Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 01:26:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 287
Total: 287

287 гости, 0 потребители

Нови MacBook Pro

Започната от Wizi, 21-02-2011, 09:55:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Цъках една 13ка в Apple Store-a - хич не е ситно.
.fr

Wizi

Ами честно казано на мен 11-ката ми се стори добре, където съотношението май е още по-ситно, та 13" с 1440х ще ми пасне перфектно!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

Много са хубави всичките модели.

Всички, които са чели постовете ми, знаят, че съм изключително критичен към Епъл, но подобно на тези от 2009, сега пак има страхотен напредък и особено с "Тъндъра".
Това бе нещото от което много се нуждаеха такива мощни лаптопи.
Експрес 34 не бе на нивото, за което я сложиха. Все някакви проблеми имаха със Е-Сатите,които се връзваха по тях.

Относно видеото:
Вярно, че интелската карта не е трепач, но аз поне на моя 17" (от подписа ми) "голямата 9600 NVidia" съм я палил само няколко пъти за някой блурей филмче дето е 20 ГБ или тадява...
Всичко останало си го върша с 9400. Дори HD си се търкалят, като "стой та гледай'в истинския смисъл на израза.

За батериите им - 7 часа за 4 ядра са си просто супер!
Аз 7,30-8 едвам изкарвам на моя, хем че е само двуядрен, (вярно, все пак е на около година и половина) само ако съм в нета и то със спряна подсветка на бутоните.
А този и7 процесор си хапе ток и въпреки това 7 часа са си уважителни.
Говорил съм с продавачи по магазини за компове - повечето са удивени от батериите и зарядните за Макбуковете.

Сега с новите има модели за всички видове потребители. Спектъра е много широк – по-ефтини, по-"про"... Няма как да не се засмее човек, но е така.
Цените им не ги коментира. Епъл е освен всичко естетка и в този случай стабилност - 16/10 дисплеи место повечето смешки дето са 16/9, аки процесори, "тъндъря" което е върха!  

Колеги, ако минете през компютърните бакалии, че се отчаяте от смотани дисплеии, скъпи и смешни на вид лаптопи...  

Ако не ви стига резолюция на малките, то поне в къщи можете да си ги палите към външен, а ако сте навън... приемате ценовата неизбежност.
С малката видеокарта на Интел, според мен, няма как да се "уплътнят" 1440/900.

Замислете се, кой би си купил при такава възможност една 15-ка?
Сигурно си спомняте, как 13-ките от преди 2 години станаха едни от най-предпочитаните.

Ако за графична работа нямах необходимост от 1920/1200, не бих си купувал 17-ка, а именно 13-ка.
Дори близо 2 години сле като излезе core 2 duo на 2.80 GHz, за мен "пъргавината" на сметалото ми, си ми е напълно достатъчна и колкото и да си мислех, че след 2 години от закупуването му трябва да се ориентирам към продажбата му, сега разлислям, че няма защо.

А тези новите са толкова наточени.
Предварително съм сигурен, че новите им собсвеници сред съфорумците, ще са много доволни от придобивките си.  

Wizi

Дразня се.... Всичко отново е ала на час по лъжичка! Ето ви Light Peak, ма няма да имате дисплей като Air за 13"-то Про. Ето ви i5, ма нямате яка видео карта като 15"-то Про.

Що? Sony VAIO са ни кажи-речи пряк конкурент с техните по-яки модели. Там са забравили кога имат full HD резолюция на 13" (ако ми е ситно ще си го увелича, спокойно), по два SSD драйва или един HDD и един SSD... "Новият Air е бъдещето на MacBook-ците!", казва Стиви завоалирано, тоест всички ще станат такива...... ма след още поне един цикъл.
Вярно е, че се избиваме да ги купуваме, вярно че са яки и бързи, но може ОЩЕ по-бързи и ОЩЕ по-добри!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

hivanov

Може и ОЩЕ и ОЩЕ, но не е необходимо ... хардуера е вече достатъчно мощен, та дори и във версиите си от преди година-две задоволява напълно ежедневните потребности на 99% от юзърите.
Новите МВР пак са перфектно балансирани, революцията се отлага. Не забравяйте, че МВР 2011 е предназначен да замени (основно) МВР 2008/2009, което си е не малка крачка напред
На мен лично OS X Lion ми е много по-интересна новина.

dodo1

Единственото, което не ми хареса е това Уинтел ИГП . То вярно още не сме видели на какво е способна, но като чуя интел и графична карта някак си не ми се вразва .

nubizus

Бе айСиктир.
Кви са тия дискове на 5400 rpm.
Тва е баце. Апъл шмапъл.
Мина времето когато перформънса и чарколяците беа де бест.
Аз поне се надявах на нещо по гъзарско в дизайна.
Уви същите огледала за бръснене.
И некой да ми каже 13ката има ли опция за матиране на дисплея или хората ще си я слагат в кашон като са на кафе.

Wizi

Луд ли си? Матиране ЕДВА от 15" нагоре.... !
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

kaninski

#38
Имам у дома и 17" Pro 4G RAM и 3.06 GHz и Air 13" с 4G RAM и 2.13 GHz и мога да кажа, че Air-а върви като пушка. Pro-то докато стартира и се развърти диска, Air-а вече е свършил работата. Така, че вече ще взимам само Pro със SSD, колкото и по-скъпо да е.
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

Wizi

#39
О, аз отдавна съм осъзнал силата на SSD. Виждаш ли ми маковете от подписа? PowerBook-а зарежда 10.4 по-бързо от колкото MacBook Pro-то 10.6 при все, че е с бърз диск (Seagate Momentus 7200.2) и е с около 4 пъти по-бърз процесор. Удоволствието всичко да зарежда мигновено благодарение на SSD при ежедневна работа няма сравнение! За това и от вчера, след като видях новите предложения, съм твърдо решен да си взема нов Air 13" на мястото на сегашното 13" Pro.

Иначе не е като новите да не са бързи, признавам!

edit:

Geekbench 13" MacBook Pro score (early 2011)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

radosslav

Цитат на: Web_Devil - 24-02-2011, 18:41:35
Забрави за USB 3.0. Intel няма да го поддържат, Thunderbolt is the future of I/O.

Е няма как да не призная, впечатлен съм, особено от втората част на демото
www.youtube.com/watch?v=MiEPYvP1uak

wess-music

Това демо се зарадва.
нета ми днес е кофри и вървеше на пресекулки, та не можах да разбера как са вързали монитора - "след" хардовете ли?
Самите хардове SSD-ta ли са, в РАИД ли са хванати, че тези 700-850 МБ/с се поличават или имаше някаква заигравка, която се преълчава.
Самият факт обаче че стриймваше в показваше пренос на данни бе показателен в положителен аспект.

Wizi

Да, след хардовете е вързан. Идеята е, че такъв тип връзка е адски често срещан и за това са го направили да поддържа и дисплей.

Не, хардовете са SATA III, не са SSD.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Морт

Идеята е, че Thunderbolt-a носи и DisplayPort сигнал и може да се ползват стандартни екрани, които са с такъв порт или дори с преходник -> DVI/VGA. Те, обаче не разбират от останалата част и за това се слагат на края.
.fr

wess-music

Сега се предполага, че и новите айМакове навярно ще са сес "свИтка'ичка".
Това толкова липсваше преди (та и до сега) от гледище на разширяемост на десктопите им.

Даже взимам да се замисля, дали не избързах като си купих Мак Про миналата седмица :)
Това в рамките на колебанието, въпреки че Про-то си е за работа, диспея си го избирам аз. На огледалата не ми е удобно.

Но пък то не се знае – ето, както на 15" и 17" има матови, защо да не очакваме и на айМаковете да се отвори и там таква възможност за избор?
Все си мисля че Епъл се вземат в ръце.