Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 02:49:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 256
Total: 256

256 гости, 0 потребители

Защо не мога да инсталирам Мак ОС Х х 86. Готов съм чрез съо

Започната от tahumba, 04-01-2009, 15:33:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tahumba

Пеиятели на Мак ОС Х х 86. Моля някой от Вас да откликтне на моята молба, а именно, чрез съответното заплащане да инсталира Мак ОС Х х 86 на моята щайга, която е с дъно Гигабайт Р45, процесор Е 6550 Интел, 2Х2 общо 4гб рам, видео карта Джей Форс 8600 GT. Имах някакви успехи но в момента съм го закъсал. Аз съм от Перник, но ако някой има желание да ми помогне, бих стигнал и до Бургас примерно.

k0k0

Дръпни си iAtkos 5i intel DVD и се пробяй него да инсталираш ;] ако имаш някакви проблеми пиши тук или на форума на лудият мак (forum.insanelybac.com) :) И не забравяй при инсталацията да цъкнеш къстомайз ! От там си избери ако вече не са ти избрани PC EFI v9, Apple Decrypt, SMBIOS - EFI, Disabler.kext,OHR,EFI strings за твоето видео :) , Intel ACHI SATA, за лана пробвай някой реалтек kext. След като ти се инсталне извади диска и би трябвало да ти зареди ако отдолу кръгчето забие почакай около 5 мин ако не стане инстални на някой дял уинбоз и си солжи мак драйв и делни NV**** и GeForce kext-овете от мак партишъна  :) Също така изгледай някое друго клипче в Ютуб :)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

dreben

Много си далеч, за около 15мин. мога да ти сложа "Retail" и да забравиш за всякакви проблеми. Поздрави от Варна.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

tahumba

Веече съм свалил и съм опитвал iAtkos 5i intel DVD. Аз въобще не мога да стигна до къстомайз. След Ф8 в начало изписвам -v -x -y cpus=1 започва някаква инсталация най напред с едри букви после с малки, стига до стил уатинг фор рот дивайз-не мога да сесетя точно как се изписва на английски. Една вечер го оставих цяла нощ и само това си изписваше.

tahumba

dreben - готов съм  да дойда и във Варна, но искам от тебе гаранция, че всичко ще е ОК. Моят скайп е krasi1661 i tahumba1, Кажи твоя скайп евентуално за връзка за да уточним, какво, къде, кога.

dreben

Здравей,
Това, което ще направя аз или някой друг, можеш и сам да си го направиш. Ако и тогава не стане, обади се и ще го мислим. Най-напред си изтегли "Leopard Retail-http://thepiratebay.org/torrent/4454040/Mac_OS_X_Leopard_10.5.4_9E25_Retail_[Intel_PPC]. Ако много държиш да бъде инсталиран на MBR виж този линк-http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=116505&hl= като най-отдолу на първия пост ще видиш модифициран OSInstall.mpkg, който трябва да замениш с оригиналния. Печеш го на DL DVD, или го ресторваш на външен USB HDD, или флашка-минимум 8гига. За препоръчване е да се инсталира на GUID, като работата на ОС е чувсвително по-добра. Ако вече си намерил разрешение за себе си, каква да ти бъде файловата таблица тогава от този линк - http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=114834&st=0 намираш подходящия имидж за твоето дъно и го печеш на СД. Бутваш със СД-то, след като зареди натискаш "ентър", вадиш го и на негово место слагаш ДВД-то на "Ритейла", изчакваш да го прочете и пак "ентър" и инсталацията започва. Това е което ще направя аз, като за начало.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

prOMiNd

Цитат на: "tahumba"Пеиятели на Мак ОС Х х 86. Моля някой от Вас да откликтне на моята молба, а именно, чрез съответното заплащане да инсталира Мак ОС Х х 86 на моята щайга, която е с дъно Гигабайт Р45, процесор Е 6550 Интел, 2Х2 общо 4гб рам, видео карта Джей Форс 8600 GT. Имах някакви успехи но в момента съм го закъсал. Аз съм от Перник, но ако някой има желание да ми помогне, бих стигнал и до Бургас примерно.
Смени си DVD  устройството с Pioneer[или не NEC] на SATA и ще спре да ти дава "Still waiting for boot device"
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

k0k0

Цитат на: "prOMiNd"
Цитат на: "tahumba"Пеиятели на Мак ОС Х х 86. Моля някой от Вас да откликтне на моята молба, а именно, чрез съответното заплащане да инсталира Мак ОС Х х 86 на моята щайга, която е с дъно Гигабайт Р45, процесор Е 6550 Интел, 2Х2 общо 4гб рам, видео карта Джей Форс 8600 GT. Имах някакви успехи но в момента съм го закъсал. Аз съм от Перник, но ако някой има желание да ми помогне, бих стигнал и до Бургас примерно.
Смени си DVD  устройството с Pioneer[или не NEC] на SATA и ще спре да ти дава "Still waiting for boot device"
На него му изписва 'Still waiting for root device" а не boot device :) иначе мисля че си прав
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

vaskog

tahumba, доколкото разбирам, DVD устройството ти е IDE, кофигурирано е като Slave и е единствено на IDE канала. За да не получаваш "Still waiting for root device" просто премести джъмпера на DVD драйва на Master.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

tahumba

Имате право, че е от ДВД-то. Вече не изписва "Still waiting for root device". Сутринта отидох и си купих едно LG-SATA и сега съм апретнал ръкави. Клипчето отдавна съм го свалил-това за калиуая,и сега него пробвам да инсталн, пък да видиме. Вече ми излезе картината на Мака, гледам клипа и инсталирам.

tahumba


prOMiNd

Цитат на: "k0k0"
Цитат на: "prOMiNd"
Цитат на: "tahumba"Пеиятели на Мак ОС Х х 86. Моля някой от Вас да откликтне на моята молба, а именно, чрез съответното заплащане да инсталира Мак ОС Х х 86 на моята щайга, която е с дъно Гигабайт Р45, процесор Е 6550 Интел, 2Х2 общо 4гб рам, видео карта Джей Форс 8600 GT. Имах някакви успехи но в момента съм го закъсал. Аз съм от Перник, но ако някой има желание да ми помогне, бих стигнал и до Бургас примерно.
Смени си DVD  устройството с Pioneer[или не NEC] на SATA и ще спре да ти дава "Still waiting for boot device"
На него му изписва 'Still waiting for root device" а не boot device :) иначе мисля че си прав
Да де, обърках се просто...иначе имах предвид точно неговата грешка.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

tahumba

Имам успех с Kalyway, ако знаех, че и клавиатурата трябва да е на USB още днеска щях да го подкарам. Не ми дава да пиша.

k0k0

Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

tahumba

Благодаря  ти, и на всички които се отзовахте на молбата също много благодаря. На повечето от Вас съм чел коментарите през всичките 8 месеца на 2008г. в които се опитавх да инсталирам Мака. Бяха много полезни.
Още един път благодаря Ви.
На stanley от форума на арена.бг относно kalyway също много благодаря.С помоща на същия, чрез уеб камерата на лап топа ми  успешно се инсталира Мака на моето РС. Разпозна повечето от нещата на хардуера, др. ще ги оправя с течение на времето. Ако нещо не знам ще питам и вече знам със сигурност, че ще откликтнете на молбата ми. Сутринта си взех и клавиатура на USB. Всичко си дойде на мястото. И друго нещо - след това инсталирах Vista като махнах харда на който е инсталиран Мака  от SATA. Инсталирах Vista  на другия хард, защото съпругата ми вече е свикнала с него. Върху Vista  инсталирах EasyBCD 1.7.2 от където му направих бут лоудъра, т.е. коя ОС да бутва. Всичко е ОК. Чао за сега и Ви благодара.