Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 00:59:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 340
Total: 340

340 гости, 0 потребители

Space-a ми скърца

Започната от Henshiro, 03-03-2011, 00:11:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Henshiro

Егати името на темата :)
Значи имам следният проблем. Като наситна спейс към средата на бутона и се чува едно скърцане все едно е на 500 години. Горе долу нато на стара пружина.
Все пак не може да се извади и да се намести пак :)
Та интересно ми е дали някой от вас е имал същият проблем и как го е оправил :)

Предварително благодаря за отговорите

pichaga933

До сутринта ще пусна пълно ревю за разглобяване и почистване на Алуминиевата калвиатира, която е идентична по конструкция на топ кейса при MacBook.  Фикса на спейса в този случай е 3 минути с клечка за уши и спирт.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Henshiro

Благодаря :)
не  фатално, но все пак дразни това скърцане. по ми е интересно как да махна самият спейс :) след това едва ли е голяма философия

pichaga933

#3
Процедурата по махане на спейс бутона на всикчи, клавиши със "заоблени ъгли": Лаптопски клавиатури и  Алуминиеви УСБ клавиатури със или без кабел е следната:
[/b]


Инструмента за сваляне на капачката на клавиша е Игла или карфица, подпъхва се в горния ляв  ъгъл на клавиша и се на тиска на лостов принцип докато се чуят няколко щваквания и освободи шипките от капачката, същото се повтаря и в горния десен гъгъл. След това се повдуга клавиша и издърпва нагоре ,за да освободи долните  монтажи на механизмите които са сакачалки за разлика от горните които са щипки- това важи за свалянето на всеки клавиш от клавиатурата, с исключение на Функционалните FXX, които са по тесни и при тях монатажите към механизма са странияно, при тях откачвате лявата страна изцало и издърщвате клаваиша на ляво за да освободи кукичките на капачката от дясно.

Та да се Върнем на Спейс бара, при него има и Метални шини, оасигуряващи стабилност  на натискане и има за тях куки он основата на клавиатурата в който влизат: ВАдят се първо горниите. после долните и клавиша се откача. При сглобяване се Вкарват първо долните  куку на металните шини до края в горна позиция се избутва клаваиша след това с натискане се връща надолу натиснат, докато закачат долните куку на механизмите , след това клаваиша се повдига нагоре намества се горната шина на металните куки да влезе в дупките и клаваиша се натиска докато щракнат  горните куки на механизмите. ТОва е трябва вече да е на място.

При сваляне за почистване: ДА се извършва със спирт или лакочистител с клечка за уши като всики метални пластине се свалят от клавиша почисатят и върнат на място .

































Приятна поддръжка, дерзайте,


Picahga933

Клавиатурата от снимките бе любезно предоставена за целта на Гида от : j.tochkov
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Henshiro

Днес се видях с Julss и човека ми го оправи. Много свестен човек даже е рядкост в нашата държава :) Хиляди благодарности за услугата и за това, че го занимавах.
Благодаря и на всички писали и помогнали.

Поздрави

bad_dogg

Здравейте, тъй като съм нов в този форум и не мога да публикувам тема в раздел "магазин" пиша тук.
Имам MacBook 13, алуминиев, 2ghz, 160HDD и миналата седмица беше залят с уиски в дясната си част вследствие на което част от клавиатурата не работи. Искам да попитам дали това може да се ремонтира или ако не може, ако някой продава такава клавиатура нова или втора употреба да си купя.

Моля ако ннякой може да помогне да се свърже с мен.
От София съм.
Благодаря!!!

pichaga933

@ bad_dogg
Сваляш клавиатурата от лаптопа, демонтираш внимателно всики клавишни капачки и механизмите под тях и после я топваш в кофа топла чиста вода за около ден да постои. ЩПосле я остваш на проветриво и топло да се изцеди и изсъхне за около седмица. След това монтираш и  пробваш .

Вс лучай че нещо не си разбрал или търсиш някой да го направи вместо теб, потърси ме на ЛС.  ;D
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

julss

#7
Кофтито на този модел е, че за да махнеш клавиатурата, трябва да разглобиш буквално целия лаптоп.

pichaga933

Еми , ако не може, носи ми го правя го вместо него срещу съответното заплащане.

пп. Вчера разглобих един IBM  само заради счупена перка на охлаждането , сега целия е на масата разхвърлян... Понякога няма друг начин...
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

bad_dogg

Благодаря за бързите отговори. Сега да обясна какво направих. Няколко часа след като беше залят го разглобих до клавиатурата избърсах, изчистих и затворих но никаква промяна. Копчета Shift, Enter i Backspace отдясно на клавиатурата не работят. На другия ден последва второ разглобяване, този път цялостно. Взех клавиатурата без да махам копчетата от нея и я потопих в леген с вода и сапун, оставих така за около 30 мин. след което я измих под чешмата и я оставих за около 10 мин. в чиста вода.
След това я извадих и поставих върху чиста кърпа на радиатора 30 мин. след това сешоар 5 мин. и така 3 процедури. Сглобих и беше още по-зле. Оставих го така и днес го включих да видя има ли промяна. Е има сега не работи единствено лявия Shift.

Не знам уискито дали не може да разяде някоя писта по клавиатурата или просто някъде е залепнало. Малко ме притеснява да махам клавишите защото ми се струва че после слагането е доста трудно.
Проверих в apple колко струва клавиатурата за да си купя нова но уви тя се продава с долната алуминиева част на компа 303 лв.

Ще пробвам още едно нещо със спрей със сгъстен въздух и ако и това не помогне ще се наложи да си купя нова клавиатура с корпус.
В един английски сайт за части за Mac намерих само клавиатура но нямат налични пък и няма да има кирилица и не ме устройва.
Ако имате идея която може да предотврати това изваждане от моя джоб ще се радвам да споделите.
Благодаря!

Henshiro

Съмнява ме това някой да може да го оправи, но ако техниците във форума успеят да ти помогнат ще бъде много добре.
В противен случей дай ги тия 300 лева и да ти е мир на главата.
Набутвация си е, но ще си имаш едно на ум  ;)
Уиски за 30 лева = клавиатура от 300 лева :(

julss

Бутоните се вадят изключително лесно, подменял съм 2 пъти всички ВСИЧКИ бутони на Макбуци. Така че ако си намериш клавиатура в нета, смяната на самите бутончета не бива да те притеснява, пак ще имаш кирилица ;)
виж това видео, само че пича маха целият механизъм, на теб ще ти трябва да замениш само капачките
http://www.youtube.com/embed/EzZ8Ul0NWVI

pichaga933

#12
САпуна във водата ти е бил великата грешка!!!!

Сега е между плаките и няма почистване.

РАзхвърляш пак махаш всички механизми и капчки на бутоните и киснеш  няколко часа във вряла вода, после сменяш водата с нова пак вряла и така  цял ден, 10 пъти поне сменяй водата докато не изтече сапуня...

После оставаш да съхене  -СЕДМИЦА ама да се изцеди!!! не със сешоара.

Дай снимки отзад на клавиатурата .за да видя възможно ли е разглобяване... Ако е възможно имам боя за възстановяване на писти ако случахно някоя е разядена.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

j.tochkov

@pichaga933,
Онова раждивото на снимките какво трябва да е ?

pichaga933

Игла

Моднал съм я с парче силионова пръчка за топене, че да ми е по-удобно да напъвам с нея.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)