честито! Най-далавера е Windows платформата, която разбрах, че в 8та си версия била умопомрачителна - толкова била напреднала, че нямала дори Start бутон вече!  :o

И да ти кажа не се засилвай за MacBook Pro, брат. Пак същата супер боза като тоя тъп и плосък iMac - нито едно оптично устройство има, нито RAM-та му се сменя.... въобще не ги разбирам на къде отиват тия Епъл и за какви се имат като хората все още записват дискове като луди, а RAM паметта поевтинява всеки 4въртък следобед.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

brad pit

 
Цитат на: Wizi - 29-12-2012, 20:25:45
Асуса е супер як и наистина адски впечатляващ! Честито! Най-далавера е Windows платформата, която разбрах, че в 8та си версия била умопомрачителна - толкова била напреднала, че нямала дори Start бутон вече!  :o

И да ти кажа не се засилвай за MacBook Pro, брат. Пак същата супер боза като тоя тъп и плосък iMac - нито едно оптично устройство има, нито RAM-та му се сменя.... въобще не ги разбирам на къде отиват тия Епъл и за какви се имат като хората все още записват дискове като луди, а RAM паметта поевтинява всеки 4въртък следобед.

Стига с тия шегички брат.

Bo.

Сериозно - ако бях новак в форума наистина щях да си помисля , че Wizi говори наистина !  ;D
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

brad pit

Именно заради това го написах.

pravdo

Не го лъжете човека, Асуса е къде къде по-хубав компютър. Вижте даже името му е по хубаво
от тази Ябълка нахапана. То още от логото им разбираш, че те удрят в грамажа.

Не ги слушай брат, не си сбъркал с Асуса, а ако са ти го дали и с Виндоуз цена няма а всичко друго си има.

Весели празници и делници.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой