Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 00:41:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 212
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 204
Total: 204

204 гости, 0 потребители

dual monitor boot screen

Започната от Пиф, 02-04-2014, 17:56:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Привет на всички!

Да знае някой, как се задава на кой монитор да се появи буут скрийна при използването на 2 монитора на mini?
Под буут скриин имам предвид екрана с ябълката, следван от екрана с потребителите и въвеждането на паролата на избрания.

jicall

 System Preferences/Displays - средният таб Arrangement и местиш менюбара върху екрана който желаеш.Успех.
一番

Пиф

Благодаря колега :)
Но не е от там. От там се мести когато вече мака е заредил операционната си система, не влияе на буут скрийна.
При мен се получава така - настройвам от въпросното място кой да ми е 1-ия екран и кой 2-рия. Докато работи мака всичко е ОК. При рестарт буут скрийна се показва на монитор 2 (според настройките от преференсис). Монитор 1 става реално първи чак когато си въведа юсер паролата. Натискам ентър след паролата и веднага си разменят местата - 1 си става 1, а 2 - 2.

jicall

Аз съм с мак мини,два монитора - 30" Самсунг като първи и 27" НЕК като втори,разположен в съседна стая,ОС 10.9.2, и съм ги настроил по описаният начин.Сега се замислям да не би пък да има значение кой монитор към кой порт е закачен и това да влияе на бутабъл скрийна.При мен Самсунгът като първи монитор е вързан към мини дисплей порта,а НЕК-ът към hdmi.Може и да е добра идея да пробваш  при теб с размяна на портовете,в крайна сметка не губиш нищо от подобен опит.Успех отново.
一番

bboyg

jicall, ти имаш ли активиран Login Screen дето да си въвеждаш user/pass? Защото ако нямаш, едва ли ще забележиш някакъв проблем. Очевидно в случая дразнещото е на кой монитор излиза Login Screen-а...

Пиф

bboyg, точно това е дразнещо. Монитора, който ползвам като втори е с два дхода и се ползва и от сина ми докато играе на другия компютър. А и не винаги имам нужда от втори монитор и по дефолт му стои активен входа към другия комп, не към минито. И в момента става така, че пускам минито, буут скрийна го няма на първия за мен монитор, трябва или да включа другия или да прекъсна на малкия играта (доста люти погледи ми мята тогава  ;D ) само за да си напиша паролата. Не че цялата тая процедура е кой знае какво, но все трябва да има някаква логика в определянето на 1-ви и 2-ри монитор.
Като забелязвам, че не се влияе от настройките, които правя в преференсис - опитвах с мирор, с екстендет като им разменях местата на първи и втори, все си буутва на монитора, който за мен е втори.
jicall, при мен са обратно свързванията - първия ми е на hdmi, втория на мини дисплей порта. Довечера като се прибера ще пробвам да ги разменя. Факт е обаче и това, че никъде не намерих описано да има приоритет в портовете, а дори и да има какъв е.

jicall

Имам активиран LoginScreen.Вторият ми монитор - НЕК-ът", е с три входа и съм го свързал и към сеттоп бокса на близу,ползвам го основно като телевизор и чат-пат и като монитор.И също така и аз не съм открил и чел никъде досега да има приоритет на портовете,просто ми хрумна като възможност и затова го предложих.Иначе други идеи не ми идват поне за момента.
一番

Пиф

Отново до болка просто решение, дето ми стои пред очите, но няма кой да го види.
Правих опити, въртях кабели, сменях потребители.
Оказа се, че логин скрийна се показва на този монитор, който е бил настроен от преференсис като първи от последния ползван администраторски акаунт. Ако пък е бил настроен на мирор, логин скрийна излиза и на двата. Подчертавам "администраторски", защото акаунта от който мъчих досега не беше такъв. Та, от неадмински акаунт, каквото и да се ръчка в настройките, при рестарт не се отразява на логин скрийна. А практиката ми е като инсталирам компютър, до който имат достъп деца (моите или чужди) да слагам един админски акаунт, който се ползва само за инсталиране на софт (не и за ежедневна работа), и всички останали - стандартни акаунти. И понеже и моят работен акаунт е неадмински се получи цялата загадка. Опитах и със създаването на втори админски акаунт. След рестарт логин скрийна е според настройките на последния преди рестарта. Явно няма никакъв приоритет на портовете.