Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 23:57:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 667
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 91
Total: 91

91 гости, 0 потребители

Boot Camp missing

Започната от Wizi, 06-04-2009, 19:20:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Супер тъпа ситуация. MacBook-а ми дойде навремето с 10.4 и към него разбира се и Boot Camp. Инсталирах си още тогава Винбозе, правил съм, струвал съм и различни инсталации на Mac OS X, но партишъните винаги са продължавали да съществуват и не съм имал нужда да го "викам" отново. Да де, но сега като си смених хард диска и възстанових само Тайгър партишъна, а този на Винбозето изчезна. Тръгвам аз да го създавам наново с Boot Camp и остановявам, че въобще го няма този туул. Влизам в Гугъл и там директно ме препращат на ТОЗИ линк и си викам "Супер, не съм бил единствен - готова работата!". Да ама не. Оказва се, че като влезна във въпросната директория има всичко друго, но не и BootCamp.pkg.  ???

Та, много моля ако някой има дисковете на Tiger 10.4 (не Leopard, че от него не става версията на BC) нека провери в тази прословута директория, която е описана в линкът по-горе, и ако го има това лайно - много моля да го метне на ftp://213.169.57.73, guest/guest

...драснете pls един ред тук или едно лично да не ходя час по час да гледам дали има нещо ново.

МНОГО благодаря предварително!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

ХАХАХАХА !!!  ;D
и баба знае че по времето на тайгъра бууткампа беше бета и му изтече лиценза веднага с пускането на леопард и НЯМА никакъв начин да го подкараш.
Раздели си харда с някой друг туул,например iPartition и после си инстални боза и си я бутвай с "alt"

Wizi

Греда викаш. Да бях баба да знаех.... ма не съм. А и ако е така действително хуу', ще си делна диска на две-три с Диск ютилити-ту от 10.5, ма как аджеба ще си създам диск с драйверите? Нещо не ми се връзва. От друга страна пък въпреки това е факт, че файлчето скапано го е хванала бесна липса. Мизерия и мистерия, кое повече от другото!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ggzy

Проверих си Ъпгрейд ДВДто с Тайгъра, но и там няма!
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ggzy

#4
xxxxxxxx
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

HQ

#5
Уизи,гледам не си нов тука а питаш въпроси дето са питани мн отдавна.
Самия инсталационен диск на ЛЕО е разделен на 2 части : FAT & HFS . Fat-a се отваря само под уин и на него са към 200 мб драйвери за уиндоус.Като сложиш сакатата боза,слагаш диска на лео в сд-то и си ги инсталваш съвсем спокойно.Ако ли не - във всеки по-голям тракер може да ги намериш изкарани от диска като напишеш "bootcamp drivers" .

PS : цаката е да успееш да смениш партишън тейбъла от GUID в MBR,за да ти вижда уина харда,иначе може и да загубиш една инсталация на Тео (поне при мен се наложи да изтрия целия диск,да сложа уин и след това тайгър)

Wizi

Явно не съм се изразил правилно или просто съм пропуснал нещо.... Купувайки лаптопа ми той дойде с Mac OS X 10.4 Tiger, едва няколко месеца по-късно излезна 10.5. Напълно съм сигурен, че имаше Boot Camp инсталиран тогава на него, защото от любопитство още на първата седмица му качих Винбозе чрез него. Мина се време, качих 10.5, киснах с него, върнах се на 10.4 като отново (разбира се) използвах оригиналните дискове, но явно тогава по някакъв начин я е хванала липсата тази малка гард - ВС. Явно не съм единствен щом Епъл са написали цял work around за този проблем (виж линка най-най-горе)... чудното ми е как е възможно на моите дискове да липсва тази програма, а те да твърдят, че е там?

Знам за дисковете на Леопарда, но не виждам логика да ме ангажират с тях при положение, че аз може да искам доживотно да си остана на Тайгър. Схващаш ли ми мисълта?

Това ми е всъщност цялата драма.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

prOMiNd

ей сега си прегледах дисковете на мини-то, което вървеше с 10.4 и бууткамп вътре нямаше :(
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

HQ

#8
И аз може би не съм се изразил правилно,по-точно частта,в която казах,че няма начин да подкараш ВС на тайгър.
Моя също дойде с тайгър,но по това време излезе леопард и аха-да си сложа уиндоус и разбирам че лиценза на бетата,която е вървяла под тайгър е изтекъл.След тридневно четене установих че то не е нищо повече от партишън рисайзър и въобще не ми е нужен.Сложих си уин,ползвах си го и дори днес си влизам с опшън кей в него.

БТВ попаднах на форум в който пишеше че който е ползвал бетата преди,след излизането на лео продължава да си я ползва без проблеми.Ако има такъв,може да го помолиш да ти изпрати самия .app от папката с апликейшъните,но пак не ти гарантирам успех.

avioli

#9
Епъл прати писма на всички, изтеглили бета версията на BootCamp с текста: "We hope you've enjoyed the opportunity to preview an exciting new feature of Mac OS X Leopard."
Бета версията приключи своя живот на 31-ви Декември 2007.

BootCamp никога не е имало в инсталационните дискове на Tiger, той беше опция за изтегляне от интернет. Опция, която Епъл реши да прекрати, но не само това, но и да преустанови ползването й на системи с Тигър.

НО, може да се залъже системата с външен диск и инсталация на Леопард. Стига да си струва мъката.
Накратко (хихи) - инсталира се Леопард на външен диск (1), и се прави бекъп на наличния Тигър (2). Препокрива се стария Тигър с вече инсталирания Леопард (нека го наречем 3) и се инсталира BootCamp. След това се препокрива Леопарда (3) с Тигъра (от 2) и външният диск може да се откачи (на който трябва да има бекъп на Тигъра - 2 и чистата инсталация на Леопарда - 1). Голямо жонглиране, но за желаещите това май е единственият вариант.
Източник: http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=97782
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Wizi

Цитат на: HQ - 07-04-2009, 12:42:13
Сложих си уин,ползвах си го и дори днес си влизам с опшън кей в него.

Ако не ти е проблем - сподели как точно процедира с цепенето и форматирането на диска така, че сетъпа на Бозата да го разпознае и може да използва?

Благодаря предварително
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

Оправих се. Благодаря за "полезните" съвети! :) Ако някой се сблъска с този проблем мога вече да му помогна.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

моля,"пак заповядай"  ;D
В крайна сметка инсталира ли го?

Wizi

Не, ръководех се по това, което ти беше описал. Цепнах диска с iPartition зареден от едно ценно boot cd с дозина други подобни полезни туулчета. Пуснах инсталацията на Бозата, но не разпозна въпросният нов партишън. Погледнах отново през iPartition как изглежда стария диск и видях, че единствената разлика е в един чек бокс "Make visible to Windows". От там нещата тръгнаха и се благодарих още само на това, че пазя диска с драйвери, който на времето Boot camp-а ми беше създал при първата инсталация на Бозата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD