Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-06-2024, 16:50:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 157
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 52
Total: 52

52 гости, 0 потребители

AppleCare

Започната от Subcross, 20-03-2015, 18:51:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Subcross

Здравейте! Интересува ме дали има полза от AppleCare в България. Доколкото знам Apple дават една година международна гаранция, но в EU двете години май са задължителни.Има ли смисъл и какви са преимуществата от епълската застраховка?

faire

С кеъра имаш 3 г. гаранция и телефонен съпорт за целия период. Мисля, че почти само в България е 2 г. гаранцията. По другите страни си е 1.
За всички компютри (които съм взимал от чужбина) си закупувам кеър. Особено за лаптопи с отделна видео карта бих казал, че е задължителен. Ако нещо по дъното даде фира, в криейтив не могат да сменят/поправят само отделния компонент, а сменят цялото дъно, което почти винаги е около/над 1 бон.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Относно гаранцията в България:

Apple дават 12 месеца. Ако се купи компютър на фирма се води сделка между 2 юридически лица и продавача поема гаранцията на производителя - т.е. 12 месеца.
Ако, обаче компютъра се закупи от физическо лице - по закона за защита на потребителя гаранцията автоматично става 24 месеца - така би трябвало да е в целия ЕС.