Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 21:04:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 301
Total: 301

301 гости, 0 потребители

Молба за WindowShade

Започната от sclera_bg, 29-10-2008, 10:32:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

От старото поколение макаджии съм. На времето (System 7 и 8 ) WindowShade беше контролно панелче (каквото е и сега), после Apple го вградиха в System 9, като пуснаха OS X го махнаха от нея. Но така или иначе вече 16 години го ползвам и не мога без него. Допреди две седмици бях на G5 машината от подписа ми със 10.4.11 и си имах "излекувана" версия (4.0.2) на щората, но сега съм с макпрото, OS 10.5.5 и е наложително да сложа последната версия 4.2 на WindowShade. (защото 4.0.2 не иска да тръгне на intel процесор). Цялото "лечение" се състои във файла "com.unsanity.windowshadex.reg.plist", който се поставя във фолдера Preferences. Постъпих точно така и на пръв поглед "лечението" беше успешно, но ето днес (явно е изтекъл evaluation периода) престана да работи. Загубих доста време да намеря и нулирам брояча или каквото е там, но без успех.

Знам че мнозина ще ми кажат: Бива ли толкова мъки за $13? И ще са прави. Обаче нямам кредитна карта и не ми се занимава с пазаруване чрез близки и познати.

Моля, ако някой има антибиотици за тази версия (4.2) да ми помогне с лечението.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

и аз съм свикнал с windowshade и още го ползвам на по-старите компове, но с OSX свикнах с expose a и при наличието на spaces нещата стават още по-лесни

rafaelo

Пробва ли с някоя бета на 4.2 и отново с plist файла. Пробвай с деинсталация също. Както и бих препоръчал да свалиш на 4.1.1 тя за сега изглежда най добре кракната... с какво ОС си ?

sclera_bg

Пробвах какво ли не, ама не ще пущината... ще се наложи да я купувам май - все пак е 13.5 долара.

Иначе съм с 10.5.5 и по-новата машина от подписа ми. Яд ме е че преди години един колега ми я беше купил от Канада - инфото е e-mail, name и code, обаче в цялата суматоха съм затрил регистрацията а не беше лоша идея да видя дали това няма да проработи и с последната версия.

Иначе spaces не е лоша идея, ама нещо не мога да им свикна. Друго си е да имам 10-15 затворени прозореца на десктопа... 8)

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3