Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 03:17:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 540
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 285
Total: 285

285 гости, 0 потребители

iPhone 6

Започната от AlexBorissov, 24-08-2014, 23:22:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AlexBorissov

Здравейте! Тъй като лека полека преминавам към мак, използвам макбук про late '13 и сега с нетърпение очаквам да заменя старата ми Нокиа с айфон 6 предлагам да направим 1 тема за дискусии относно новия айфон и в нея всеки да поства впечатление, отзиви и т.н.
Също искам да ви попитам имате ли представа след представянето му на 9 кога ще влезе в продажба в САЩ и кога да го очакваме в България :)) Надявам се да удобрите идеята и да развием темата :))

bboyg

По неофициална информация от М-тел, се очаква Октомври да започне да пристига.

2 въпроса:

1.Защо Apple?
2.Защо темата не е в раздела за iPhone?

8) 8) 8)

AlexBorissov

Ами мисля, че това е най-четеният раздел и затова реших тук. Извинявам се ако не съм уцелил раздела :)) А защо епъл.. Една приятелка има айфон 4с и макбук про 2012 и започнах да си цъкам от време на време и човек като види хубавото как да не го оцени :))

bboyg

А тя какво пряави на тоя MacBook и на iPhone-a?
Извинявай за въпросите, но 90% от хората ползващи Apple, го правят за да са по-големите гъзета из кръчмите, а не защото реално оценяват качествата на продуктите.
Това което ме навежда на тази мисъл в твоя случай, е че не питаш нищо за това кой модел iPhone бихме ти препоръчали, и т.н., а директно скачаш на iPhone 6 (който дори не е ясно дали ще се казва така) - тоест "Тряа батенце да сме най-гъзари"...

AlexBorissov

Ами да прав си за повечето гъзари, но моята цел не е такава. Лаптопа го използвам в училище( в унито, но аз така му казвам) Стоматология уча и като цяло ми трябва дълга батерия и да е удобен за носене. Старият ми лаптоп се скапа бях с 1 делл и бях 5-6 месеца без лаптоп защото реших, че следващото ми пц ще е епъл. та така си събрах пари и си взех МБ Про late '13 ретина :) Много съм доволен от него супер много ми държи батерията и постоянно гледам хд филми и т.н. игри не играя, не програмирам на него, като цяло съм си юзър, но не съм го взел за гъзария :) А относно айфона наскоро подарихме на майка ми за рождения ден 4с тъй като на нея не и трябва 5/5с защото както 4с така и 5 и 5с ще го използва по същия начин. Трябваше и по-добра камера и нов телефон и е сто пъти за предпочитане пред галакси с4 примерно. Насочил съм се към 6 защото ще има доста спортни приложения, а доста тренирам 6 дни в седмицата и като бягам пресечена местност или каквото и да било с гпс-а ми е супер удобно да си траквам бягането. Ще кажеш, че и 4с и 5 и 5с ще свършат работа, но искам да е последното в момента защото като го взема едва ли в близките години ще го сменя :) Надявам се съм бил изчерпателен, а относно псевдо "гъзарите", които си вземат галаксита, айфони и т.н. само защото това е модерно не се определям като такъв, защото парите ми са изкарани с труд и не си ги фърлям е така за прищявки :))

thebrainless

Изобщо не съм съгласен, 90% от хората ползвали Apple заради гъзария, не само че не съм съгласен, но смятам подобно мнение за абсолютна глупост.
Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

@AlexBorissov  Признавам, че съм останал с грешно 1-во впечатление за което се и извинявам, НО съгласи се и ти, че ако последният пост ти беше 1-ви, щеше в различна посока да върви диалога :)

Относно избора на лаптоп - Wellcome to the Apple family!
За телефона, да изчакаме да мине 09.09 и да видим дали ще ги има нещата които очакваш в Health сферата.

@thebrainless Извинявай много, но как си със социалния живот? Всеки 2 от 3 кифли, диви фолкаджийки, забогатели съпруги, или просто обикновени ку*ви са с iPhone. Всяка втора барманка, сервитьорка, както и началниците им са с iPhone.-и. Същото се отнася и в мъжки род. Да не говорим че от край време и положинатя циганя стана "i"!!! Според теб тези хора са с Apple телефони защото им ползват всички функции и  имат нужда от тях, кефят се на Retina дисплея, на А4/5/6 процесора, занимават се с Development и т.н., така ли?!? Нямах в предвид глобално, а в България в частност. Направи едно кръгче по кръчмите и моловете и гледай само. А ако врътнеш през морето, там е ... не ми се коментира.

angelvn

Точно по разните клипчета, филми и реклами (не само БГ такива) се появяват iPhone-ите. Но по улиците поне в България масово се забелязват разни Самсунгчета в ръцете на девойките, както и тук-там по някоя Лумийка.
За мен е без значение каква прослойка на обществото какви уреди използва, от значение е аз като потребител от какво имам нужда. ;)

По същата логика всички имат телевизори у дома, означава ли това, че трябва да изхвърля моят от вкъщи?!?
UI designer and developer

AlexBorissov

@bboyg съгласявам се :))

А по темата за гъзарията и прочие пълно е с хора, които имат пари и просто взимат айфон щото е модерно, не зарди дисплей, приложения и т.н. ползват 1 Viber, Shazam, Whatsapp & Facebook и до там се изчерпват.. Масово има хора с телефони за хиляда лева, чиято кола струва или толкова или по-малко... така, че bboyg е напълно прав :)

А за 6-цата достатъчно ми е да ми мери пулса, дистанция, надморска височина, средна скорост, време и т.н. и да си слушам музичка и да го свържа с макбука и да си джиткам постоянно + тва Dropbox или iCloud също намира много широко приложение вече и т.н и т.н. :))

shaman

Цитат на: AlexBorissov - 25-08-2014, 17:18:25

А за 6-цата достатъчно ми е да ми мери пулса, дистанция, надморска височина, средна скорост, време и т.н. и да си слушам музичка и да го свържа с макбука и да си джиткам постоянно + тва Dropbox или iCloud също намира много широко приложение вече и т.н и т.н. :))

Само да кажа, че тези всичките неща ги може всеки iPhone от 4 нагоре ;)

AlexBorissov

Цитат на: AlexBorissov - 25-08-2014, 13:20:41
Ще кажеш, че и 4с и 5 и 5с ще свършат работа, но искам да е последното в момента защото като го взема едва ли в близките години ще го сменя :)


Цитирано от коментара ми по-горе :)

faire

Значи хем сте прави, хем не сте. Разберете, че iPhone е опростен телефон. Такъв, какъвто всеки може да ползва. Създаден е да бъде такъв. Има хора, които си ги ползват само за обаждания и имейл + снимки понякога, а определено целта им не е да са гъзари. Не е нужно и да си разработчик за да ти трябва такъв телефон. Те са 0.000001% от всички потребители. Преди 3 г. като се разхождах по улиците на Ню Йорк ми направи впечатление че 95% от хората са с iPhone. Там е масово явление използване на телефона, докато ходиш наляво-надясно. Там точно най-малко можеш да се мислиш за гъзар, като всички около теб са със същия телефон. По-скоро се почувствах тъпо.. Като един от стадото. Сега сигурно е още по-сериозно положението.. В БГ ги има и вече споменатите 'гъзари', които си взимат iPhone само заради гъзарията. Но не са толкова много, колкото си мислите. iPhone беше гъзария, когато актуалният модел беше 2г/3г/3гс и като цяло беше трудно да се сдобиеш с такъв. Откакто се предлага по операторите и откакто хората свикнаха да пазаруват по интернет, нещата вече не са такива. Дори не ми прави впечатление из мола или "по центъра" кой какво размахва. На повечето хора не им и пука. Друг е въпросът, че в БГ хората са свикнали по-скоро да гледат другите и да ги обсъждат, отколкото да си гледат в собствената паница.
Всеки който ме познава, би казал, че съм т.нар. apple fanboy.. Не ми пука, обичам Епъл, но не съм фанатизирано зомби. Ползвам си вече два месеца марката, която толкова яростно плюя последните 3-4 години (самсунг) и освен излизането от еко-системата на Епъл, телефонът си ми върши работа, че даже ми дава повече практически ползи във всекидневния живот, отколкото някога ще ми дава iPhone. Но разбира се, всички които обичаме Епъл, може и да ги плюем и да ги "храним", но пак си взимаме устройствата им и си ги ползваме с кеф. Що се отнася до дизайн и софтуер, няма по-добра компания. А това има по-голямо значение от това да мога да се къпя с телефона и да си слушам музика под душа :D
Mалко е анатема, ама не вдигнат ли леко размера на дисплея на 6-цата, адски много хора не само няма да направят ъпгрейд, а може да преминат и на друга марка...
Аз лично се надявам на по-добра батерия, по-голям дисплей (4.7-5") с добра ергономичност, по-добра камера с 4К стабилизирано видео. Това би ми било достатъчно, а всичко в повече ще дойде като приятен бонус :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Само искам да поясня нещо. Когато актуалните модели бяха 2G (много грешно казано, но хората така го знаят) и 3G, болшинството не я бяха чували марката. Случвало се е да ме питата какво е това iPhone, и дали не е някой китайски телефон?!? Вече след 3GS/4 започна да става по-комерсиален в частност в България.

faire

Да, за това принос имат и операторите, които започнаха да го предлагат.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Tочно, абсолютно никаква ексклузивност няма в ползването на iPhone. iPhone може да има и студент, и главен мениджър на Porsche, не мога да разбера от къде идва това за гъзарите, много тесногръдо и смешно твърдение.
Stay hungry. Stay foolish.