Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 09:26:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 585
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 507
Total: 508

507 гости, 1 потребител
vlados

External SSD за iMac 21.5"?

Започната от zazzlezz, 15-11-2015, 10:51:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zazzlezz

Здравейте колеги,

Имам iMac 21.5"  (Late 2013), но е с обликновен хард диск. Имам и macbook pro 15.4", същата година, но е с SSD. И като седна да работя на iMac-а и ме хваща лудото с тоя бавен хард.

Аз и тема пуснах преди, няма да разглобявам iMac-а и да се мъча да слагам вътрешен SSD, не ми се рискува. НО пък мога да взема външен SSD с USB 3.0 и да сложа OS X и всички апликейшъни на него (ще върви доста, доста по-бързо!).

Само, че не разбирам нищо от SSD-тата и ми е необходим съвет. Откъм цели external SSD-a, видях няколко, ето едно от тях - това

Ама не знам дали е читаво. (Само за справка, проверих колко ми е SSD-то на Macbook-a и колко е запълнено към момента, при положение, че имам всичко необходимо - 84.97 GB са запълнени, така, че смятам, че 128ГБ ще ми са достатъчни).

Въпросът е, можете ли да ми препоръчате SSD + кутия за него (по възможност от български магазин/онлайн, че не ми се чакат доставки по 2 - 4 седмици)? Естествено, задължително да е с USB 3.0, че не ми се дават още пари и за Thunderbolt.

Благодаря предварително!

godo

#1
Здрасти,

Сетих се, че имам един останал адаптер в офиса, който ще ти свърши работа. Пуснах обява, ако представлява интерес за теб - http://www.apple-bg.com/index.php?topic=21341.0

Поздрави.
Mac only

IVooDooI

 Външно ССД.... WTF....
Все едно да имаш цистерна с нафта и да си пълниш резервоара през игла за спринцовка...  :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

"не ми се рискува" - какво разбираш под риск?! Тия машини се отварят за около 5 минути и за още толкова се затварят. Ако имаш съмнения, че ще се справиш го дай на някой дето разбира да ти го сложи.