Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 09:57:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 540
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 257
Total: 258

257 гости, 1 потребител
BuSteR

Проблем с Wi-fi

Започната от ax, 11-07-2013, 09:41:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ax

Здравейте,
От вчера един много странен проблем се откри при мен.

Имам iMac 27'' и безжично ползвам интернета в офиса, имам рутър Linksys E3200 и от вчера нямам интернет.

Другите комп. в офиса имат, част от тях с кабел други пак безжично и никакви проблеми. Интересното е, че и аз се свързвам към мрежата от рутъра, дава ми IP адрес, дори мога да достъпя администрацията на рутъра и да променям настройки, но нямам интернет.

Шернах интернета от телефона си и отново успях да се свържа към него, но пак никакъв интернет, а от телефона реално отварям сайт в същото време през мобилнта мрежа.

Нямам идея какво да правя и хардуерен или софтуерен е проблема.

Ако някой има идея ще му бъда мн благодарен!

ponski

#1
Виж DNS настройките на конкретния адаптер (безжичния). Ако не е взел DNS сървър или е зададен ръчно някакъв, махни го и опитай пак. Ако отново не става, задай ръчно един от тези: 8.8.8.8 или 8.8.4.4 (и двата са на Гугъл). Също така провери дали на същия адаптер е зададено да използва proxy сървър. Всичкото това се прави от System Preferences -> Network -> безжичния адаптер -> Advanced.

П.П.
Не забравяй след като промениш нещо и затвориш Advanced прозореца да му дадеш Apply! Също така си провери защитната стена, в случай, че използваш такава.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

bbbisser

Проблема е в рутъра.Виж в темите( написал съм разрешението ) ,преди две седмици имах същия проблем.

ax

Здравейте,

Преди бях писал относно това. По едно време се оправи сега пак е зле ...

Туко що обнових firmware-то на рутъра си и пак слабо. Модела е Linksys E3200 ...

Работеше си всичко нормално и спря, вързвам се към мрежата имам си IP, но не зарежда нищо ... С кабел става, безжично не. Другите устройства iPhone, iPad, настолен комп. всичко се вързва и нп.

Някаква идея от някой?

Metal

Да имаш Little Snitch или друг Firewall ?

ax

Имах little snich, но го махнах днес ... пак нищо слабо ... интересно скайпа тръгна ама сайтовете слабо