Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 17:31:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 293
Total: 295

293 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
Lukcho

iPhone и от М-Тел

Започната от nikidinov, 03-12-2009, 21:42:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yamahadrums

MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Wizi

#91
Чудех се къде да си бодна този пост и най-накрая се реших да е тук. Ще ме прощавате, ако въпреки това не съм нацелил правилната кутийка.

Имам въпрос, който бих искал да споделя с вас за да получа смислени аргументи "за" и "против".

Як Епъл фен съм, но има въпреки това два продукта, които не разбирам напълно или просто не ми пасват в нуждите. Съответно ги игнорирам напълно и само чат-пат пускам по едно око да видя до къде са го добутали с ъпдейтите. Софтуерни и хардуерни, разбира се. Единият продукт е iPad, а другия iPhone. Длъжен съм да добавя, че принципно тъч скрийн технологията грам въобще не ми го вдига и се вкопчвам като удавник за сламка при всеки продукт с повечко хардуерни копчета. Клавиши! Абе old school отвсякъде...

Та, толкоз предистория! Случи се обаче любимата фирма да ме изненада много приятно с iPhone 4  Толкова приятно, че дори ми се приска и аз да имам такъв, редом до всички джънкита в белите страни, които нямат кинти да се усмихнат, но цъкат задължително с такъв апарат. Лирическо отклонение, моля да ме извините. Междувремено жена ми помоли дядо Коледа за миналата година да й донесе HTC Magic (бял разбира се) и това така и стана. Покрай този случай аз пък осъзнах, че пропускам от екстрите на живота предоставени от Google Android, та даже се и зарибих! Дилемата и драмата в крайна сметка, които ме карат да пиша всичко това, е ако може някой да мк каже защо да избера iPhone 4 пред примерно Samsung Galaxy S или друг андроиден телефон?

Играл съм си малко с 4ката и имам някакви лични впечатления. Уникална изработка ала Верту (и такива съм разцъквал и не преувеличавам спрямо тези си виждания), брутален дисплей, мега чувствителен и респонсив, но интерфейсът на iOS ми е доста скучен. Това точно е адски субективно, знам много добре, а и човек свиква, но Андроида ми идва малко по-раздвижен с примерно тези няколко екрана, които можеш изцяло да персонализираш. Приложенията не са ми грам приоритет... не съм пипал игра от 10на години, използвам един телефон предимно като телефон.

Галаксито пък ме хвърли в джаза и то. Дисплеят му е адски добър, по-голям с 0.5" (което далеч не е малко) и си мисля, че ако не го държиш постоянно до iPhone 4 спокойно можеш да твърдиш, че е тхе бест. Има як респонс, як професор, всякакви глезотии, а цената му е кажи-речи на половина спрямо Ябълката. А, и изглежда по-тънък заради по-заоблените си форми. И няма хората около теб да си казват "А, и тоя е с новия иФон като вече всички останали", което до някаква макар и минимална степен е фактор (само за някои от нас, знам). Реално Андроид 2.2 е доста добър и не мисля, че бихте го отрекли с лека ръка, еле пък онези, които са го ползвали.

Вероятно ще взема един iPhone 4 да разцъкам за месец примерно за да имам още по-ясна представа, защото както казах личните ми впечатления са все още твърде малко, но ще се радвам, ако някой вече е минал по този път или през тази дилема и вметне личното си становище относно защо човек трябва да избере iPhone? Или не трябва?  ::)

Благодаря предварително!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

Андроид е най-смотаната мобилна платформа ... Уиндоус 6.5 е точно 2 пъти по-добър (идва 7) ... но иОСа е 2 пъти по-як от уиндоуса.
Положението е точно както с компютрите и техните ОСи - Линукс, Уиндоус и МакОС ... хардуерът си го виждал.
Трябва да си готов за едно нещо - връщане назад след иФоун няма !!! Всичкият хайп около мобилните устройства ще свърши и те ще се превърнат за теб в нещо най-обикновенно и прозрачно :)
иПад и иФоун обезмислят до голяма част и компютрите, които ползваме ... Фейсбук 1 докосване, Туитър 1 докосване, Мейл 2-3 докосвания, новините даже изскачат сами отгоре ... начина по който правим елементарните неща се променя тотално :)

Съветът ми е взимай иФоуна и забравяй за останалите, така спестяваш време нерви и занимавки с пълни глупости :)

Web_Devil

Днес поразпитах за iPhone в М-Тел. Първоначалната им идея е била да го продават от Август 2010. Сега били получили "неофициална" информация, че ще започнат от Коледа 2010. Да видим дали няма да се забавят още... :-X
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Wizi

#94
Доста ръъчкане ми е паднало с Андроид, една доза повече с WM. Напълно ми се разминава виждането за това коя OS е по-читава. Радвам се само, че остави Симбиан извън играта, защото ако случайно го беше набутал и него нагоре из редиците съвсем щях да се отдалеча от теб в гледните ни точки.  :P

Windows Mobile 6.5 е за мен еквивалент на Widows 3.11 for workgroup. Толкова генерално сбъркан, грозен, чепат, контра интуитивен и с всичките недостатъци на нормален Винбозе като регистри и dll hell, че и Нокия с фенерче бих предпочел. Но говоря за себе си все пак.  ;)

Windows Phone 7 изглежда определено ок, но за да постигнат този ефект са започнали явно от 0. В момента все още липсва copy+paste, липсва елементарен file sharing, а сам виждаш конкуренцията къде е вече.... просто нека изчакаме поне година и видим до къде ще го докарат. Става ли? :)

Това с едното цъкане за поща, фейс, туит и пр. го правя и в сега с Андроид точно толкова бързо и лесно. С тези точно примери не успя да ме убедиш, че iPhone е вро' :(
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Rossen

iPhone просто е направен да може всичко да се прави с едно движение, лесно и без излишни и ненужни действия - гениално измислена OS. На мен като че ли спира да ми липсва мазохизма с който съм правил повече действия за едно и също нещо - сравнението е с Nokia N900 - телефон с повече възможности, но на практика те са посредствени и неудобни, за сега единственото което iPhone не може прави повече в сравнение с нокията е да може да си слагам нормални (такива примерно от торенти които се гледат на компютър...) филми и субтитри които да гледам - това най ми липсва, също и видео скайп - наистина това го ползвах !
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

uah

http://www.mobilebulgaria.com/news/17307/%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-windows-phone-7-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B5

На мен това ми се вижда супер объркано и с пълна липса на интуитивност. В нито един момент не знаеш къде се намираш и какво гледаш. Всичко изглежда "отрязано". Много е странно

Becko

Телефоните с андроид са меко казано смехотворни сложени до едно HTC HD2 - това е телефона с уиндоус който имам ... Нокията ми със Симбиан е само за ало ало и на финала само мога да кажа че иФоуна е абсолютно различно ниво :)

Относно функционалността на софтуера за Андроид няма какво да кажа той е просто смехотворен в сравнение с програмите за ифоун :) Дори не си заслужава да се говори за него ... Всичко е до нужди и изисквания човек стига от А до Б с всеки телефон, но начина по който става това е съвсем различен.

Не се чуди взимай най-доброто => IPHONE :)

Metal

#98
Wizi аз съм напълно съгласен с теб.

Цъкъл съм на HTC HD2 - почти неизползваем е с тази тромава и неправилно интерпетираща желанията ми ОС. А самия телефон прекалено голям.

Galaxy S - е друга бира. Удобен дизайн, прекрасен екран. ОС - не е зле, имам добри впечатления, но има още какво да се желае. Понякога не е така бърз като иОС въпреки мощния хардуер. И ако Андроида е ОК то приложенията за него все още не са на ниво, намират се но трудно. Така например не можах да намеря читав безплатен майл клиент с M$ Exchange, дори повечето платени не са стока сравнени с пощата в иОС.

iPhone - имам 3GS, не съм виждал 4-ката все още. Много съм доволен, не мога да си представя живота си без него.

Ако сега трябваше да си купувам телефон можеби щях да избера Галаксито - е да, не е ябълка но можеби ще се примеря с факта  ;) - заради цената и свободата. Мисля че му предстои добро бъдеще.
И още една причина, сега познавам нуждите си - когато взимах айФона не знаех какво ще ми донесе един смартфон(знаех само какво прави телефон с WM), но ябълката за втори път улесни и промени живота ми. - сега знам за какво го ползвам и как. Телефон, интернет, поща, органайзер, забавление когато съм на път и ако много закъсам GPS - всичко това със същата лекота ми го дава и добър телефон с Андройд, на по-добра цена.

п.с. Относно iPad - не споделям мнението ти за тъч технологията.
Чакам iPad 2, за да улесня още живота си.

[Edit]
Точно като по поръчка се появи статия по темата от човек който уважавам.

angelvn

Закупих си Samsung Galaxy S преди месец от Мтел (понеже исках да мина на план с неограничен интернет). Първоначално телефончето ми хвана окото, понеже приличаше на iPhone (до него момент ползвах iPhone 2G) и ми се видя бърз, със сравнително добър дисплей. Обаче - показах се на слънце и се оказа, че от дисплея нищо не може да се види, дори и да пазите сянка с ръка. :)
За самата Андроид -> няма пълноценен скайп за всеки модел телефон с андроид (а само за няколко), google maps приложението не е стока, за управлението на активните приложения ти трябва допълнителен софтуер, при всяко приложение изкачат различни менюта (от полу-хардуерните бутони...не знам точно как да ги нарека), които объркват. Друго - mp3 плейъра на телефона хваща всички медийни файлове, качени на картата и вградената памет, което означава, че се смесват и с рингтоновете. Така че всяка новокачена песен трябва да се търси и добавя в плейлист. Телефона, въпреки че е снабден с 1GHz CPU - лагва дори при най-елементарни задачи (да отвори списъка с контакти или да се прочете смс). За телефона и Android като цяло, няма осигурено качествено приложение за синхронизация с Mac OS X (чух, че има няколко полуработещи). Ъпдейта за Galaxy-то пуснаха ли го? Понеже преди месец се продаваше с Android 2.1.
За телефона единственото добро нещо, което мога да кажа е силният му звук. Друго хубаво там не виждам.
Няма я тази оптимизация като при iOS за iPhone. И си личи, дразни дори.
Пластмасата на гърба му привлича много отпечатъци, и имах чувството, че малко да я ударя и ще стане на парчета. Самата изработка на корпуса не ми се стори солидна/качествена/надеждна.
Резултата бе, че след 4 дни се върнах на iOS платформата като си взех 3GS 16GB. И въпреки, че 3GS е вече едногодишен модел, върви по-стабилно, няма ни едно зацикляне и производителността/скоростта на работа не отстъпва по нищо на Galaxy S, дори го превъзхожда.
UI designer and developer

tasheff

М-Тел пуска на пазара iPhone от Apple

В близките месеци М-Тел, част от Телеком Аустрия Груп (VSE: TKA, OTC US: TKAGY), ще предложи на своите клиенти iPhone 4 – най-тънкия смартфон в света, който притежава дисплея с най-голяма резолюция.
Освен в България, Телеком Аустрия Груп ще предлага устройството и в Австрия и Хърватия.

Източник: http://www.mtel.bg/mobiltel/press.php?id=789

i.netsov

Ще стане интересно :) Добре, че изчаках :)
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

uah

#102
Андроида и аз го намирам за супер разхвърлян. И аз се бях замислил дали да не мина на него и да видя как са нещата на другия бряг, но като се замисля, няма да ми издържат нервите с тая разхвърляност и неподреденост. Относно скайп за андроид:

http://techcrunch.com/2010/10/05/skype-for-android-is-here-its-free-and-works-over-wifi-and-3g/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+Techcrunch+(TechCrunch)

А от скайп са пълни нещастници, че все още не са пуснали нейтив версия за iPad.

MyMoon

Преди малко от мтел туитнаха, че пускат iphone на пазара. Да видим кога :)

MyMoon