Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 16:53:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 277
Total: 279

277 гости, 2 потребители
forka2k, angelvn

Snow Leopard срещу Windows 7

Започната от DALT, 13-06-2009, 10:06:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DALT

В средата на септември 2009 излиза новата операционна система на Apple - Mac OS X Snow Leopard. Горе долу по същото време Microsoft ще пуснат и дългоочакваната от всички операционна система, наречена Microsoft Windows 7.

Различни експерти вече обвиниха Apple, че това всъщност не е операционна система, а просто един добре опакован service pack.

Цялото ми разсъждение -> http://www.mravkite.com/site/Блог/Entries/2009/6/13_Snow_Leopard_срещу_Windows_7.html


traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

ksemerdjiev

Поредния маркетингов трик на Микрософт.Променят името с идеята че е направено нещо съвсем различно и ново ... Обикновенния потребител ще се похвали "Аз съм със 7-цата вече" :) и всички са доволни.Цените няма нужда да се коментират дори.
Macbook black 2.2Ghz Intel core 2 duo 4 GB DDR2 SDRAM, 160 GB HDD, Intel GMA X3100
iphone 2G 8GB

pravdo

А, каква е тази операционна система Windows? Не съм чувал за такава.  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

nikaru

Първото и много важно е какво претендират двете нови операционни системи.
Претенциите на Епъл са до модицират Леопарда с добавянето на новият екземпляр към същото семейство котки. Дори само от името си личи, че Сноу Леопард е продължение на Леопарда, но не и напълно нова операционна система, въпреки че коренната модификация и цялостното преобразование на система, показват в не малка част, че става въпрос за ново базирана 64 битова система, с напълно нов графичен ускорител, което поне за мен е база за една нова операционна система. Множеството дребни детайли правят сървис пак, новата база, прави нова операционна система.

Претенциите на М$ са почти същите. Те държат, че Уиндоус 7 е напълно нова операционна система и аз си направих труда да изчета и изгледам всичко в нета покрай нея. Е, освен леки темплейт промени, друго не виждам. Това което М$ са направили прилична повече на нова тема, тапет за Вистата под който е същата мухлясала стена. Дефакто си остана абсолютно същото. Не стига, че преди 2-3г ни натряскаха вистата и пак беше лутане за драйвери, ъпдейти на кашоните, а сега от ново ни цакат, ама с абсолютно същата карта. Ако изключите Аерото на Вистата, имате ХП, като му добавите някоя и друга екстра, имате Уиндоус 7, е това е цялата работа.

Постянно трупа рам, процесори, по бързи видео карти върху ПС-тата си, а софтуера не мърда, от уиндоус 98 до сега М$ ни предлага само повече цветове и анимацийки, като си запазват и гарантират същата нестабилност.

joanna

Разликата между  Apple(Snow Leopard) и Microsoft(windows 7)е много проста.
Овациите се печелят от  Apple - поради факта , че създадоха нова по бърза и 64bit.  система и запазиха 80% от интерфейса си, което не налага изучаване , а моментална и лесна работа.
Microsoft????? Какво направиха те?
Те направиха обратното. 80% от промяната я вложиха в интерфейса и потребителя получи леко обновена Виста с много нов интерфейс и трябва да я изучава а не да работи на нея.
Всеки един леймър и една руса секретарка  ще го гледат като объл камък.
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔

Freeze

Промените в интерфейса на 7 спрямо Виста са твърде незначителни и дума не може да става за изучаване на напълно нов интерфейс
ХР->Vista/XP->7, да, но не и при Vista->7

Още повече, че доста е поработено върху седмицата и работи забележително по-добре от виста. И като стабилност, и като бързодействие, и като използвани ресурси.

Но 7 е много повече SP за Vista,отколкото Snow Leopard за Leopard. В единия случай имаме почовъркано малко under-the-hood, малко ново eye candy и ново име, в другия значителни промени и нововъведения в операционната система (64bit, Grand Central, OpenCL, QT X, etc)

joanna

Така е! Съгласен съм с теб, ни имам предвид простолюдието без да обиждам никого.На ден преинсталирам по 3-4 компа на хора дето го имат като кутия за скайп или пишеща машина и като ги питам какво да сложа в повечето случаи получавам отговор " Ми де да знам..........." и като разберат че Виста е по различна от ХР и си слагам старата с-ма.Тази на която са се научили горе-долу да се оправят.Работя предимно с клиенти счетоводители и чиновници в държавни предприятия.Предполагам разбирате смисъла на сравнението м/у системите.
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔

hackera777

Не, че харесвам MS. Mac-а ми върши много по - добра работа, но имам чувството, че хората пишат каквото медиите им кажат. Всики се скъсаха да плюят по виста, че била нестабилна и още не знам какво си. Всичките ми извинения, но аз никога не съм имал проблем с Windows. Нито XP, нито Vista! Windows 7 при мен работеше както Vista дори една идея по - зле. Вероятно поради фата, че проблвах бетата. Отново отелязвам, че не сравнявам Windows със Mac OS.

И имам странно предчувствие, че със Windows 7 и Snow Leopard ще стане същото както с Windows Vista и Leopard. Ако се замислите ще забележите, че Apple и MS правят едни и същи подобрения. При виста и леопард добяваха нови нещо, а сега при сноу и 7 работят върху стабилност и бързодействие. Накрая ще се получи така, че в сравнение със Snow, 7 ще изглежда като Виста пред Леопард.
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък