Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 06:14:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 540
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 404
Total: 404

404 гости, 0 потребители

Покупка на iMac - втора ръка

Започната от invisibl3, 05-02-2015, 17:44:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

invisibl3

Здравейте колеги. Ще предприема покупка на iMac обаче втора употреба. Лимита ми е около 2000лв. Бих искал да попитам какво да гледам при покупката понеже съм нов във тази сфера и Apple е нещо непознато за мен към момента. Занимавам се с фотография и ми трябва по-сериозна машина. Набелязал съм http://olx.bg/imac-apple-i66937390 този. Ще се радвам даже ако има отзивчиви колеги от София и биха го погледнали понеже аз съм от Ямбол и ще ми е трудно.

Поздрави.

faire

Цената на мен лично ми се вижда бая завишена. Не се вижда за кой модел точно става въпрос, но това е поне 2 генерации по-стара от настоящата.
Доста некоректна обява - дори размера на дисплея не е отбелязан, да не говорим за процесорът на каква честота е и пояснения за това колко време е използвана машината...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

invisibl3

Аз се чух с човека и ми прати снимка с характеристиките това което ме притеснява е, че е по стара година и, че няма гаранция вече...

BigP

Само ще ти дам пример ( обявата не е моя ) http://olx.bg/apple-imac-21-5-late-2012-i69065880

Fifata

Извинявам се за намесата, но аз ако трябваше да дам толкова пари, предпочитам да помоля някой приятел или познат за услуга и да ми вземат едно такова от Америка за тези пари. http://store.apple.com/us/product/FE087LL/A/refurbished-215-inch-imac-29ghz-quad-core-Intel-Core-i5
Не всеки има приятели който биха му свършили тази услуга, но все пак е по добър вариант. :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Или може би в някой от Европейските клонове на Apple. Цената е същата само, че в евро.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

invisibl3

Ами за жалост имам познати в Америка но те нямат намерение да се прибират скоро :) Ще търся вариант от Европа или България ако става дума за нов.

thebrainless

Вие чувате ли се какво говорите, кой ще донесе iMac от щатите, това да не е лаптопче да го сложиш в раницата...
Stay hungry. Stay foolish.

Fifata

Че защо да не го донесат от Щатите? Преди един месец идва един пич си беше донесъл 32 инча телевизор, а в контейнер е сложил две 65-ци :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Има ли желание, има и начин...
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

faire

Преди около седмица имаше някаква бясна промоция (или техническа грешка) в емаг. Най-новата генерация мак про, аймак 5к и една от разновидностите на макбук еър бяха на цени малко по-ниски от официалните в САЩ. Чудих се, чудих се ама и други неща ми бяха на главата и не ми се рискуваше с това да поръчвам, да се окаже че става въпрос за по-стари машини и да трябва да се занимавам с връщания.

Invinsibl3, огледай базара във форума и ако не бързаш, изчакай докато се появи нещо по ново и в бюджета ти. Иначе варианти са ибей (в рамките на ЕС) или от някой магазин в България с 5% отстъпка ако го вземеш на името на ученик/студент/учител. Понякога се правят и промоции, има вероятност за свети Валентин да има нещо...


via Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Имам информация, че повечето търговски вериги по великден ще правят големи промоции. Така че ако не ти е много спешно, може да изчакаш още малко.

Пиф

Огледай и из нета, напоследък се увиличиха фирмите за онлайн търговия на техника втора ръка, предлагащи и продукти на Епъл. Техниката я водят "реиновирана", което колко е така само те си знаят, но поне дават обикновено 6 месеца гаранция. Миналата година от такава фирма си взех iMac 27" late 2011 (от последните дебели), с i7-2600, за 2100 с ДДС. Ако има от къде да си избиеш ДДС-то цените се получават доста прилични.

faire

Дайте няколко такива фирми да ги видим.. Някой беше пуснал линк с мак про-та по едно време за по 600-800 лв и бяха прилични.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

hop.bg ама не гледай сайта, а направо звъни по телефона. Текучеството им е такова, че не могат да сварят да качват каквото и да е. Направо може да си поръчаш конфигурация.