Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 13:44:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 125
Total: 125

125 гости, 0 потребители

Забиване на MacBook Air 1.6 GHz

Започната от bobiikonomov, 21-11-2010, 01:07:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bobiikonomov

Здравейте
на последък Мака ми забива без никаква причина. Като вляза в замунда или арена или свалям нещо температурата на процесора скача на 95 процента и мака почва да се влачи. Опитах всичко от рода на Safe Mode,repair premission, и всички други ресети описани във форума. Занесох го в официалният сервиз Криейтив Център, тестваха го два дни и ми казаха че всичко е наред. Преинсталирах го, и все сьщото. Отляво до клавиатурата загрява много. Мога да го ползвам само за четене. При най малкото натоварване и почва да влачи. Някакви идеи?
MacBook Pro 13"

daniel

Почти съм сигурен, че прегрява. Качи си iStat и виж дали вентилаточрето въобще върти.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bobiikonomov

#2
Здравейте отново. Направих един снимка, за да се види какво става. При пуснат клип и замунда температурата на процесора е от 85 до 95 градуса. Доколкото се вижда вентилатора май работи, мака при тази температура не се изключвам, но и не работи нормално, и много грее отляво.

http://img263.imageshack.us/i/screenshot20101121at404.png/
MacBook Pro 13"

bobbs

Проблема със замунда е от flash-рекламите.
ClickToFlash се казва спасението.

bobiikonomov

Флаша реши част от проблема, но проблема със загряването на процесора си остава.На самият процесор има ли вентилатор и как мога да разбера дали работи нормално? Istat  неговият ли вентилатор показва? Доколкото знам температурата на процесора трябва да е около или до 65 градуса.
MacBook Pro 13"

daniel

Air-a има само 1 вентилаторче. Ако работи на оборотите, който iStat ти показва трябва да се чува ясно.
Моя загряваше така, ако го държа на леглото/на одеяло. Докато като работех на бюрото нямаше проблеми.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bobiikonomov

Да чува се ясно, а го държа на пластмасова поставка, или на бюро. Скоро го почистиха но май не са гледали вентилатора. Утре ще го нося пак да го отворят и ще пиша, дали проблема е решен.
MacBook Pro 13"