Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 15:59:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 258
Total: 260

258 гости, 2 потребители
Nako, boggentod

Проблем с инсталация на 10.4.7

Започната от RELAXMASH, 25-10-2008, 11:45:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

RELAXMASH

Здравейте!

Имам проблем с инсталацията на 10.4.7,опитах се да го инсталирам в/у 10.3.9,оба4е машината ми него приема.Диска е оригинален 10.4.7,ако някои знае как то4но се инсталира моля да ми помогне.

Благодаря предварително

Maшината ми е:
Machine Model:   iMac G5
 CPU Type:   PowerPC G5  (3.0)
 Number Of CPUs:   1
 CPU Speed:   1.8 GHz
 L2 Cache (per CPU):   512 KB
 Memory:   1 GB
 Bus Speed:   600 MHz
 Boot ROM Version:   5.2.2f4

XXwolf

диска за интел ли е или powerpc? универсален ли е или machine specific?

и да питам, натискаш ли С при стартиране с предварително поставен диск?

RELAXMASH

Imac - Mac os x Install Disc 1
Mac os version 10.4.7
AHT version 3A 111
Disc version 1.0

Mac OS X Install Disc 2

Това са дисковете,а за С-то не го натискам :(  незнам какво става,но диска си излиза след около 1минута,не се стартира.

XXwolf

Това е като да спреш до колонката в бензиностацията и да се надяваш колата сама да се задерди - ако не натискаш С при "бонга" няма как да стартира инсталацията

RELAXMASH

Трябва да сложа диска,след което да изгася машината и като я стартирам да натискам С-то,това ли имаш предвит? Sorry за простите запитвания,но не ги знам тея инсталации :(

XXwolf

Цитат на: "RELAXMASH"Трябва да сложа диска,след което да изгася машината и като я стартирам да натискам С-то,това ли имаш предвит?

ДА

RELAXMASH

Направих то4но това,но пак ми излиза диска,сложих го ,след което изгасих машината,но в на4алото ми излиза един глобус (земята) след което Finder с един въпрос на него и преди да зареди, диска иска4а :( незнам какво е това,незнам какво да направя, маи имам друг проблем в машината мноо гадно :(

RELAXMASH

Лошото е 4е и старата версия неиска да се инсталира 10.3.6,възможно ли е ,понеже съм ъпдайт 10.3.9 това да е проблема?

Becko

... ако искаш 10.4 си изтегли от интернет чистата версия 10.4 не 10.4.7 ... после си сложи всички ъпдейти които излизат и си готов ...
... на този комп можеш да имаш и 10.5 спокойно, така че и той върши работа ако го теглиш тегли 10.5 оригинален

RELAXMASH

А откъде то4но да си го изтегля,незнаех за 10.5 .Според вас имам ли някакъв проблем в машината ,зада неможе да инсталира оригиналния диск,дадох 300лв за него :( В на4алото няколко пъти инсталирах версията с която купих машината 10.3.6 и нямаше проблем,сега и тя не тръгва,не ми се ще да дърпам от нета пиратска версия,все пак това са доста пари за един диск :( , но в крайна сметка и това ще стане,моля ако има на4ин да стане с моя си диск кажете.

Благодаря

Becko

piratebay.org може двд устройството ти да е заминало и да не ги чете знам ли ...

RELAXMASH

А кои от вси4ки вариянти да изтегля от Тhepiratebay.org ,те са много.
A слу4айно да не би двд-то да иска някои Patch,затова да не тръгват ?

RELAXMASH

Свалям Mac OS X 10.5.2 Install+Updates.dmg 7.66ГБ тази подходяща ли е ? Кажете някои пат4 за двд-то

Благодаря

XXwolf

този диск е на интелски iMac - от къде си го взел?
Последня imac g5 е с 4.2, а ти имаш 4.7... и AHT e също за интелски Мас.
Добре е че теглиш 5.2, но това е dvd9 - имаш ли DL записвачка (или външен FW диск)?
Ако нямаш, намери тигър който да е universal instal/retail disk за powerpc - няма значение коя версия щом е 10.4.Х

Becko

абе ти четеш ли казах ти ОРИГИНАЛЕН 10.5 или 10.4 на български е написано ...