Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 16:29:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 148
Total: 148

148 гости, 0 потребители

Обичате природата? Кажете НЕ на шистовият газ!

Започната от k0k0, 15-11-2011, 21:07:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

k0k0

Цитат на: safeman15-11-11
17:36



Американската компания "Шеврон" обяви официално, че започва проучвания за добив на шистов газ в България въпреки уверенията на правителството ни, че все още не са приключили преговорите за подписване на такъв договор.

Компанията включи България в страните от Източна Европа, в които работи, само преди два дена. На практика от това може да се предположи, че договор вече има.

Дни по-рано, на дискусия за шистовия газ, енергийният министър Трайчо Трайков увери, че"все още не са приключили преговорите с американската компания ,,Шеврон" за подписване на договор за проучване на шистов газ у нас".


Природозащитните организации реагираха гневно на новината и веднага насрочиха протест - той ще се проведе утре, 16 ноември, между 8:30 и 11 часа пред сградата на Министерския съвет.

Те са категорични, че планираното проучване и добива на шистов газ чрез хидравлично разбиване е доказано опасен метод за околната среда и здравето на хората и напомнят, че в страни от Европейския съюз съществува законова забрана за прилагането му.

"С нашия пореден протест изразяваме загриженост за случващото се и категоричното несъгласие на българските граждани с този безотговорен акт на правителството на Бойко Борисов! Нека обединим усилията си и да опазим земята си чиста", призовават организаторите на протеста от "Гражданска инициатива за забрана на проучването и добива на шистов газ по метода на хидравличното разбиване на територията на България".

Те настояват за мораториум върху "всякакви дейности, свързани с използването на технологията хидравлично разбиване за проучване и добив на шистов газ, за актуализиране на законовата база, за сондажни дейности в съответствие с новите технологии в тази област с цел осигуряване на безопасност и контрол.

Рисковете за екологията при прилагането на тази технология са неоправдано високи съотнесени към евентуални ползи, са категорични от инициативата.

http://www.offroad-bulgaria.com/content.php?r=2709-%D0%A2%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BC%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B0%D0%B7-%D0%B2-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

http://www.youtube.com/watch?v=dZe1AeH0Qz8
http://www.youtube.com/watch?v=phCibwj396I
http://www.youtube.com/watch?v=PRZ4LQSonXA

https://www.facebook.com/event.php?eid=313138922046000



http://shalegas-bg.eu/download/experts/Doklad-Hidravlichno-Razbivane-1100408-Prevod.pdf
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

HQ


k0k0

Цитат на: HQ - 15-11-2011, 21:16:18
ГаС на шистовият НЕ!

От бързане беше. Както и да е правописната грешка не е фокуса на събитията. Важното е хората да покажат, че им пука за това какво става тук!
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

HQ


k0k0

Цайтгейст са конспирации, а това е реалността!
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

HQ

с мааалката разлика че империализма на шибаните американци такова отзад цялата природа на света,дори и чрез производството на подобни неща,които казваш ти.

Becko

zeitgeist е мега тъпотия ...

Комунистите се оправдаваха с капитализма, а капиталистите с комунизма.

Истината е, че за всичко сме си виновни сами и проблема е в хората, а не в обстоятелствата :)

key

от това, което съм чел по темата, разрешат ли сондажи за шистовия гас, можем направо да се сбогуваме с Добруджа, Северното Черноморие и околността. Какво ли не правят за пари хората, направо е отвратително.
Gerda- сигурност и защита!

bluesky

От цитат:
----------------------------------------------------------------------
"с мааалката разлика че империализма на шибаните американци такова отзад цялата природа на света,дори и чрез производството на подобни неща,които казваш ти."
----------------------------------------------------------------------

С риск да се отклоня от темата за "зистовия шаз"...

"...империализма на шибаните американци..." много скоро може да се превърне в "...комунизъм на шибаните американци..." дори само от информацията, която се крие ревниво и гузно от ши(з)о(фре)ниската медия, а ИМЕННО:

Проведено е тайно съвещание (по все още непроверени данни, но обещавам да проверя) между висшите финансови кръгове на Русия, Китай, Япония, Германия и някои възлови арабски страни и няколко други страни, на което УША дори не са поканени (а е скрито от тях, доколкото това е възможно).

Ако тези страни решат да не използват повече Американската тугрица за световна валута (или поне частично), това ще създаде верижна реакция на недоверие към Американската драхма и оттук нататък "Календарът на маите" вече се е сбъднал...

Олеле, ами какво ще стане с "моя / нашия" Apple?

pravdo

Аз не бих вярвал на човек, който пише така думата "председател".
Eто в този линк от "k0k0" го прочетох: http://shalegas-bg.eu/download/experts/Doklad-Hidravlichno-Razbivane-1100408-Prevod.pdf

Ивайло Чакарски- Прецедател на: Движение Народен Фронт (Facebook)
и ЗАЩИТЕТЕ ПРИРОДАТА НА БЪЛГАРИЯ –Петиция (По инициатива на Движение Народен Фронт)


... а и това - Народен Фронт ми звучи познато от близкото минало :-) не случайно и терминологията за
"лошите американци" в някой от постовете е като извадена от тогавашните лозунги.

От цялата истерия около проучването за шистов газ не разбрах кое е най-лошо:

- че газа може да е (още не е доказано, че го има) шистов а не сибирски?
- че начинът на добиване е хидрогенен (ако е с друга технология става ли)?
- че ще го добива фирмата Шеврон а не Газпром, например?
- че Шеврон изобщо е американска компания и вероятно бият черните?
- или, че България се опитва да разбере може ли да е поне малко енергийно независима?

Между другото, обърнахте ли внимание на картата показваща къде се добива шистов газ
във филма "Gasland"? Показани са с червено върху зелени континенти. Е, петното върху Русия
заема почти 1/4 от територията и.

И един стар виц: Съветският паралич, най-прогресивният паралич.




iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

Още един:

Съветското джудже, най-голямото джудже в света!

bluesky

Добър вечер на Всички!

Освен домогвания до Българския шистов газ, оказва се, че Америка Ни готви и честта да бъдем евентуална бъдеща мишена на Русия.

Чуйте изказване на Путин (на конференция в Германия), в което се споменават България и Румъния.

http://www.veteranstoday.com/2012/03/10/why-putin-is-driving-washington-nuts/


pravdo

Ей, тия лоши американци... за всичко са виновни те... как нямахме късмет
да станем съветска република да не се страхуваме сега.

Bluesky, от къде я извади тази реторика? ... имам чувството, че си 70 годишен
жител на Правец, далечен роднина на Валентин Златев :-)

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

Отговор към pravdo

"...Ей, тия лоши американци..." - pravdo, това е Твое изказване.

Уточнявам Моето изказване: "...оказва се, че Америка Ни готви и честта да бъдем евентуална бъдеща мишена на Русия."

Тук под "...Америка..." имам предвид управляващия Банково-Промишлен-Военно-Политически Картел на US (които са американци само тогава, когато им изнася).

Този Картел няма нищо общо с Истинската Америка на Американските хора.
За пример Ти давам Apple, който получава от Света (доброволно) само ако даде нещо гениално на хората.

Не може да не се съгласиш с Мен, че Картела разсипва всяка втора година държава след държава - или не съм прав? Опровергай ме, ако можеш.

Картела е пръснал около 1000 военни бази по целия Свят, и Ние, Българите, също сме включени в Схемата на Хищника (ако сработи).

Няма да стане в Световен мащаб обаче. Природата не работи по този начин.

Съветвам Те да чуеш все пак Путин - идеята за няколко-полюсен Свят е ясна и логична и се поддържа от милиарди човешки същества.

http://www.veteranstoday.com/2012/03/10/why-putin-is-driving-washington-nuts/

Относно подмятанията Ти за Правец и комсомолците - бях с дисидентско мислене (имаше обаче и добри неща в СоцРеала). Аз се опълчвах срещу всичко пошло в стария Ни режим (и повярвай Ми, за това се изискваше и смелост тогава).

Пълното несъответствие между Мен и старата Система го разреших - напуснах страната.

Бях навън над 30 години.

Иначе съм на 25, поне според жените. Те, както знаеш, чувстват нещата на живота много точно...

bluesky

"...Ей, тия лоши американци..." - pravdo

Прав Си, pravdo!

Чакай да видим откъде "... я извадих тази реторика...".

Не е необходимо да Си университетски професор или пък пенсионер от Правец за да се "сетнеш" за какво става дума...


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Shot at 2012-03-14


Олелеее, какви кадри... че то си било за стах, бе ...

Това е София, приятел, Твоята столица, и дори не Белград, Багдад или Кабул...

Който забравя историята, ще я повтори!

(... а, момент, хванах Те, ... тези фотографии са правени във Photoshop от някой склерозиран 70 годишен жител на Правец, при това роднина на незнам-си-кой...)

Извод:

Когато перефразираш Мен, трябва да бъдеш много добре подготвен с факти.
За Твоя компенсация, pravdo, Те каня на биричка, когато и където кажеш в София.