Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 04:06:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 242
Total: 242

242 гости, 0 потребители

Service Battery

Започната от neofen, 06-01-2012, 21:13:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

neofen

Здравейте, изчетох няколко теми във форума с подобен проблем, но да питам.
От някъде месец насам батерията ми е в състояние " Service Battery ", като живота и драстично намаля през това време. От Health 78-80% сега е на 65% и продължава да пада май. Става въпрос са машинато от подписа ми. Максимален капацитет на батерията е 5450 mAh, а сега е на 3568 mAh. Правил съм калибриране веднъж на 2-3 месеца, правил съм и  reset на PRAM и NVRAM. Такъв проблем не съм имал със снежко, но откакто съм с лъва беше станало на 2 пъти така, но се оправи от самосебе си и допреди месец си показваше, че е добре батерията. На 326 цикъла е, година и половина откакто съм го купил бука. Няма гаранция вече, а и го купих refurbished от щатите (Factory refurbished).

Та въпроса е (като съм почти сигурен за отговора, но все пак) - сдала ли е багажа батерията напълно и мога ли да направя нещо по въпроса? Поне малко да и върна от живота?

Благодаря на отзовалите се  :)
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

ponski

Опитай да направиш калибрацията, като на 5% от оставащия капацитет "приспиш" мак-а, като му затвориш капака и го оставиш така за 5-6 часа (препоръчително е през нощта или когато знаеш, че няма да ти трябва). След като се убедиш, че е загаснал, опитай да го пуснеш отново. Ако тръгне - остави го пак заспал, ако не извади му батерията и задръж натиснат бутона за пускане 5-10 секунди (СМЦ ресет), след което сложи батерията и го пусни да се зарежда (можеш да го използваш през това време).
Аз имах подобен проблем (макбук бял 3,1), като моята батерия дори се беше подула от едната страна (за щастие отвън) и повдигаше макбука, като имаш предвид, че тогава беше само на 130 цикъла и капацитет 70%. Сега е на 160-170 и има 83% капацитет. Важно е тази калибрация да се извършва поне веднъж месечно, като по този начин поддържаш химията в добро състояние. Аз лично я правя на 2 седмици веднъж, като разбира се, ако ми се налага да използвам батерията до максимум просто пропускам калибрацията.
Надявам се, да съм ти бил полезен, както и батерията ти да не е заминала съвсем. Успех!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

neofen

Пробвах с калибрацията на 5%, както каза и след това още няколко пъти го чаках да се приспи и тогава пак да го заредя напълно и сега върнах на 72-3% капацитета. Обаче пробвах да развия болтовете на долния капак, за да махна батерията, но единия е заял и неще да се отвие. Погледнах отдоло и видях, че батерия се държи от допълнителни болтове, но пише да не се вади, та се отказах за сега.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

angelvn

Минах през тази процедура с моят MacBook Pro. Който е с батерия на 5 цикъла и 90% здраве.
В момента след процедурата вече е на 6 цикъла и 85% здраве. Интересна работа... а уж е нова батерия (оригинална при това)...
UI designer and developer

iPeichiny

И моята беше оригинална-1 година и край.Показваше 3-4 часа,а свършваше за 5 минути.При това Мака е купуван не от БГ,а от 1 скандинавска страна.Добре,че имах късмет,да ми донесат ОРИГИНАЛНА батерия,сега е на 1 година и здравето й е 93% на 62 цикъла.Според мен всичко е късмет + калебриране доколкото е възможно!!!А,че са лоши батериите на МакБуук Про,това е ФАКТ!!!!!!!!!!!!!!

 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

kubche

Информативно и за сравнение :
Батерията е на 145 цикъла , на година и (почти) половина, здраве - 94 % :) , а всеки ден си го ползвам на батерия , при положение че много рядко се случва да се разрежда на максимално ...

пс : Дали това е признак на качествена (сполучлива) батерия ?

МакБук Про - средата на 2 и 10-та :) 13 инча ....

dcc

Цитат на: kubche - 13-01-2012, 15:20:01
Дали това е признак на качествена (сполучлива) батерия ?

Абсолютно,да! Същият модел на 50 цикъла показваше 88-92% каквито и гимнастики да правех.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

vict1mize

Да се включа и аз в разговора ,

на моя МБП 17 мид 2009 батерията е на 700 цикъла и до преди една седмица показваше battery health 82% .
От тогава всеки ден ми показва различни стойности между 65-60% ...
Дали и е време вече ?
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

dcc

Цитат на: vict1mize - 15-01-2012, 10:17:42
Да се включа и аз в разговора ,

на моя МБП 17 мид 2009 батерията е на 700 цикъла и до преди една седмица показваше battery health 82% .
От тогава всеки ден ми показва различни стойности между 65-60% ...
Дали и е време вече ?

Наближава края и ;)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

HQ

От днес и моята батерия е в същото състояние  :( :(
цикли - 145, оригинален капацитет 6300 в момента - 4753  (75%)
Редовно е калибрирана веднъж на месец.

jicata

Споделете, случвало ли се е с вашите батерии някои неща, преди да се скапят. Например, дълбок разряд - батерията е на 2 процента, и вие оставяте мак-а за няколко седмици, без преди това да го заредите. Това е доста кофти за батерията. Също така, има температурни граници на съхранение и на работа. Спазвани ли са тези неща?
Преди месец питах колко е поставянето на нова батерия в creative center, беше май под 300 лева, ако се даде старата батерия за рециклиране.

ponski

За температурните граници съм напълно съгласен. Откакто си купих охлаждаща поставка за лаптопа (няква хама беше, не е кой знае какво), батерията ми от подуто състояние стана в нормално, както и температурата и не е надвишавала 30 градуса С. Заедно с гореописаната от мен профилактика... мисля, че ще издържи доста още, но да не казвам голяма дума :P
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

jicata

Не мога да повярвам, че подута батерия се оправя!? За MacBook white става дума, нали?
Да, охлаждащата подложка е нещото, с което ще се сдобия, щом си намеря MBP. Така поне докато е вкъщи, няма да се хаби толкова :D
Има ли някакви подложки специално за MBP, които да представляват охладител, контактуващ направо с долния капак? Това би било доста ефективно, ако някой е чувал, нека сподели.

HQ

#13
Аз не мога да си обясня друго ...
Претендирам,че сигурно съм най-прилежния потребител на каква да е компютърна техника,редовно се грижа за устройствата си и те никога не са ме изоставяли до момента в който не си купих мак...
С охлаждаща подложка zalman nc 2000 съм от септември 2010 и цяла година нямах никакви проблеми със загряването още повече че тя духа директно към батерията, лятото на 2011 батерията беше извадена и 3 месеца стоя на 50% заряд защото бях на работа и не я ползвах. Не е подута. Имам програма Watts която дава съвети при калибрация и винаги съм изпълнявал всичко на 100%. В нея даже пише "батерията е проектирана да задържи 80% от капацитета си при 300 цикъла" а на 145 имам 74%.
Когато се опарича ще си купя менте батерия от ибей,варианта пак да давам пари на крейтив център изобщо не го обмислям!
И това е ... в едно съм сигурен - това ще ми е първия и последен епъл  >:(

ponski

#14
Hardware Overview:

 Model Name:   MacBook
 Model Identifier:   MacBook3,1
 Processor Name:   Intel Core 2 Duo
 Processor Speed:   2,2 GHz
 Number of Processors:   1
 Total Number of Cores:   2
 L2 Cache:   4 MB
 Memory:   4 GB
 Bus Speed:   800 MHz
 Boot ROM Version:   MB31.008E.B02
 SMC Version (system):   1.24f3

Battery Information:

 Model Information:
 Manufacturer:   GSA
 Device Name:   ASMB013
 Pack Lot Code:   012d
 PCB Lot Code:   050d
 Firmware Version:   646e
 Hardware Revision:   2800
 Cell Revision:   0
 Charge Information:
 Charge Remaining (mAh):   4585
 Fully Charged:   Yes
 Charging:   No
 Full Charge Capacity (mAh):   4606
 Health Information:
 Cycle Count:   173
 Condition:   Normal
 Battery Installed:   Yes
 Amperage (mA):   0
 Voltage (mV):   12484

Ето за този точно става дума и да, батерията се беше подула от страната на клемите. Лаптопа не е купуван нов, а от колега от този форум, дори ако не се лъжа беше Nistel (но не помня със сигурност, а и темите се трият и не остава следа). Батерията спадна след многократно калибриране (може би за една седмица към 5-6 последователни), като при всяка калибрация оставях лаптопа да консумира колкото се може по-малко електричество след като излезе надписа, че остават 10 минути работа (т.е. слийпвам го). Понеже това изисква бая време (4-5 часа), най-удачно е да се случва вечер или казано иначе -  когато човек спи. Следва пълно зареждане, като докато се зарежда компютъра задължително е бил на подложка и тя е работела. Резултата е както ти казвам, спадна батерията и сега лаптопа не се клатушка вече :D

П.П.
Що се отнася до самата подложка, аз използвам една на Hama, която е с един огромен и бавен вентилатор, но пък за сметка на това охлажда почти цялата площ на лаптопа. Не е кой знае какво на външен вид (може да се види тук), но основното нещо, поради което я взех бе именно охлаждането, така че външния вид бе на 2ро място.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2