Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 02:16:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 540
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 306
Total: 306

306 гости, 0 потребители

Snow Leopard

Започната от Wreck, 29-08-2009, 15:16:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wreck

Сега като си качих Snow Leopard ми го сложи отгоре върху другият и ми запази всички настройки, програми и прочие. Струва ми се обаче, че е малко по-муден сега отпреди. Възможно ли е нещо да се е омазало.
Принципно при Windows, винаги форматирам и инсталирам начисто, защото иначе се осира тотално. По-добре ли е да го направя така и с Снежко сега?

Благодаря и поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

Nistel

Доста интересен въпрос .. и аз се колебая много кой от дватата варианта да избера
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Web_Devil

Винаги инсталацията на чисто дава по-добри или в краен случай същите резултати. Просто си е повече "игра" да инсталираш наново приложения, да правиш за пореден път специфични настройки и т.н.
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

iNtaCt

И аз съм на това мнение. Аз лично ще форматирам и всичко на ново.

julss

Нова инсталация и рестор от тайм машийн, така правя аз поне.

Wizi

Аз съм с MacBook и при мен също се ъпгрейдна от 10.4.11 на 10.6.0, но не за друго, ами защото инсталера на 10.6 не предлага вече опция за друго освен за ъпдейт. Ако все пак човек иска чиста инсталация то трябва преди да продължи в инсталацията да си извика Disk Utility-то и от там да си форматира ръчно диска. Поне така аз ги виждам нещата.

Всичко си дойде по местата, всичко бе запазено 1:1 и OS-а върви определено толкова бързо колкото и 10.4.11, сиреч ДОСТА по-бързо от 10.5!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

Ако съществува само опция ъпдейт,много ясно че ще се върна в диск ютилити и ще форматирам дяла. Само дано да не откаже да се инсталира ако не види леопард на диска ...

Stone

HQ, току-що го направих на един външен диск - няма проблем вижда си всичко след ръчното форматиране ;)

Nistel

Аз се ъпдейтнах и определено всичко върви доста по-плавно .. не мисля да форматирам ;)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Wizi

Цитат на: HQ - 29-08-2009, 17:12:00
Ако съществува само опция ъпдейт,много ясно че ще се върна в диск ютилити и ще форматирам дяла. Само дано да не откаже да се инсталира ако не види леопард на диска ...

Ще се върнеш назад в Disk Utility-то, ма само ако можеш и вече не си натиснал Next бутона, който така или иначе го виждаш 2-3 пъти.  ;)

Честно казано не би ми минало идеята ти да е само ъпдейт при положение, че е 5.22 гигабайта архива ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Оставям го за сега само с update. Не е по-бавно, по-скоро аз очаквах голяма разлика в положителна насока, а я нямаше. Поне заема по-малко място, доста по-малко място :).
По-нататък евентуално, сега ме мързи.
An apple a day keeps the doctor away!

varty

Супер точно исках да попитам дали ще ми се запазят настройките и програмите след ъпдейт към Snow Leopard :)

Моля ви потвърдете , за да ми е спокойно

Iphoto, Entourage, VMWare съответно дяла ми за Bootcamp (Пълен с инфо),

julss

Преди малко и аз се ъпдейтнах, преди това бекапнах естествено. Всичко си е ок, както си беше. Иконите от CandyBar трябваше да си ги слагам отново, но не е болка. Само за BootCamp не мога да ти потвърдя, аз ползвам VMWare Fusion и бозицата си бачка, все едно нищо не е станало. iStat Menus също не работи, това открих на сайта им: Please note: iStat Menus is currently not compatible with Snow Leopard. An update will be released very soon with new features and Snow Leopard compatibility.

Wreck

Мога да потвърдя за iPhoto, Entourage, Safari, iTunes, Parallels и още много други, че си бачка всичко нормално със същите настройки.
An apple a day keeps the doctor away!

varty

Мерси много за отговорите.

Досега не бях ъпдейтвал операционна система и да не се наложи да инсталирам  и настройвам всичко наново.

Всичко мина по-вода.

Бях чел по форумите, че трябва да се изтегли специална програмка или да се пише в терминала , за да се подкара 64  режим , но при мен си се получи без такива интервенции :)

Освободи ми 11 GB :) Сега тепърва ще му се радвам