Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

31-05-2024, 15:56:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 139
Total: 142

139 гости, 3 потребители
walker007, forka2k, XoXo

Поръчка на клавиатура

Започната от hackera777, 14-07-2009, 13:57:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hackera777

Днес тъкмо щях да си поръчвам клавиатурата от apple.bg (wired with numpad) ама гледам, че пише "Предлага се и с фабрична кирилица!". Тва кво ще рече? Че си има и кирилицата или, че тряя да я поръчам специално с кирилица?

Моля ако някой е поръчвал да ме светне, че нямам търпение да я поръчам
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

yamahadrums

  Означава, че фабрично е отпечатана кирилицата на клавишите. За по-сигурно им звънни един телефон и ги питай-по-бързо ще разбереш. ;)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

hackera777

Пратих имейл.
Казаха, че трябвало в полето за забележки да се напише, че искаш да има и български букви. Бъдещите копувачи да знаят!  :)
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

avioli

Българските букви, които са на клавишите са по БДС стандарта, не фонетичните... някой да не се обърка!
Съответно клавиатурата ще има на всеки клавиш 2 символа - латиница и кирилица.
Мен лично ми заприличва на самолетен пулт като има 100 знака на едно копченце и за това предпочитам клавиатурата да си ми е на латиница, а кое копче какво става при смяна на режим се научава.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

HQ

#4
и аз така,като поръчвах мака,изрично казах да е само с латинска клавиатура,както си е по рождение  ;D . Тва да не е тошиба да има от 2 до 4 символа на копче на каквито се сетиш азбуки.
...За всички стенографи,Епъл си има решението click :)

themac

Имаше един съществен минус при "фабрично" кирилизираните клавиатури, поне преди време - Епъл ги правеха и двете подредби в един цвят, което си е дразнещо, ясно защо. (ИмаШЕ - защото отдавна не съм дилър и не съм "покупко-продавал", та не знам как е сега дереджето.)
Затова по-добрият вариант е да си я вземеш "by default" и после - Гугъл ще ти каже кои са фирмите в София (може да има и другаде вече), които гравират БДС с цветове по желание.
Once you go Mac, you'll never go back!

hackera777

Знам че е по БДС и вече я поръчах! Надявам се днес да дойде макар, че е по - вероятно утре
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

Arkov

Цитат на: themac - 14-07-2009, 15:31:06
Имаше един съществен минус при "фабрично" кирилизираните клавиатури, поне преди време - Епъл ги правеха и двете подредби в един цвят, което си е дразнещо, ясно защо. (ИмаШЕ - защото отдавна не съм дилър и не съм "покупко-продавал", та не знам как е сега дереджето.)
Затова по-добрият вариант е да си я вземеш "by default" и после - Гугъл ще ти каже кои са фирмите в София (може да има и другаде вече), които гравират БДС с цветове по желание.

Все още са в един цвят буквичките. Моята клавиатура взех преди около 4 месеца и ми казаха, че вече от ББС не били внасяли нормалните(без БДС), скоро в офиса поръчваха нови и въпреки надеждите ми пак дойдоха окепазени. Та и до сега съм с такава клавиатурка. След време се свиква и не обръщаш внимание, но все пак... :)
Иначе за фирмите, които правят побългаряване имайте едно на ум. За някой фирми разбирането за гравиране се изразява в залепяне на матови прозрачни лепенки на клавишите, които разбира се след 2 седмици ползване започват да се разместват и да падат. :) Искайте да видите мостра на крайния резултат предварително. :)

hackera777

Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък