Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 15:24:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 492
Total: 492

492 гости, 0 потребители

Apple Notebook Event - Равносметка

Започната от Spiko, 14-10-2008, 21:28:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sumo

Видях го видеото бе :) Ма не мисля, че мога да си съставя реална представа. Като ги видим на живо, пак ще говорим.
Аз на лаптопите си не работя, пък и отдавна не съм пипал дизайн. За фотографията... ми не съм се доверявал и на прото, макар че след като калибрирах, видях огромна разлика. Ма все тая - просто не мога да ретуширам на тия малки екрани и резолюции.

Ся, честно да ви кажа, тъй като не съм състрадателен човек, не ми става жал като ви чета плачовете. За мен да се върши дизайнерска, предпечатарска или фотографска работа на лаптоп е несериозно, ма Нуби, ако старата ти машина ти върши работа в момента - нема драма мисля?

А за верността на цветовете не бих посмял да коментирам, щото съм сертифициран далтонист. Някакси се оправям обаче и без да познавам всички цветове, ето ми фотографиите - http://apartment88.com
http://kinkynun.com

A btw, глосито на Air-a до момента не ме е подразнило, то човек като зяпа нещо, игнорира отражението, дори и да го има. Като гледам, и плазмата ме отразява докато си гледам филми, ама като се зазяпам във филма, не забелязвам никакви отражения.
Тра-ла-ла, фифтагон

nubizus

Цитат на: "konstant"А това, че някой тука е написал нещо какво трябва да значи? Все пак той го е пробвал, а не по снимки да разправя!
Видео не гледа ли бе? У вас само на тъмно ли работиш на лаптопа, лампи отгоре немаш ли?
Бе хора а стига вие направо реалността изменихте бе.
На сума ти видеа се вижда за какво огледало иде реч, пуснах ви муви на прилична резолюция.
Аде и тука на Цнет да видите на дневна светлина, към края:

http://reviews.cnet.com/laptops/apple-macbook-core-2/4505-3121_7-33343540.html?tag=smallCarouselArea.0

DUDE

сумо ми ще свикваме да си гледаме физиономиите още по 10 часа на ден и ще свиркаме. :) ама аз много искам един iMac за вкъщи не е истина. :)
MacPro 4.1@5.1

eek

Гледах и двете видеота :)

Мацката от CNet буквално беше готова да прави секс с макбука, само как обясняваше, че целия тракпад е бутон... Пичът, дето разопкаоваше макбука го спонсорираха hp, което ми стана смешно :)

Anyway... когато е изключен наистина се вижда как отразява наоколо :) Чудя се обаче:

(1) докато работи дали се забелязва това?
(2) ако цветопредаването на глосито е ок, дали една плака ще е достатъчна, за да "разсее" положението :)
(3) дали въобще е реалистично да си въобразявам, че на 13" ноутбук с глоси екран може да се обработват изображения :)
(4) не е ли по-добре да се оглеждам за refurbished макбуци от предишния модел, въпреки стария тракпад и т.н. :)

fpyyh


XXwolf

неразбирам какво ги сравнявате макбуците :roll: ти си остват с глоси екрани както си бяха и преди само дето сега са с по-добро GPU но без FW.
проблема е при МВР

dau

да не вземе чичо стиви сега да пусне преходник USB->FW  :roll:

fpyyh

не мисля, че е възможно, архитектурата е много различна, затова стават онези хакове с четене на пароли и ключове от RAM-a през firewire, а не през usb.

XXwolf

Цитат на: "dau"да не вземе чичо стиви сега да пусне преходник USB->FW  :roll:

това ще е като да пуснат cd-та които да четат флопита

eek

Цитат на: "XXwolf"...
това ще е като да пуснат cd-та които да четат флопита

I'd like to see that... :)

fpyyh



ето го, не е точно същото устройство, но...
:lol:  :lol:  :lol:

t0t0

материали като този вид няма ли да помогнат да се премахне отражението  (ако не цялото в 60-80%) както се вижда пише:
Цитат# Reduces screen glare.
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

fpyyh

за сметка на ъгъла на виждане. сигурно ще е като банкомат, вижда се само точно отпред.

mr.j

Според информация на USA Today, iPhone в момента представлява почти 40% от общите продажби на устройства с марката Apple. Във вторник компанията обяви финансовите резултати от дейността си през третото тримесечие, когато приходите й са се увеличили до $7,9 милиарда - с 27% в сравнение с предишната година. Печалбата пък е нараснала от $904 милиона на $1,14 милиарда. От друга страна, Стив Джобс споделя, че продажбите и приходите са тримесечието са по-високи, тъй като приносът на iPhone се разделя на две години заради начина, по който се предлага устройството - с двугодишен договор. Така приходите на Apple биха били $11,6 милиарда, а печалбата - $2,4 billion. Компанията обяви, че за календарната година е продала 13 милиона броя от iPhone - с 3 милиона повече от първоначалната прогноза.

pravdo

.. и ние искаме от тях да се замислят дали клиентите им виждат нещо в "огледалото" освен собственото си отражение...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой