Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 05:51:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

123 гости, 0 потребители

Audio Multimedia за Mac и Hac

Започната от bluesky, 30-01-2012, 00:35:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

Само да споделя по отношение на босетата, много лъжлив звук, първоначално си казаваш УХА колко малки, а как свирят, в последствие идва и огромно разочарование.
Stay hungry. Stay foolish.

Vancuver

Може ли да кажеш по-подробно в какво се изразява това разочарование?
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

daniel

И на мен ми е много интересно. ??? Имам на компютъра companion 3, а на ТВ-то acoustimass 16 и мога да кажа, че УХА-то още не ме е напуснало  ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bluesky

Аз разглеждах Bose като един от евентуалните "кандидати" за Моята Multimedia System, (имайки много добри отзиви за тях от други източници).

Bose "много добре" се представи и при "прослушването" в магазина (по-скоро бях в няколко) магазина за Multimedia.

Обаче, специално за Мен (не налагам мнение), е важно да видя "черно на бяло" и технически характеристики, гарантирани от Фирмата производител.

Там Bose не можа/не пожела да Ми покаже нищо подобно. Това се случва за пръв път в практиката Ми - "технологична" Фирма (като Bose) не дава технически характеристики - при това никакви!

По тази причина Аз (за всеки случай) изключих Bose от Моя собствен "конкурс" за Multimedia Systems.

Според Мен, а и съгласно: Кодекси за Търговска Дейност (казано по Български), Закони за защита на Потребителя (и прочие вътрешни и международни регламентирани документи от различно естество) считам за несигурно да се "пазарува" Brand, който не е способен (или не иска по някаква причина) да се сравнява с другите Brand-ове.

Естествено, може би навлизаме в Нова ера на маркетинга, когато Правилата на Играта ще са Нови!

И все пак колонките на Bose звучаха добре...

Нека Колегите, които ползват Bose, Ни разкажат повече за този Brand.

thebrainless

Говоря за по-евтиния модел companion 20, вашите не знам как звучат, но съм скептично настоен. Въпросните companion седят от доста време в един кашон. Прекспониран звук - яката работа, колкото и да ви е странно, вместо тях ползвам доста по-евтините creative t20,

които много повече ме радват като възпроизвеждане и интерпретиране на звук, с достъпно регулиране на ниски и високи, чак когато се увеличи повечко почва кривене, но естествено с тях дискотека не съм очаквал да се прави :) Предполагам че Т40 пък ще са още по-сполучливи,

нямам никакви впечатления, но си спомням, че ги представяха като студиини монитори, което едва ли е точно така :))) но за домашна употреба ще са ок. Отделно, че са стар модел, може би сега вече има други модели, нямам идея.
За кино и филми ползвам harman kardon soundsticks ii
като изключим циганията със синята светлина ми напълно достатъчно.
Съраунд системи и тн за музика, както някой спомена по-рано, ми звучи изключително тъпо, дори луфер ми идва в повече и ме дразни - да живей Stereo то ;) .
ПС
А това с колони и усилватели го надживях вече -  от възрастта ще да е :))) иначе там е истината

Stay hungry. Stay foolish.