Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 09:02:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 638
  • Online ever: 638
  • (Днес в 09:02:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 636
Total: 637

636 гости, 1 потребител
BuSteR

Гид: Как да Рaзглобим Apple Alu Wired Калвиатура.

Започната от pichaga933, 03-03-2011, 05:06:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pichaga933

Не поемам никаква отговорност ако счупите клавиатурата си или друг хардуер следейки Гида, Всичко правите на СОБСТВЕНА отговорност!!!!

Как се разфасова Apple Alu Wired Клавиатура
за почистване след заливане с течност ,подмяна на кабел с по-дълъг и електролитни кондензатори ако е почнала да не ви хваща УСтройствата в Портовете на Хъба.


Инструменти:

-Шпакла ,твърда(да не може да се огъне на ръка) ,със заоблени ъгли(за да не повредите основите) на клавишите

-Кръстата отверка за да развиете 4-те на брой болтове захващащи платката с УСБ портовете в клавиатурата.

Няколкото стъпки

1. Свалянето на клавишните  капачки и основи се извършва по начините описани от видеото:
Как се подменя/разглобява Клавишния механизъм на лаптопска клавиатура и на алуминиевите УСБ клавиатури:

http://www.youtube.com/watch?v=EzZ8Ul0NWVI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=2Kg6EfuR-6Y&NR=1

http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=10780.msg73967#msg73967

с единствената разлика ,че на видеото механизмът е ориентиран от ляво на дясно, а в алуминиевите клавиатури е отгоре надолу.

2. След като всички клавишни капачки и и механизми за тях са свалени Се пристъпва към разлепване на основата на клавиатурата, описано подробни в последващите снимки:

Технологията е: -подпъхвате шпаклата в долния ляв  или десен ъгъл на клавиатурата и натискате навътре така че да скъса лепилото, продълждавате към долния насрещен ъгъл.
НЕ пъхайте шпаклата в горната частана клавиатурата от където се пада кабела - по цялата дължина на стената има лентов кабел, ако  го скъсате , клавиатурата отива в коша за боклук.

След като е  разпечатана отваряте  като книга от долу нагоре, ще видите платката с УСБ портовете и лентовите кабели,  РАзвивате 4-те болта, от задната и страна са конекторите за лентовия кабел. Те имат по 2 щипки на конектор които се издърпват напред и кабела е свободен, като се освободят лентовите кабели, Калвиатурата е вече напълно разглобена.

ГОрната плоскост на клавиатурата спокойно може да се потопи в чиста топла вода за около ден в случай че е заливана с течности, и после да бъде оставена на слънце да изсъхне за около седмица. В сандвича има плаки с писти до всеки бутон. По нататъшно разглобяване е невъзможно поради факта че са свързани с точнова заварка предбаата част и основата и даже да бъде разлепена,събирането  е невъзможно без видими последствия по предния-видим панел.

Събирането на клавиатурата е идентично на разглобяването с разликата ,че двойнозалепващото тиксо с което е събрана трябва да бъде почистено, аз съм го чегъртал на ръка с нож, не му влиаят разтвотители или спиртове. а и по основата на бутоните не трябва да се поливат химикали за да не разтворят пистите по плаките.
препоръчвам за събирането да се използва: каноколит "Бизон от тип Желе"











































Модинг:

- ИЗползване на по Дълъг кабел, Аз съм слоил 5 метров УСБ кабел, но оптималното е да монтирате 3 метров понеже с 5 метровия  при закачане на мишка в клавиатурата  не се открива или най-малкото се открива трудно от ОС .
 Цветовия код на УСБ кабела е непрепоръчителен, за това при монтиране на нов кабел, Преди демонтажа на стария  проверете кой пин от УСБ буксата на коя точка на платката отива  и съответно при проверка на новия кабел същи като верига с мултимеръра просто дублирайте  пиновете.
 Точките са 4 :
 1. маса + Ширмовка до нея - едно и също е може да им направите мостче ако новия ви кабел няма ширм.
 2. Дата+Positive
 3. Дата-Negative
 4. VD Захранване 5v

- Използваните електролитни кондензатори  за подпиране на 2-та УСБ порта са 220мф на 6.3 волта, Ако имате възможност и умения подменете ги с нови 330мф на 6.3 волта

Дерзайте,

pichaga933


Клавиатурата от снимките бе любезно предоставена за целта на Гида от : j.tochkov






MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Lycan

Интересно!
Общо взето в 90% от случаите резултата е

Въпреки това ще опитам да отлепя една по твоя метод

pichaga933

И аз така си мислих,но за метода ме светна Promind , пробвах го и резултата е на лице на снимките, в момента пиша от нея.

за жалост капачките на клавишите бяха доста износени и вероятно сваляни и преди та , си купих още една със фонетични клавиши и гизамених всичките.


Следващия гид...може да е как да си преработиме прецакана такава Wireless на кабелна с контролерче от клавиатура за 5лв. Простомисе подмята сега безжична с неуправимо горнал контролер.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

wess-music

И аз имам една безжична, на която блутутът ѝ не работи. Та ако дадеш акъл как може да се превърне в жична – много добре би било.
За сега обаче съм сдържам да отварям алуминиевата, защото следвах едни инструкции за поправяне на майти маус и накрая я цепнах на 3 места от към долния елипсовиден обръч. О'време се спях, почистих със спрей за контактори топчето и то както си бе на самия съсел и нещата при него се оправиха.
Малко ми е неловко, защото това бе мищока на колегата ми, който не издържа и преди да ми я даде да  се уча върху нея си купи друга, пак същата.
Замислям се, че не са чак толкова "пропаднали" майти маусите", защото поне инат 4 бутона, които посредством софтуер на 3-та страна могат да се програмират.