Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-05-2024, 13:45:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 211
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 132
Total: 132

132 гости, 0 потребители

Смяна на дисплей с ретина

Започната от mihailov_s, 23-02-2014, 20:46:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mihailov_s

Здравейте колеги ,предварително се извинявам защото не съм компетентен ,но въпроса ми е .Може ли на macbook pro предна генерация да се сложи новия ретина дисплей .Искам много да си взема стария Macbook Pro но сегашния ми лаптоп е с дисплей с резолюция Full HD 1920X1080 а на macbook e 1440X900 И много ме дразнят големите пиксели които се виждат

Wizi

СЪмнявам се да е физически възможно. Най-малкото заради захващането физически на дисплея и самите конектори.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mihailov_s

и аз това се чудя ,ще се радвам ако някой има представа дали става

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

Мисля, че доста точна представа ти дадохме. Всичко останало ще е по-скоро илюзия.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

correctline

Дори да се смени целия залуминиев капак заедно с дислея (защото при ретина ще е доста трудно да се отлепи само матрицата), както казаха колегите конекторите няма да паснат (цялата архитектура на дъното е различна между двете машини). А да не говорим, че и самия ти хардуер трудно би подкарал ретина. И тн. и тн...
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

mihailov_s

Забелязах ,че в ebay има старата версия с ретина диоплей и затова си помислих че е възможно да стане

http://www.amazon.com/Apple-MacBook-MD212LL-13-Inch-Display/dp/B007472CIK/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1393230882&sr=8-5&keywords=macbook+pro+retina+old

има и 15 инча

Wizi

Оставам с впечатлението, че не си напълно наясно какви модели има до момента...

"Стара версия" с ретина е просто предходния модел, а не поколение. Физически не се е поменило нищо по външния вид, а само са подменени хардуерни компоненти. Матрицата си е същата. Това важи с пълна сила както за 13 така и за 15 инчовите РЕТИНА модели.

1440х900 е действително малко, но има и hi-res модели, които са с 1680x1050 резолюция и повярвай ми там нещата са МНОГО по-различни! Справка? Ето тук!

Ако искаш да закачиш Ретина дисплей на СТАРО ПОКОЛЕНИЕ МакБук просто забрави. Това се опитваме да ти обясним.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mihailov_s

да благодаря ви много ,моя е грешката за старата версия ,просто наистина има разлика между стара версия и стара генерация .Затова още в началото казах че съм лаик и не разбиам  :D
Благодаря още веднъж явно ще се насоча към по високаа разделителна способност ,а там предполагам вече може да се смени екрана с 1440Х900 с този на 1600Х1080,защото явно са рядкост с този дисплей
И да ви попитам как стоят нещата с 17 инчовия който е с 1920Х1200 ,дали има голяма разлика с 15 инчовия с 1600Х1080

Извинявам се още веднъж ,но наистина искам да си взема macbook но тази пиксализация ме дразни изключително ,а за ретина ,няма толова пари ,а и с това дъно което нищо не се сменя ме притеснява

mihailov_s

Wizi сега гледах поста ти който си ми пуснал за разликата и виждам ,че този hi-res дисплея я няма тази черна рамка като на другия ,и съм се чудил защо е така :) а между другото с нея стои по-добре ,лично мнение
И още нещо предполагам този дисплей hi-res е матов ,не се ли губят малко цветовете при него от колкото на glosy дисплея

Извинявай ,че те зиливам с толкова въпроси  :)

Wizi

#10
Значи...
- черна рамка означава гланц (стъкло) пред монитора, сива рамка е мат.
- сива рамка автоматично означава hi-res дисплей (защото е допълнителна опция след като вече си поръчал hi-res)
- горните две са валидни само за НЕ ретина моделите (!)

- за да разбереш дали ще има разлика най-добре си сметни ppi (pixel per inch) плътността на различните размери монитори. Точно както съм дал в моята тема. Има си online калкулатори, възползвай се от тях! За да те улесня допълнително - според мен около 120ppi и нагоре нещата вече излизат достатъчно красиво и фино. Под и около 110ppi е кофти.

- цветовете при мат са по-истински, не толкова "напудрени" колкото при гланц мониторите. Предпочитани са за графична обработка. При Ретина моделите това правило не важи.

- на старото поколение MacBook Pro (като тези от темата ми) може да се смени дисплея с hi-res като се закупи изцяло дисплея барабар с корубата. Въпросът е по-скоро дали си струва инвестицията, защото оферти под 300-350 долара, без доставка (мито+ДДС вероятно също) и труд по смяна аз лично не съм виждал. А и обявите далеч не са толкова много, сещаш се.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mihailov_s

благодаря ти много Wizi ,беше ми много полезен ,сега остава да реша дали да е 15 или 17 инча :) че сега съм с 17 Full HD с матов дисплей  ;)


Antonina.Valcheva

Няма да пускам нова тема, но и аз се чудех същото, но за моя Imac 21.5. Тъй като излезе 21,5 с ретина дисплей, а моят дисплей беше спукан от сина ми, и се позаинтересовах дали може да се смени с ретина, така или иначе ще го сменям... но засега само отрицателни отговори получавам от сервизите в страната, като никой не може да ми каже защо технически е невъзможно ...
Imac 21.5 late 2013, Intel core i5, 2.9 GHz, 8gb 1600 Mhz DDR3, NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB

IVooDooI

 И тук ще ти кажем същото - "не става". Понеже разликата не е само в дисплеите, а в конектори, дънни платки и т.н.